• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolnograd
#1
[Obrazek: 4QnLB3r.png]
Wolnograd

(Wolne Miasto Stołeczne Republiki Bialeńskiej "Wolnograd" - Stolica Rzeszy Bialeńskiej)

Miasto Wolnograd stanowi serce naszej Republiki. Położone jest na Wyspie Bialenii, nad rzeką Autterą, na południowym krańcu historycznego Polesia, kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Apfelbaumstadt i Zatoki Apfelbaumskiej. Miasto wraz z przyległościami otaczają dwie Puszcze: Wolnogradzka (od zachodu i północy) i Kościeliska (od wschodu). Jak wskazuje jego pełna nazwa - Wolnograd jest stolicą i centrum życia politycznego zarówno Republiki Bialeńskiej, jak i Rzeszy Bialeńskiej. W przeszłości był też głównym miastem Królestwa Bialenii oraz Dżamahiriji Bialeńskiej. Jest największym ośrodkiem metropolitarnym kraju - ważnym także z punktu widzenia życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego.

Miasto jest największym i najbardziej ludnym w całej Bialenii. Jego populacja liczy około 2 500 000 mieszkańców, a jeśli weźmiemy pod uwagę całą aglomerację - blisko 3 000 000. Miejscową ludność cechuje duże zróżnicowanie etniczne. Imigranci z innych regionów Bialenii i Polinu stanowią na stołecznych ulicach widok codzienny.  Wolnogradczycy są ludźmi przeróżnych profesji i o różnym statusie społecznym. Oprócz centralnych instytucji państwowych i samorządowych, placówek kultury i nauki w Wolnogradzie mają swoje siedziby i zakłady największe krajowe firmy, korporacje i przedsiębiorstwa. We wschodniej części aglomeracji znajduje się też najważniejszy w kraju Port Lotniczy noszący imię Bohaterów Czarnolasu.

[Obrazek: Websitebanner2.jpg]

Władzę w stolicy sprawuje osobiście głowa Rzeszy Bialeńskiej: Lew Wolnogradu. Miasto posiada własny Statut, nadany przez Sejm Rzeszy, zgodnie z którym Lwa w sprawach lokalnych wspomaga Senat. Siedzibą i symbolem władz związkowych i miejskich jest Dom Lewski. Poza tym w centrum znajdują się między innymi: Pałac Prezydencki, gmach Parlamentu Republiki i siedziby pozostałych centralnych instytucji oraz przedstawicielstwa innych państw. Pośrodku dzielnicy rządowej leży Plac Zielony - główny salon polityczny Bialenii, miejsce uroczystości i spotkań mieszkańców i przyjezdnych, świadek wielu ważnych wydarzeń, coś na kształt realowego Zbawiksa, Placu Saskiego i Krakowskiego Przedmieścia w jednym. W jego pobliżu odnaleźć można także słynny na cały kraj Szpital Psychiatryczny imienia Ofiar Realiozy.

[Obrazek: 201172222544121427_20.jpg]

Do pozostałych najważniejszych rejonów bialeńskiej stolicy wypada zaliczyć Kwartał Uniwersytecki, zwany też Kampusem, gdzie mieści się większość budynków Uniwersytetu Bialeńskiego, Cytadelę - obszar zamknięty, mieszczący Dowództwo Sił Zbrojnych, zabytkową starówkę z atrakcjami natury religijnej i rozrywkowej, takimi jak meczet Zielonego Kościoła, Dworzec Główny czy liczne kluby na czele z najsłynniejszą "Andżelą". Do tego dochodzi szereg osiedli mieszkalnych, sypialni, blokowisk, slamsów i okolicznych mniejszych miejscowości. Na przedmieściach znajduje się też kilka charakterystycznych obiektów, takich jak stadion.

[Obrazek: 16024861961_82724cbc26_b.jpg]

[Obrazek: green.jpg]
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Ronon Dex


Wiadomości w tym wątku
Wolnograd - przez Ametyst Faradobus - 09-11-2019 01:28
RE: Wolnograd - przez Ametyst Faradobus - 29-03-2020 14:40
RE: Wolnograd - przez Ametyst Faradobus - 10-04-2020 17:03
RE: Wolnograd - przez Ametyst Faradobus - 14-04-2020 15:15
RE: Wolnograd - przez Akrypa Ali Shariati - 14-04-2020 15:47
RE: Wolnograd - przez Ametyst Faradobus - 14-04-2020 19:11Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości