Archiwum Krzykopudełka
avatar
*Bez "gdy"
avatar
Z cyklu #wspomnienia emeryta, skojarzyło mi się w związku z Ametystowskim wnioskiem o wykładnię, że gdy w 2014 podpisałem ze Smirnoffem deklarację o dążeniu do poprawy stosunków bialeńsko-brodryjskich. Niestety ktoś wrzucił to do Biuletynu, co doprowadziło do inby, że podpisuję samowolnie umowy. Chyba nawet Ronon w proteście wyszedł z mojego rządu
avatar
Wieści głoszą, że od tamtego czasu nikt tego nie zmienił
avatar
No ja zmieniłam mundury mojej straży przybocznej gdy byłam królową Voxlandu na stroje pokojówki bo to nadubranie.
avatar
No bo każdy wie że to prawda
avatar
Chcą nas zacipować i zakagancowac. Niewolników z nas zrobić całe te
avatar
Ugółem powiem wam, że to wyglda na spisek tego całego Romańskiego i jego ISM
avatar
avatar
TYLKO LEGALNE POSTOWANIE
avatar
APO = REALIOZA
avatar
STOP APO
avatar
STOP WRon
avatar
Stop COP
avatar
Ej, a może zmienmy nazwę forum na „STOP NOP”?
avatar
Nie wnikam w Pani identyfikację ideologiczną.
avatar
liberałowie nie są moimi siostrami.
avatar
Prosze odszczekać te słowa, nazwać mnie libkiem to jak nazwać Pułkownika Kaddafiego "Jankeskim psem".
avatar
@Andrzej Płatonowicz Ordyński A co to znaczy "upokarzające"? Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić (choć może, za darmo i bez żadnego problemu) to nie widzę w tym nic upokarzającego, że z czegoś tam nie będzie mógł korzystać - co zresztą nie dotyczy kwestii zaspokajania potrzeb podstawowych, a raczej rozrywek itd. No cóż... sam dokonuje takiego wyboru.
avatar
@Joahim-von-R Ilość osób, które nie mogą się zaszczepić jest wielokrotnie niższa od ilosci osób mogących się zaszczepić - logiczne więc jest, że w razie koniecznych ograniczeń czy jakiś izolacji należy stosować ograniczenia wobec znikomego odsetka społeczeństwa, a nie wobec jego wiekszości. A co do dzieci to akurat ta choroba nie wywołuje u większości z nich poważniejszych skutków, wręcz większość przechodzi to bezobjawowo. Ale oczywiście jak ktoś się obawia o swoje dzieci to może i powinien stosować ograniczenia dla nich lub samoograniczenia dla siebie.
avatar
A jak zaszczepiony musi być z kimś kto się nie może zaszczepić (czyli obecnie w sumie tylko osoby poniżej 12 roku życia)? To powinny być dla nich obostrzenia czy nie?
avatar
Co to się odjaniepawliło?
avatar
W zasadzie się zgadzam, z tym, że obostrzenia dla niezaszczepionych nie powinny być drastyczne, ale tym bardziej upokarzające. Myślę, że z biegiem czasu większość ludzi się zaszczepi, widząc, że negatywne skutki szczepień są bardzo rzadkie. A do tego czasu trzeba po prostu nie przesadzać.
avatar
Oczywiście, że powinno się pozostawić wolny wybór. Ale nie można stosować obostrzeń wobec zaszczepionych tylko dlatego, że nieszczepieni mogą zachorowac i kopnąć w kalendarz, bo to ich wolny wybór. Oczywiście, że ten cały cyrk to wina rządzących - cała ta sytuacja ilustruje, że ten kraj jest zarządzany na zasadzie "pożaru w burdelu" (zacząć można od kabaretowego już "zamykania lasów"... a potem było już tylko śmieszniej). Oczywiście można stwierdzić, że liczba zachorowań to problem dla słuzby zdrowia, a więc w sumie dla nas wszytskich (bo też problem leczenia czy braku leczenia innych schorzen - z braku :mocy przerobowych") - ale jeżeli uznamy, że obroną są ograniczenia, to należy je stosować tylko wobec niezaszczedpionych. Bo przecież zaszczepieni w zasadzie nie potrzebują hospitalizacji (marginalne przypadki - bez znaczenia dla obrazu masowego) czyli to nie oni będą obciążać słuzbę zdrowia z powodu zachorowań na covid. Możemy dyskutować na ile i jakie ograniczenia są skuteczne lub nie - ale nawet jeżeli je stosować to tylko i wyłącznie w stosunku do niezaszcepionych.
avatar
Niezaszczepieni nie nawołują do obostrzeń, wręcz przeciwnie. Problemem jest rząd. Powinno się zostawić ludziom wolny wybór. Trzeba przedstawić wiedzę naukową, ale zastosowanie się do niej to powinien być indywidualny wybór. Ja dla świętego spokoju się zaszczepiłem, chociaż wirusa się nie obawiałem - ale negatywnych skutków szczepienia się też nie boję, więc poszedłem na rękę rządowi. Żałuję tylko, że nie mogłem Sputnikiem
avatar
A podział... no cóż nie jest to tylko kwestia "poglądów". Przypomnę, ze te wszytskie "lockdowny" i inne ograniczenia mają wymierny wpływ na życie wielu ludzi, na ich biznesy, na zarobki etc. Ale też na wygodę mojego i innych życia. A więc nie jest to tylko kwestia "ideologiczna", a w zasadzie kwestia ideologiczna nie ma jak dla mnie nic do rzeczy. Wisi mi to, kto co tam sobie uważa... może sobie uważać, że Ziemia jest płaska, Bill Gates mu chipa chce wszczepić czy co tam jeszcze wymyslają. Nic mi do tego... Dla mnie ta linia podziału przebiega w momencie, kiedy zachowania tych ludzi utrudniają życie innym. Jeśli przestaniemy utrudniać życie zaszczepionym, motywując to bezsensowna ochrona niezaszczepionycy (z własnego przecież wyboru) to będzie mi to kompletnie zwisało czy oni się zaszczepią czy nie. Ich wybór - tylko nie utrudniać życia normalnym z ich powodu.
avatar
Ja nie kwestionuje zasadności szczepień... ,może dlatego, że bywałem służbowo w "ciepłych krajach" i moja "żółta książeczka" ma całkiem sporo wpisów, na różniste chróbska. Stąd szczepionkami się nie podniecam - po prostu są i tyle. Owszem społeczeństwo coraz bardziej durnieje i zachowuje się jakby szczepienia wynaleziono wczoraj, a nie w XIX wieku. Możemy sobie dyskutować o skutecznosci kagańców... owszem jest dyskusyjna. Ale skoro zaszczepieni nie chroują to niby czemu zmuszać ich do ograniczeń i utrudniać życie - też kagańcami? Aby chronić niezaszczepionych? Przecież to absurd - nieszczepienie się jest wolnym wyborem, nikogo nie namaiwiam, ani nie jestem za zmuszaniem. Jednak skoro ktoś dokonał wyboru nieszczepienia się to nie widzę najmniejszego powodu by utrudniać przez to życie tym co się zaszczepili - tylko po to by chronić tych co nie chcą się szczepić. Ich wybór, ale też ich konsekwencje.
avatar
Wystarczy podzielić ludzi na dwie grupy z których jedna ma namordnik, a druga nie ma, żeby wywołać walki plemienne
avatar
Sensowność kagańców i szczepień to kwestia dyskusyjna, ale dużo ciekawszy jest fanatyzm, który powstaje na tym tle
avatar
Kagańce miały sens do chwili gdy dostepność szczepień stała sie powszechna i bezpromowa.
avatar
A ja uważam, że noszenie :kaganca" jest bez sensu... skoro zaszczepieni nie chorują (nie mylić z niezakażeniem, bo wszytskie szczepienia chronią przed chorobą, a nie zakażeniem), a szczepienia są darmowe i powszechnie dostępne, beż żadnych problemów (ostatnio to nawet nagabują by się szczepić) - to mam w nosie los niezaszcepionych. To ich decyzja i ich zdrowie. Nie widzę powodu by utrudniać życie normalnym ludziom, tylko dlatego by chronić ludzi, którzy dokonali takiego wyboru - że chronić się nie chcą.
avatar
Ja jestem zamordyzm i bym pałowal za brak maski i kula w leb bez szczepienia
avatar
I żeby nie było, noszę maseczkę tam gdzie trzeba i nawet się ostatnio zaszczepiłem
avatar
Czyli klasycznie, pluralizm libków kończy się tam, gdzie ktoś ma inne zdanie xD
avatar
>są niegodni bycia częścią społeczeństwa.
avatar
also proszę mi nie obrażać kagańców, fajne akcesorium do zabaw typu bondage
avatar
noszą
avatar
also normalni ludzie nisza maseczkę tam, gdzie trzeba. nienormalni ludzie mają gdzieś zdrowie innych i są niegodni bycia częścią społeczeństwa.
avatar
akurat myszki kulkowe to ekskrement totalny. tylko laserowe/optyczne!!!
avatar
Nie przejmuj się, ja tam niby antytechnologiczny nie jestem, a po (2-3 letnich) "eksperymentach" z różnymi bezprzewodowymi klawiaturami i myszkami, wróciłem jakiś czas temu do "kablowych".
avatar
przecież ja telefon zmieniam jak mi się poprzedni popsuje
avatar
a teraz trzecia BEZPRZEWODOWA NA LASER TURBOTECHNOLOGYCZNA z rzędu mi się psuje po paru tygodniach
avatar
od paru godzin kurwię na to, że dawniej to były myszki na kulkę i kabel i działały mi 10 lat
avatar
no własnie ja jestem antytechnologiczny
avatar
*kaganiec
avatar
Pewnie keszcze maseczke nosisz
avatar
Do Ametysta, juz jestes niewolnikiem technologii
avatar
Do Ronona, pewnie masz racje
avatar
sorry, że się dzisiaj nie wypowiadałem, ale zepsuła mi się myszka, a ja bez niej nie potrafię pracować na kompie
avatar
No wiesz... nie było Ciebie trochę, stąd zdziwienie, bo dla tych co są na bieżąco wystarcza "znowu Piechota" i... wszytsko jasne. ;-)
avatar
I znam, bardziej wlasnie chodzilo czemu teraz o tym mowa
avatar
To za co ma bana itd to rozumiem
avatar
@Akrypa Ali Shariati - swego czasu wywaliliśmy go za kloning (za czasów Twojej prezydentury - nawet przekazałem wtedy m.in. Tobie dowody na to), a teraz regularnie i z uporem maniaka usiłuje zarejestrować kolejne konta, już przestałem liczyć ile ich wywaliłem...
avatar
@Ronon Dex Nie.
avatar
Aczkolwiek w Brodrii czasem udaje się zmusić go do napisania czegoś w miarę sensownego. Może za kilka lat będą z niego ludzie, jeśli do tego czasu się nie znudzi
avatar
Spamer, który się nie poddaje i tworzy nowe konta
avatar
O co z nim chodzi?
avatar
Piechota znowu "atakuje"... czy mu się nigdy nie znudzi?
avatar
Aktualnie jest nieaktywny, ale jeszcze niedawno działał w Brodrii jako Grenin, był nawet prezydentem. Dobrze nam się współpracowało
avatar
A Grutin w nowej formie?
avatar
Nie
avatar
Aleksandra działa jeszcze?
avatar
Nie wiem co gorsze, ale kujony są bardziej niebezpieczne i kiedyś nas wszystkich pozabijają
avatar
Jest różnica chyba, czy robią z kimś wywiad jako z młodym geniuszem, czy jako z kucykiem pony
avatar
Ja siedzę w schowku na miotły jak Prezydent Kolonko
avatar
Przed wejsciem na antene gadalem z kolesiem co tam byl bo mial opowiadac o bananach
avatar
To nie są wiekopomne sukcesy
avatar
Tez dawalem wywiad do wyborczej o bylem w śniadaniówce
avatar
Chłopak rzucił mirkonacje, to ma czas osiągać wiekopomne sukcesy. A wy co, dalej w piwnicy?
avatar
I że za to do Wyborczej trafił?
avatar
O łał zdał maturę, ale super chłopak
avatar
Tyle to warte
avatar
Ten dziad nawey się nie zająknął w tym wywiadzie o największym sukcesie swojego życia czyli o tym co osiągnął w Biesłanii
avatar
Czyli wniosek z tego taki, że do mikronacji zawsze się wraca XD
avatar
Mamy Ordyńskiego kiedys zwanego swarzewskim znowu
avatar
Ja wróciłam jakieś 2 dni temu
avatar
Życie jakoś tam płynie sobie
avatar
A co w Bialenii słychać ciekawego?
avatar
chciałem mu pogratulować, bo wyskoczył mi artykuł na wyborczej o jego sukcesach
avatar
O szkoda
avatar
Mam go chyba w znajonych na fejsie
avatar
Pamiętamy ale go nie ma
avatar
Witam wszystkich! Kiedyś w Bialenii był taki obywatel, który się zwał KMJ czy KJM. Ktoś go pamięta, a może jeszcze jest w Bialenii?
avatar
@Akrypa Ali Shariati Ale tylko kontury lądów, bez podziału na państwa.
avatar
KriVersen widziałem, że ten polaczek jest w baridasie jak zawsz
avatar
Nie ma takiej. Chyba że Waksman coś zrobił i nie pokazał.
avatar
Ma ktoś w miarę aktualną mapę Polinu z ciekawości?
avatar
Przynajmniej twoja żona nie jest doktorem.
avatar
A co do dziesięciolecia Akrypy, gratuluję, ale moja córka jest magistrem prawa
avatar
KriVersen?
avatar
KRIIIIII
avatar
KRAAAA
avatar
WRońskie
avatar
Każde ptactwo?
avatar
tępić ptactwo
avatar
Trzeba jak Mao powiedział
avatar
Znowu te wrony, gdzie są leśnicy w tym kraju
avatar
WON!
avatar
Szpieg z BONN
avatar
*WRon
avatar
pewnie z WRON
avatar
Z domu Alijii
avatar
Przybywasz z RON?
avatar
Jak najbardziej c:
avatar
Polski też nie
avatar
Angielski nie jest językiem użytkowym Bialenii :c
avatar
Are there any women here today?
avatar
Nobody throws a stone until I say so
avatar
Umyje ręce, ale nie będzie się sprzeciwiał
avatar
Ronona namówię, to wyda zgodę na kamieniowanie
avatar
A nawet jak blużnię to dobrze, Akrypa może mnie ukara za to porządnym biczowaniem, może nawet kamienowaniem.
avatar
no u
avatar
Bluźnisz
avatar
Nie ma Boga prócz Allaha, a Akrypa i tak ma bardziej od niego rację.
avatar
Sory, ale w naszym związku, Akrypa outrankuje nawet samego Allaha.
avatar
Nie no, szyizm to nie katolicyzm, ajatollah to nie bożek
avatar
Nie takie rzeczy się w fatwach przepychało.
avatar
No i spoko, wystarczy wyda fatwę, że vore jest halal.
avatar
#UwolnićKonsumentaStempniewicza
avatar
Ale Akrypa jest szyitką, nie modernistką
avatar
Consensual is never a sin.
avatar
To raczej grzech
avatar
Nie wiem czy Akrypa lubi ozory wieprzowe
avatar
Ale najpierw usmażyć.
avatar
I potem go zjeść!
avatar
O.
avatar
Język mogłaby odciąć.
avatar
Mogłabyś mnie np. przycinać nożykiem, aż do krwi.
avatar
Ale nie interpretujcie tego jako jakichś złudzeń wobec papiestwa, bo takich nie mam
avatar
Mogłabyś być okrutna w stosunku do mnie.
avatar
Sołowjow
avatar
Jestem okrutna
avatar
Nawet kurwa, zwykłe vanilla pejczykowanie to dla niej za dużo.
avatar
Kim jest pan z twojego avatara?
avatar
No mogłoby, ale Akrypa jak zwykle nie chce.
avatar
A mogło być tak miło.
avatar
Dobrze, że przynajmniej mogę ci po cichu nutellę kraść z klozetu.
avatar
i like trains
avatar
Ni wolmo tak :c To nie moe zachowanie
avatar
Sad
avatar
się na mnie przynajmniej choć raz… pliz…
avatar
No mam nadzieję, że Akrypa załatwi
avatar
Da się załatwić
avatar
Ale jednak wolałabym zadawanie bólu fizycznego niż psychicznego.
avatar
Czyli w sumie: ZAJEBIŚCIE.
avatar
A seksualizacja powstańców marcowych to poważne przestępstwo
avatar
Ranisz mnie teraz.
avatar
I Macieja, żeby wypisał mandat
avatar
Nie przystoi
avatar
Ja poważna obywatelka
avatar
Trzeba zawołać Bajtusia, żeby wyłączył krzykopudełko
avatar
Cztery litery w cztery litery.
avatar
Może ty tak byś *mnie* odznaczyła? Najchętniej w pośladki gorącym żelazem?
avatar
Możesz zostać królową Bialenii
avatar
wolę ją przyłączyć do przyiszłej Federacji Nordackiej
avatar
Teraz to najwyżej całusem.
avatar
Akrypa, bym cię odznaczała, jakbym miała czym.
avatar
myślę, że nie
avatar
Przyłącz ZKRM do Bialenii
avatar
i co teraz
avatar
aktywność w ZKRM
avatar
a ja chce
avatar
Ja zasługuję na wyższe odznaczenie niż Akrypa
avatar
O dziękieować :3
avatar
Gdyż Alija mnie nie odznacza bym popamiętała
avatar
Akrypa ależ oczywiście, ja przewidziałem dla Was takie odznaczenie, tylko się muszę zabrać za rozdanie tego przy okazji jakiegoś większego święta państwowego
avatar
A potem podadzą ją do trybunału, gdzie po 10 latach procesu wyda się wyrok 'Bialenia dindu nuffin, lol'.
avatar
Odznaczeń mi sie zachciewa
avatar
Jam żądam odznaczenia za uznanie Muratyki jako jedna z pierwszych od waści Waksmanie :<
avatar
Tam desant, będą po prostu artykuł dwatysiącestotrzydziestysiódmy przywoływać przez pięć lat, a Brodria będzie wetować.
avatar
Jeszcze pytasz
avatar
no ale po co
avatar
Kiedy Muratyka przeprowadzi desant i przywróci praworządność w Bialenii?
avatar
siemasz endrju
avatar
O, mój idol przyszedł
avatar
staram się, ale czasami sprzęt nie pozwala :/
avatar
Jak przywiewa, to byście chociaż tak raz dziennie wszystkim ¡buenos aires! powiedzieli.
avatar
ale skarby wy moje ja się tu przywiewam codziennie jakieś 3 razy dziennie
avatar
Zaraz nam pół mikroświata przywieje.
avatar
Śpiewy przywiały samego Waksmana
avatar
sadge
avatar
emotka się zepsuła
avatar
jakie ukarać mną, wypraszam sobie! >Sad
avatar
MI ZA ŽIVOT ZA SVOBODU SMRTI SE NE BOJIMO
avatar
MI SMO VOJSKA ALLAHOVA ZA ISLAM ZE BORIMO
avatar
No to po chuj. Mamy swoją.
avatar
PIRACKĄ
avatar
Piracić muzyke
avatar
Chyba że chodzi ci, żeby piratować softłer.
avatar
Mamy swoje naszidy.
avatar
Piractwo? Po chuj nam ich muzyka.
avatar
NIe bo twój stary :<
avatar
Piractwo lepsze
avatar
Nordackie wymiary, to ma twoja stara jak ciuchy kupuje.
avatar
zajebanie pięciu kontenerów Head&Shoulders.
avatar
Wyprawa łupieżcza na Rzeszę – cel:
avatar
Czy to Nordackie wymiary?
avatar
(zapłaciła as in sami byśmy sobie od nich rozszabrowali to czego potrzebowaliśmy)
avatar
Głupcy, naruszyliście równowagę 400 wymiarów
avatar
A mogliśmy tam postawić mur, za który Rzesza by nam zapłaciła.
avatar
Stop Rononizacji Dżamahiriji.