• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
> Suderland zrobił najlepszą inbę 2019 roku

Meh, dla mnie inba suderlandzka była raczej przeciętna. Ot, typowe dla yoyonacji okładanie się grabkami.

Za to cała odpowiedź Dreamlandu i anty-faszystowska panika była już śmieszkowa i faktycznie miała potencjał inbowy. Mogliby pociągnąć to dalej. Jak na razie to tylko przybywają tam uchodźcy, w tym jakiś osobnik który najwyżej nie został skuszony tym, że za Schwarzengraua mogą być potencjalnie niższe podatki. Byle żeby tylko jakichś no-brain zones nie założyli.

W sumie, gdybym mogła wskazać najlepszą inbę 2019 roku, to wskazałabym tą z Waksmanem. Była ona calkowicie rotfl, lol i omg.
Bo ja wiem, inba z Waksmanem nie miała podtekstu ideologicznego, ani nawet zbytnio osobistego. Ot, po prostu wpadł i nikt się zbytnio na niego nie gniewał, ale proces trzeba było zrobić, żeby opinia międzynarodowa nie zjadła. I z resztą bardzo szybko wyszedł.
Szkoda, że Bialenia nie wzięła udziału w żadnej inbie. Wprawdzie trochę zbulwersowaliśmy Sarmatów tym, że nie chcemy być ich prowincją (a przecież to taki zaszczyt i wgl), ale nic z tego twórczego nie wyszło, bo oni nie potrafią się bawić.
Podczas gdy my szukamy wejścia do Agharty, JE Norbert Byfyj wybrał się do Skarlandu. I doszedł do ciekawych wniosków.
http://suderland.y0.pl/showthread.php?ti...7#pid24877
Nie wiem jak było ze Skarlandem (bardzo rzadko wchodziłem na ich forum), musiałbym urządzić własną ekspedycję, ale faktem jest, że niektóre "supermikronacje" są mocno przereklamowane. Zazwyczaj te, gdzie wiele się nie dzieje, "ale gdyby mieli czas, to tworzyliby wspaniałe rzeczy". To przeważnie te same mikronacje, które nawołują, żeby nie zwracać uwagi na aktywność i twierdzą, że liczba postów zupełnie o niczym nie świadczy. Niektórzy po prostu są wspaniali ex definitione, i nawet z tym nie dyskutuj, yoyonacjonalisto. Smile
W Rotrii także rozmawiają o tym, że w Suderlandzie z kolei piszą o Skarlandzie Wink. A raczej próbują rozprawić się z jego "mitem" (tak jakby kiedyś jakiś istniał). No i słusznie ktoś zauważył, że język posta jest raczej średnio strawny w odbiorze.

http://forum.rotria.pl/showthread.php?ti...6#pid13896

Cytat:Nie wiem jak było ze Skarlandem (bardzo rzadko wchodziłem na ich forum), musiałbym urządzić własną ekspedycję, ale faktem jest, że niektóre "supermikronacje" są mocno przereklamowane.

Skarland nigdy nie był "supermikronacją". Wprawdzie propaganda bywała silna w pewnych okresach, to jednak nikt nie był aż tak naiwny. Takimi "superpaństwami" były w historii bodaj tylko Sarmacja i Traumland. No ale właśnie, były, dawno temu.

Cytat:To przeważnie te same mikronacje, które nawołują, żeby nie zwracać uwagi na aktywność i twierdzą, że liczba postów zupełnie o niczym nie świadczy. Niektórzy po prostu są wspaniali ex definitione, i nawet z tym nie dyskutuj, yoyonacjonalisto.

No bo nie świadczy Andrzeju. Można się chwalić, że ma się o 1000 postów więcej niż Królestwo Xlandii lub Republika Ygrekowska, ale jeżeli to są opisy grzybów, albo gra w skojarzenia, względnie jakiś inny, niezbyt strawny i na pierwszy rzut oka pieniacko-szczeniacki bełkot zmieszany z wyzwiskami, to o czym my tu mówimy?
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

Tymczasem w FN : prezydent podał się do dymisji
(Postanowiłem o tym napisać, gdyż ku mojemu zaskoczeniu nikt jeszcze tu o tym nie wspomniał)
[Obrazek: SYGpng_qshspae.png]
Obywatel FN

>Takimi "superpaństwami" były w historii bodaj tylko Sarmacja i Traumland.
Niektóre mniejsze też miały dobry pijar. I, o ironio, Suderland też nim był, jako wzorcowe państwo nowego pokolenia. Na szczęście nie dali się tak upupić i się od tego odcięli. A z innych państw-pupilków to mogę wymienić Samundę, Okoczię, Nordię.
>No bo nie świadczy Andrzeju. Można się chwalić, że ma się o 1000 postów więcej niż Królestwo Xlandii lub Republika Ygrekowska, ale jeżeli to są opisy grzybów, albo gra w skojarzenia, względnie jakiś inny, niezbyt strawny i na pierwszy rzut oka pieniacko-szczeniacki bełkot zmieszany z wyzwiskami, to o czym my tu mówimy?
Grzybów to chyba nikt za mikronację nie uznaje. Państwa nieoparte na aktywności w miejscach publicznych szybko się kończą. Jeszcze jakiś czas jęczą, że te ich 10 postów w miesiącu znaczy więcej niż 1000 w yoyonacjach, a potem w ogóle znikają w otchłani. Poza tym, ja jakoś nie widzę tego cudownego kontentu w mniejszych państwach. Ale jeśli coś przychodzi Ci na myśl, to możesz zalinkować, chętnie poczytam.

Ekscelencjo Szarak, ambasador JLD informował o tym w swoim biuletynie.
Cytat:Grzybów to chyba nikt za mikronację nie uznaje. Państwa nieoparte na aktywności w miejscach publicznych szybko się kończą. Jeszcze jakiś czas jęczą, że te ich 10 postów w miesiącu znaczy więcej niż 1000 w yoyonacjach, a potem w ogóle znikają w otchłani. Poza tym, ja jakoś nie widzę tego cudownego kontentu w mniejszych państwach. Ale jeśli coś przychodzi Ci na myśl, to możesz zalinkować, chętnie poczytam.

Piłem do części o ilości postów i oceniania na tej podstawie "jakości" mikronacji. A to jest absolutnie beznadziejna miara. Ba, według mnie nie da się w żaden rozsądny sposób ocenić jakości mikronacji, a tym bardziej porównać jej na jakiejś wymiernej skali - po prostu każdy lubi co innego, a de gustibus non est disputandum.

Ja tylko ostrzegam byś nie popadał w zachwyt w tym kontekście na podstawie rankingów aktywności. Jedyne, co one mierzą, to ilość postów w danej jednostce czasu. Tylko tyle.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

forum.rotria.pl/showthread.php?tid=1701
Inkwizycja podjęła decyzję ws. ks. Pawłowicza.
http://forum.rotria.pl/showthread.php?ti...8#pid13898

Ekskomunikę zaserwowałem już wczoraj. Profilaktycznie.
(-) Giovanni I
Patriarcha Rotrii,
uprzednio Imperator Skarlandu
Normalnie szok! Jak to mogło się stać?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości