Archiwum Krzykopudełka
avatar
avatar
dobra to ja zmienię
avatar
Nie no. Pio był od nie wiem ilu lat, a Jan III jest od... października.
avatar
" Pio Mario, obecnie Jan III" - tylko, że w spisie nie ani takich, ani takich personaliów. Pewnie zmienia je dość często i na stronie jest pod jeszcze jakimiś dawniejszymi. Iwana zmieniłem na Iana bo to pamiętałem, a ponadto mam to rozkazach SZ RB.
avatar
Na stronie Jan ma 137, a rejestru wynika, że 67+67=134. Co nie jest uwzględnione...
avatar
swoją drogą myślę nad uporządkowaniem głównego archiwum
avatar
przeniosłem Boerland do Archiwym Rzeszy
avatar
A ile sapieha powinien mieć?
avatar
Sprawdzę, Pio Mario, obecnie Jan III, to właściciel lenna Genua (margrabia, 43 folwarki)
avatar
Powinno być teraz dobrze, za wyjątkiem Jana Sapiehy... coś się nie zgadza w rejestrze w Rzeszy ma mniej niż na stronie, brak Pio Mario Cesare de Medici - zapewne kolejny specjalista od zmian personaliów, za którym nie idzie nadążyć. Możesz sprawdzić osoby z DB - bo ich w rejestrze nie ma, tam się zrzekali, potem znowu dostawali i jest bajzel.
avatar
Nie muszę znaleźć czas i uzupełnić...
avatar
A tak w ogóle to uzupełniałeś może stan nadań lennych po ostatnich świętach? Bo widzę, że dalej mam na stronie 200 folwarków, a z na bieżąco uzupełnianego rejestru wychodzi mi 241 xD
avatar
Kosmiczni Indianie mogą być całkiem ciekawi...
avatar
i kosmiczną flotę plejadiańską Aniołów Nieba
avatar
trzeba też odkryć Asztara Szerana
avatar
kosmiczni Indianie
avatar
A co do NUPIA, to jak zrobię wyprawę na Cidaris (przygotowuję w zaciszu kompa... mogę udowodnić jakby co...) to się z nimi skontaktuję, w końcu ponoć tam jacyś "Apacze" mieszkają, to tak wg tego co NUPIA pisała.
avatar
To jak do jutro nie będzie narzekań to wywalę Boerland
avatar
NUPIA jest maleńkim paskiem na dole forum... nie przeszkadza. Moim zdaniem niech kurtuazyjnie jest, szczególnie że niedługo na Cidaris lecimy, a to przecież z nimi ma coś wspólnego - a więc może będzie okazja o tym wspomnieć (to w końcu NUPIA wymyśliła Cidaris). Boerland oczywiście do archiwum - niewypał, a raczej komuś zabrakło zapału. Bywa...
avatar
Co myślicie o archiwizacji Boerlandu i NUPIA? Chyba nie ma szan na to, że cokolwiek się tam będzie w najbliższym czasie działo się
avatar
Byłem trzeci XD
avatar
avatar
do premiery najnowszego znaczka
avatar
Co za odliczanie, do czego?
avatar
avatar
Szanowne Państwo, dziś w Bialenii wielkie odliczanie: https://countingdownto.com/?c=3531390
avatar
Temat założyłem w UB (tak jak sugerował Ametyst na razie na Wydziale Wosjkowym) i zagaiłem... zapraszam do dalszego współtworzenia v-kosmosu.
avatar
Fajnie Wink
avatar
Ja też się przyłącze. A jak dobrze pójdzie to i Univers Sandboxem wspomogę.
avatar
To całe "międzynarodowie" to nawet nie ustaliło mapy Pollinu. Nasze ustalenia masz tutaj: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...p?tid=1958 O ile wiem honoruje je Suderland, tak jako i my zaczynając te działania honorowaliśmy wcześniejsze ustalenia. W weekend mam zamiar rozpocząć dysputę nt naszego układu v-słonecznego... zawsze możesz się przyłączyć do dyskusji, a co za tym idzie mieć wpływ na kształtowanie naszego układu.
avatar
Są jakieś międzynarodowe informacje na temat v-kosmosu?
avatar
Dobra wrzucę to do wojskowego... najwyżej potem się przeniesie. Muszę tylko jeszcze parę rzeczy poszukać. Obawiam się, że dwóch-trzech elementów nie znajdę bo linki do dodatków z których to montowałem już są nieaktywne, będę musiał wykombinować coś po prostu zbliżonego. Ale długi weekend idzie to na pewno w tematem ruszę.
avatar
nie kracz bo znowu mi grantu nie dadzą
avatar
Nie ma, zlikwidowałem. Nie będzie niczego. Wyprowadzę doktorków nauk na ulice. Bo od tego oni są. Od tego są oni.
avatar
i tak tam jesteś kerownikiem
avatar
to daj we wojskowym
avatar
popieprzyło mię się
avatar
o kurdebele nie ma aktualnie ścisłego przecież
avatar
A gdzie jest WNŚ... jak się domyślam to Wydział Nauk Ścisłych... tylko, że nie widzę takiego działu.
avatar
no i mówię - jakbyś chciał to z materiałów które opublikowałeś możesz zrobić doktora nauk
avatar
To zakładaj, najlepiej na WNŚ
avatar
Raczej jako dyskusja... będę wyszukiwał obiekty, niektóre można przerabiać - bo np. z kiepsko oteksturowanej "martwej" planety można zrobić całkiem ładną planetoidę czy planetę karłowatą, poprzez zmniejszenie obiektu - będzie wyglądał lepiej (tekstury się zmniejszą i zyskają na jakości) i uzyska pożądany rozmiar. Będzie można przedyskutować jak to nazwać i gdzie umieścić w v-układzie słonecznym.
avatar
Wręcz zachęcam. Tylko podstawowe pytanie: jako Colloquia Bialenica (wtedy to jest bardziej dyskusja, najlepiej z udziałem gości z zewnątrz) czy jako np katedra?
avatar
Można by jakiś temat założyć w UB... bo w sumie zamierzam na dniach zacząć grzebać za różnymi obiektami w kosmosie, warto by mieć miejsce na dyskusję, co wstawić, jak nazwać itd. Ametyście co myslisz?
avatar
To w sumie się tym zajmę któregoś dnia
avatar
Aha
avatar
w dziale colloquia bialenica
avatar
ja już rzuciłem temat
avatar
no mniej więcej tak
avatar
Dogadać się z rektorem i stworzyć temat oraz zagaić dyskusję?
avatar
A jakbym chciał zrobić konferencję o v-kosmosie na UB to co bym musiał zrobić?
avatar
Dzieki wielkie!
avatar
Mieszko jest jusz w grupie Obywateli Wink
avatar
Póki co nic Kulegi nie mija, bo różnica jest w praktyce taka, że ma się dostęp do jednego działu na forum, w którym aktualnie nic się nie dzieje.
avatar
Rononie, masz uprawnienia aby dodać? Bo ja już kilka razy prosiłem.
avatar
Mam pytanie, jestem już obywatelem bialeni, dlaczego nie jestem w tej grupie na forum? Chyba że jestem, ale jestem zbyt tępy rzeby to skminić XD
avatar
Tych programów sie nie instaluje... montuje się je w folderze i odpala z aplikacji. Tak więc można mieć kilka kopii i będą działały niezależnie.
avatar
No to dobrze... zawsze to nadzieja, że ktoś dołączy i będzie wspólna zabawa. Tylko jak chcesz się w to bawić na potrzeby mikronacyjne to jednak zainstaluj sobie Orbitera 2010, możesz jednocześnie mieć 2016 - ale 2010 ma bogatą liczbę przydatnych dodatków. Jak się pojawił 2016 to już wyraźnie nie było tyle zapału "moderów" i poza typowymi rakietami nośnymi wiele ciekawostek przydatnych w do naszej zabawy nie ma.
avatar
Jestem samoukiem hihi ale jak będę miał jakiś problem to będę pytał. Lubię takie symulatory.
avatar
@AleksanderNovak... ten program nie jest łatwy dla początkujących, scenariusze się tworzy w notatniku, ale jest parę niuansów by to działało poprawnie - jakby coś to pomogę.
avatar
zapytam Budzimira
avatar
A pamiętasz chociaż w jakim to było stylu... Wyście tam mocno w fantastykę czy nawet fantasy szli to może by się coś dopasowało i można by jakiś "zagubiony" statek kosmiczny z ZSKHiW napotkać podczas podróży?
avatar
nazywało się to "Program Zbigniew"
avatar
Budzimir to robił też w jakiejś grze, możliwe że w tej samej co Ty
avatar
Poszukam, ale wątpię
avatar
fajnie to wypróbuje
avatar
Ametyst, a masz jakiekolwiek info na temat tego programu ZSKHiW? Można by coś stworzyć choćby jako ciekawstkę.
avatar
Ja uzywam programu Orbiter (darmowy, ale bardzo dobry - podporządkowany prafidłowej fizyce lotów kosmicznych, no i jest w formule otwartej czyli ludziska zrobili mnóstwo dodatków) choć w związku z kontynuacją bialeńskiego programu kosmicznego zainstalowałem ponownie wersję 2010 (aktualna to 2016), bo potrzebowałem dodatków, które nie współpracują z wersją 2016.
avatar
Ja robię westlandzką agencję kosmiczną w kerbalach
avatar
Szkoda, że nie mam opisów programu kosmicznego ZSKHiW, bo można by tam było wpleść trochę rzeczy
avatar
Muszę odtworzyć dawny układ v-słoneczny. Wszelkie dodatki już ściągnąłem. Teraz tylko zrobić konfiguracje planet i mamy ponownie opracowany układ v-słoneczny i możemy rozpocząć działania. Do tego muszę odtworzyć z dysku moją opowieść z czasów mojej kosmicznej emigracji (Gigas i te klimaty), odzyskać ten stary statek zaginionej i tajemniczej cywilizacji (już go wgrałem), zdaje się że go zostawiłem w 2016 na orbicie V-Księżyca. No i dalej w tym stylu... mieszanka naszej techniki i zdobyczy z dawnej cywilizacji czyli coś w stylu kultowego SG-1/SGA/SGU...
avatar
No to mnie rozumiesz...
avatar
a ja też tak mam w ostatnich dniach
avatar
Ja nie jestem "wypruty z weny" tylko z czasu oraz z możliwości percepcji przed ekranem... dwa dni temu jak wróciłem wieczorem i zrobiłem sobie drina to włączyłem jakiś idiotyzm na Netfliksie... typu "zabili go uciekł" i normalnie obrazy były zbyt szybkie, nie byłem w stanie ich rejestrować. Człowiek ma pewne granice... niestety akurat u mnie są one przekroczone... ale jeszcze tydzień, po prostu muszę to wytrzymać i ogarniać robotę za trzy osoby. Ale co mam zrobić jak jestem "na procencie od zysku firmy". Zawsze sobie powtarzam, że było w życiu zawodowym gorzej... przynajmniej do mnie nie strzelają. Ten "cyrk" przeminie...
avatar
mi się strasznie ciężko ostatnio myśli, pracuje itd
avatar
zresztą w ogóle mam wrażenie, że już na tym etapie pandemii wszyscy jesteśmy na nowo wypruci z energii
avatar
a to ja nie mówię tego z pretensją, sam mam dosyć mało weny
avatar
@Ametyst "ale posucha" - Wiem... sorry, przez tego covida mam taki Sajgon w robocie, że nie mogę na kompa patrzeć... jeszcze tydzień robię na trzech stanowiskach pracy. Ale spokojnie przedstawię plany na podbój v-kosmosu w weekend, a jest dość rozbudowany. Jutro piąteczek i robię "reset systemu" ,ale weekend należy do RB.
avatar
ale posucha
avatar
Jak widać boty zostają u nas szybko ZBOTOWANE.
avatar
Boot... wywalony.
avatar
rawr
avatar
no sądząc po nicku to chyba tak
avatar
Ktoś tam się dobijajet ale to chyba bot
avatar
jedna drogaaa dla krajuu
avatar
dumudumudumudum
avatar
Monarchoosocjalizm
avatar
xDDDDD
avatar
Monarchiczny socjalizm, jedna droga dla kraju!~
avatar
Z raz obranej drogi nie zawracaj w tył! Nie opuszczaj wiary w dumę weerlandzkiej rasy! Tak jak Ameyst Faradobus niszcz bialeński stan! Niech powróci siła, która będzie trwać!
avatar
Monarchiczny socjalizm, jedna droga dla kraju
avatar
monarchosocjalizm
avatar
Ja tam realowo nie wiem kim jestem, niby monarchista, ale nie wiedzieć czemu na testach wychodzi socjalista
avatar
zrobione dosyć przypadkowo
avatar
ale mam zdjęcie w Korwinem
avatar
a to mi nie xD
avatar
Jeśli chodzi o realną politykę, to bliżej mi do Korwinisty
avatar
Kukizów popierdoleńców
avatar
Dooobrze XD
avatar
Widzę popierdoleńców nie brakuje
avatar
Poza tym, można wygrać wycieczkę na Kamisa!
avatar
Grunt to być w opozycji do wszystkich i okładac równo po gębach
avatar
Drobna to za mało. My lubimy się napierdalać, więc zachęcam do poglądów wyrazistych i ostrych jak srakoska maczeta
avatar
Szpital Psychiatryczny imienia Ofiar Realiozy to był centralny klub towarzyski
avatar
w ogóle kiedyś to u nas realowe kłótnie o politykie kwitły
avatar
A można, jak najbardziej
avatar
Niemniej jednak drobna polemika jest w mojej opinii jak najbardziej na miejscu
avatar
My raczej nie mamy w zwyczaju nawracania na siłę xD
avatar
Dziękuję, wkrótce poinformuję o moich planach na najbliższy czas. Ostrzegam że wielu z was będzie przeciwnych moim poglądom, ale wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia
avatar
@Mieszko Herdel - gratuluję otrzymania obywatelstwa. Proszę o przyznanie Kuledze grupy obywateli.
avatar
Tow. Faradobus dba na Kremlu o nas wszystkich
avatar
Bardzo ciężko
avatar
Bo oni razem ze mna pracowali
avatar
Karol i Ian potwierdzą
avatar
Bardzo dziękuję dla Rady Republiki za prezent. Ja jutro bede przemawiał, bo całą zeszłą noc pracowałem
avatar
tak
avatar
Ponoć im wyngiel przywieźli, to i wojna jest
avatar
a co się dzieje w tej dżahamariji, wojna jest?
avatar
Kłopoty z forum i ze stroną zażegnane na conajmniej rok Wink
avatar
TO NIE WINA ZPVIW, TYLKO WINA -> MYDEBIL
avatar
@OlaChojnacka wróciliśmy
avatar
coś się zepsuło w czasie tej awarii
avatar
No my to rozwiązać od rana próbujemy, nawet u admina serwisu byliśmy
avatar
buuu, forum zpviw nie działa, a chciałam zobaczyć, czy jest coś nowego.
avatar
Mi nie ucięło
avatar
Zaraz sprawdzę
avatar
czy tylko ja mam ostatnio tak, że kiedy wysyłam posta to ucina mi np ostatnie kilka zdań?
avatar
Sternik dał
avatar
Jak dobrze że już wszystko opanowane.
avatar
Dzień dobry!
avatar
Ello.
avatar
Witojcie!
avatar
Witam Smile
avatar
Próba mikrofonu raz dwa trzy
avatar
ok, dzięks
avatar
problemy techniczne ... mam nadzieję,że w poniedziałek nie wyłączą strony ... jeśli tak to będzie chwilowe
avatar
O, wróciło
avatar
O, Joahim Tongue
avatar
O, Grenin
avatar
Człowiek pijany zawsze powie to co myśli po trzeźwemu xd
avatar
To musiałem być wtedy mocno pijany
avatar
I że jestem głupim posthirschberskim karłem który się przefarbował na BPD
avatar
Że jestem idiotą, że masz mnie w dupie i że najchętniej byś mnie pobił (nawet mi to puścili)
avatar
Czy ja kiedyś powiedziałem coś złego o Tobie?
avatar
taką że złego słowa nie powiesz, zwłaszcza o mnie
avatar
najlepszą gazetę świata
avatar
Zielony Sztandar Wolności
avatar
Jaki sztandar?
avatar
Żyjemy w dobrobycie
avatar
Niech ktoś coś podeśle podpowie
avatar
Cholera jasna, wydałbym nowy Sztandar ale nie mam pomysłu
avatar
Przecież to była całkowicie zamierzona ironia...
avatar
@Ronon Dex ale w drugą stronę też nieprzesadzajmy
avatar
Nie no, to jest ładna ikona, co najlepsze najprawdopodobniej ukradziona z Rusi
avatar
No banany → bananowa młodzież → kontrrewolucja → skhandal.
avatar
@Aleksandra I. Dostojewska von Vincis: "Sama tęcza - nie wypowiadam się jestem tolerancyjna, ale tak obrzydliwy dodatek? To nie jest tylko obrzydliwe, ale i prymitywne" - W sumie całkiem się z Tobą zgadzam, tęcza jest OK, a to wszystko poza tęczą na tym obrazku jest "obrzydliwym i prymitywnym dodatkiem", no może poza bananem... bo niby czemu się czepiać banana.
avatar
Każdy ma swoją subiektywną moralność i nie należy się kłócić o to która jest prawidłowa
avatar
Dla równowagi możecie zrobić znaczek ze mną i z bananem. W końcu jestem obiektem kultu jednostki
avatar
...
avatar
Sama tęcza - nie wypowiadam się jestem tolerancyjna, ale tak obrzydliwy dodatek? To nie jest tylko obrzydliwe, ale i prymitywne
avatar
Gratuluję odkrycia
avatar
Masz wypaczone pojęcie wolności słowa
avatar
Wolność słowa kradną
avatar
Emisja się odbyła, a znaczek jest powszechnie dostępny
avatar
Choć chyba dalej jest głosowanie o wyjebanie...
avatar
Stanęło na ukryciu go
avatar
Ta, była o tym debata
avatar
Obrzydliwy znaczek (i nie chodzi o tęczę) został wydany, to przekroczenie wszelkich granic
avatar
Moje życie moje psucie
avatar
A ja będę pobierać co chcę
avatar
A ty chcesz grzebać
avatar
Zrobiono kompromis
avatar
Więc apel jest też wystosowany do Ciebie panie Johaimie
avatar
Zresztą sam pobrałeś ten obrzydliwy znaczek
avatar
Skończyło się rozpasanie i upadek moralny
avatar
Pół mikroświata się o niego pomordowało w Leocji
avatar
NIEZACZYNAJMY ZNOWU Z TYM ZNACZKIEM
avatar
Proszę
avatar
Padły tam aluzje dotyczące koloru skóry, co jest czymś nieprawdopodobnym w XXI Wieku
avatar
Ola
avatar
BTW może przywrócić? Przecież nie usuwamy jak ktoś odpowie (a przynajmniej było tak jak usuwałem swój wątek jeden)
avatar
avatar
Ja go też widzę, ale ja mam grand moda, więc no
avatar
:CCCCCC
avatar
Istnieje na powrót, a przynajmniej ja go widzę. Usunęła jedynie swój pierwszy post.
avatar
#smuteczeg
avatar
ah, czyli inby nie będzie
avatar
Też jestem nieco zawiedziony, bo nawet się zacząłem celowo odgryzać
avatar
Liczyłem na coś ciekawego, a widzę, że wątek Aleksandry "nie istnieje"
avatar
Co się stanęło?
avatar
Co Ty ćpasz... ? Musi nieźle "trzepać"...
avatar
Poziom dyskusji, który niektórzy reprezentowali pod wiadomym wątkiem, łącznie z plejadą wypowiedzi skrajnych ideologii, którym się sprzeciwiam, woła o pomstę do nieba.
avatar
Taaaaaaaak!
avatar
@AleksanderNovak: "z Armią SRW lepiej nie zadzierać"... a i zawsze najemników z Ronon Shield mogę z chęcią wypożyczyć.
avatar
z Armią SRW lepiej nie zadzierać
avatar
ZP może lepiej nie zapraszać. Jedno państwo nam się już udało rozwalić.
avatar
>A co do Pana Aleksandra Novaka, wszystkim potrzebne, nawet panu) czemu niby
avatar
@"Aleksandra I. Dostojewska von Vincis" jak to do mnie było to proszę się nie martwić, ja się codziennie z siebie śmieję :>
avatar
A pośmiać to się można z ,,Dzezarzdwa Nordaty"
avatar
Czyli co mam robić ze słowami?