• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archiwum Osteryjskie
#1
Tu będzie zamieszczane to, co udało się ocalić z Osterii.

Strona Eskwilinii, zakładka kraj

Rzeczpospolita składa się z 2 guberni (Eskwilińskieji Osteryjskiej), których gubernatorów mianuje premier. Gubernie dzielą się na kantony, które są jednostkami samorządowymi. Obecnie istnieją 3 kantony: Podgórze, Kalanar i Osteria

Gubernia Osteryjska położona jest poza Wyspą, na kontynencie vaarlandzkim. Do 2010 roku Osteria była księstwem, które od długiego czasu pogrążalo się w anarchii; w tymże roku książę Osterii Michaił Andriejew powierzył swój kraj opiece Rzeczypospolitej, która uczyniła go swoją gubernią. Osterię zamieszkuje ok. 50 000 mieszkańców, z czego większość w siedzibie gubernatora: Andriejgradzie. Pozostałe miasta to Siane i Novia. Większość obszaru Osterii zajmują stepy i pola uprawne. Jest to niezaprzeczalnie najsłabiej rozwinięta cześć Rzeczypospolitej, mocno kontrastująca z dostatnią Wyspą.

Miasta Osterii
Andriejgrad
Novia
Siane


Zakładka Siły Zbrojne RE

Sytuacja zmieniła się, kiedy do Rzplitej dołączyła Osteria (zwana także Estonią), z powodu której już wcześniej Nowy Kontynent stanął na krawędzi wojny. Eskwilinia zobowiązała się zapewnić bezpieczeństwo Osterii, zagrożonej atakiem z północy. To nowe wyzwanie dla Sił Zbrojnych RE, które muszą stacjonować od tej pory zarówno w Orientyce, jak w Vaarlandzie i roztaczać pieczę nad o wiele większym terytorium.

Zakładka Szkoła Elementarna


Czy słyszałeś może o czymś takim jak wirtualne państwo?


- Aurelius Luczakius, b. prezydent Eskwilinii

Eskwilińska Szkoła Elementarna to instytucja pozarządowa, której oferta skierowana jest do najmłodszych stażem mieszkańców Eskwilinii. Celem ESE jest pomoc w rozpoczęciu przygody z Eskwilinią oraz podstawowe przygotowanie do zabawy w tworzenie państwa wirtualnego.

ESE ma charakter szkoły średniej. Dyplom ukończenie ESE uprawnia do posługiwania się stopniem zawodowym bakałarza. Absolwent jest przygotowany teoretycznie oraz praktycznie do pracy w eskwilińskim Korpusie Służby Cywilnej albo kontynuowania działalności mikronacyjnej w jakiejkolwiek innej formie. Kadra Eskwilińskiej Szkoły Elementarnej służy pomocą w znalezieniu zajęcia i zaplanowaniu kariery w państwie wirtualnym.

Siedziba ESE znajduje się w Andriejgradzie, stolicy Osterii. Organizowany przez ESE kurs trwa od dwóch do trzech tygodni. Warunkiem jego zakończenia z wynikiem pozytywnym jest zaliczenie testu z wiedzy ogólnej o Eskwilinii, testu z wiedzy o pozostałych wirtualnych państwach oraz krótkiej pracy praktycznej. W arkana materii mikronacyjnej wprowadzają doświadczeni mikronauci, którzy służą pomocą w przygotowaniu do testów.

Nauka w ESE pozwoli Ci poznać specyfikę Eskwilinii oraz zapoznać się z możliwościami, jakie czekając na Ciebie w Osterii i na Wyspie; to unikatowa okazja na przyspieszony start w świecie mikronacji!

Celem zapisania się do ESE skontaktuj się z dyrektorem lub napisz na naszym forum.
Andriej Iwanow
Odszedł do domu Ojca


Wiadomości w tym wątku
Archiwum Osteryjskie - przez Andriej Iwanow - 01-12-2019 15:13
RE: Archiwum Osteryjskie - przez Andriej Iwanow - 23-01-2020 20:04
RE: Archiwum Osteryjskie - przez Jurij Pietrow - 14-04-2020 11:51Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości