• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki ustrój w Nowym Państwie Suderlandzkim?
#11
Tak, wybory nas aktywowały i spory wynikłe z kampanii wyborczych przekładały się potem na realne spory powodujące do rozłamów. Dlatego też nie chciałbym powtarzać tego schematu. Idee stojące za demokracją wywołują wręcz zwierzęce, dzikie reakcje wśród uczestników życia publicznego i należy je powstrzymywać, aby nie kurczyć społeczności polaryzacją.

Hierarchia musi uwzględniać staż i działanie na rozwój państwa na tym samym poziomie. Staż bez aktywności jest wiecznym zbieraniem doświadczenia, które na nic się nie przełoży. A nagła aktywność bez stażu, bez poznania jednostki i jej rzeczywistych zadatków, celów działania otworzy farmę Dyzmów.

Autonomia gospodarcza samorządów sama w sobie umożliwia autonomię w kwestii narracji. Po zarysowaniu (celem odświeżenia informacji) historii i specyfiki każdego z regionów, osoba może prowadzić narracje - tak aby był rozwój na bazie tego co zbudowane jak i móc kreować pewną dynamikę w rozwoju - przechodząc np z regionu rolniczego na przemysłowy czy z przemysłowego na usługowy itd.

Ministerstwo Gospodarki będzie niepotrzebne w leseferyzmie. Z kolei Ministerstwo Kultury zastąpi Elektor inicjując życie kulturalne, a także sami obywatele. Na straży pewnych zasad wynikających z kultury będzie stać Trybun Narodowy czy Caudillo.

Wymogi zawsze można zmienić. Aczkolwiek widziałem Pana jako naszego arystokratę i stąd ukłon w postaci (cytat) - "Arystokrata powinien posiadać również tylko obywatelstwo Suderlandu. Lecz tutaj byłby dozwolony pewien wyjątek - jeśli zasłużony obywatel dla Suderlandu zdecyduje się nabyć obywatelstwo innego państwa, arystokrata zachowałby swój status, lecz nie mógłby przewodzić wojsku oraz objąć funkcji głowy państwa". Oczywiście dopuszczam korekty i czekam na propozycje. Skoro Panu podoba się ta koncepcja to może nie musi Pan tworzyć własnej, w pomóc w dopracowaniu tej Big Grin


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki ustrój w Nowym Państwie Suderlandzkim? - przez Karl von Schwarzengrau - 30-06-2020 23:42Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości