• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomość
#1
Dzisiaj do wiernych Kościoła Osteryjskiego na Wygnaniu doszła tragiczna wiadomość.
[Obrazek: Peter-Monamy-Loss-of-HMS-Victory-2.jpg]
Płynący z Vaarlandu do Bialenii statek "św. Innocenty", na pokładzie którego znajdował abp. Iwanow, natrafił na burzę morską. Mimo rozpaczliwych wysiłków załogi jasne było, że nie ma szans na przetrwanie. Ci spośród załogi i pasażerów, którzy byli wierzący, zaczęli modlić się o ocalenie.
[Obrazek: ml3__large.jpg]
Do Pana módlmy się.
Władco, Panie Boże nasz, który przez Twoje hipostatyczne i niemające początku Słowo, i przez Życiodajnego i mającego jedną cześć Twego Ducha wszystko z niebytu doprowadziłeś do istnienia, który położyłeś morzu piasek jako granicę, (...), najłaskawszy Królu, zwykłą Twoją przyjaźń do człowieka i łaskawość znowu ku nam zastosuj, nawiedź Twoją ręką dzieła i nie zabieraj od nas Twojego miłosierdzia, i Twoich dobrodziejstw, ani też nie niszcz Twego przymierza, (...) okaż nam zwykłą ciszę tej wielkiej otchłani i rozpędź obecną burzę oraz poruszenie powietrza. Nakaż wiatrom, aby spokojnie wiały, zakaż falom morskim, wprawionym w ruch przez naturę wiatrów, aby ustał duch burzy i zamieniła się w ciszę, aby Twoje czyny i cuda znowu widzieli wypływający w morze na statkach i żeglujący po licznych wodach. Uspokój je, Przyjacielu człowieka, Władco, przez Twoją niezwykłą przyjaźń do człowieka, dla której Jednorodzony Twój Syn i Pan nasz Jezus Chrystus z Twojej woli i współdziałania Świętego Ducha zechciał stać się człowiekiem, żeglował z Twymi świętymi uczniami i apostołami, zakazał burzy wiatrów i nakazał uciszyć się morskim falom. Sam i teraz uspokój wszelki przeciwny wiatr i ukróć fale, ucisz burze, sprowadź spokojne czasy i wiatry, albowiem zawsze byłeś pomocnikiem Twoich sług i kierowałeś ich ku przystani zbawienia, a oni znają tylko Twoje imię i nie znają poza Tobą innego Boga, i wyglądają Twojej pomocy, dla modlitw i błagań błogosławionej Bogurodzicy, miłujących Boga apostołów i wszystkich świętych, łaskawością i dobrocią Jednorodzonego twego Syna, z którym jesteś błogosławiony z Najświętszym i Dobrym, i Życiodajnym Twoim Duchem, teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Amen.

Jednak Pan miał inny plan.
Zabrał ich wszystkich do siebie.
Andriej Iwanow
Odszedł do domu Ojca
#2
Bardzo smutna wiadomość. Miałem nadzieję, że uda się Panu zaklimatyzować. Zapraszam do powrotu z nową tożsamością, gdy tylko przyjdzie ochota.
#3
Nur Rotria meine Bruder und Schwester. Smile
#4
Ein Rotria, ein Kirche, ein Papst.
#5
Kinder, Kirche, Küche.
#6
Stimmt. Wink
#7
W sumie szkoda, że wszystkie inicjatywy v-religijne tak szybko upadają.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
#8
> W sumie szkoda, że wszystkie inicjatywy v-religijne tak szybko upadają.

Tylko jeden Świecki Kościół Wandejski trwa nieprzerwanie od 1917 i trwa mać.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości