• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ku nieznanemu lądowi
Potwierdzam, właśnie to ujrzeliśmy po przybyciu do Cayo Largo Grad.
Cytat:Andrzeju, przywiózłbyś mi trochę tej goloneczki!
Tylko goloneczkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cytat:Myślicie że się nikt nie zorientuje, że to nie zdjęcie z jakiegoś Cayo Largo Grad, tylko z Winktown? LAJAR.
HAŁ DER JU oskarżać mnie o mistyfikację? Może jeszcze relacja z wyprawy jest kręcona w BialeniaTV? Tak jak nasze loty kosmiczne? Czapeczka foliowa ubrana? 

W poszukiwaniu Nowej Arden wyruszyliśmy wczoraj skoro świt. Tylko kilku miejscowych zdecydowało się nam towarzyszyć. Było nas łącznie osiemnastu, Janek, Joahim i ja, dziesięciu Pretorian oraz pięciu Siedmiogrodzian. Szybko stwierdziliśmy, że musimy wrócić się po lodołamacz, jeśli chcemy kontynuować podróż. Siedmiogrodzka milicja, która po upadku republiki ludowej podzieliła się na wiele niezależnych, regionalnych części i przejęła sprzęt wojskowy zdecydowała się wypożyczyć nam specjalną jednostkę pływającą w zamian za niewielką opłatę.

Po jakimś czasie musieliśmy przerzucić się na skutery śnieżne, ponieważ pokrywa lodowa była tak gruba, że zmieniała się w lądolód. Czy już znajdowaliśmy się na terytorium kontrolowanym w czasie wojny przez Scholandię? Na to pytanie nikt nie znał odpowiedzi. Kolejną zagwozdką było, czy znajdujemy się już na kontynencie otaczającym biegun południowy. Warunki stawały się coraz bardziej ekstremalne, a śladów jakichkolwiek misji wojskowych nie było. Kierowaliśmy się w stronę zaznaczonego na mapie Pela Nandera południka zerowego Zaczęliśmy myśleć nad nazwą dla krainy w której się znaleźliśmy. 

Niemożliwe, byśmy byli tu pierwsi. Odległość od Hiperborei jest zbyt mała. Z drugiej jednak strony, wszystko na południe od Skarlandu i Wandystanu jest nie do końca poznane, istnieje wiele białych plam. Czy tereny te pokrywa jedynie olbrzymi ocean, czy też żyją tam zupełnie nieznane nam kultury? Najwyższy czas się dowiedzieć!
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Przewodniczący pro tempore Parlamentu,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
> Tylko goloneczkę?

Nie, potajsku też.

> Tak jak nasze loty kosmiczne?

To jest przyznanie się?
12 listopad 2019 Biegun.

Towarzysze pretorianie wymogli przedwczesne rozbicie bazy. Ich postępek na długo zachowamy w naszej pamięci, a w stosownym czasie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje gdy rozprawią się z nimi nasze orły z SL. Pomimo niesubordynacji znacznej części zbrojnego ramienia naszej grupy, staramy się umilać sobie czas fotografując okoliczną faunę i florę. Przy okazji wymyślamy różne nazwy dla miejsc oznaczonych w atlasie jako terra nova. Tą ogólnie obowiązującą pozostaje oczywiście biegun aczkolwiek jako pionierzy mamy w tym względzie pełną dowolność. Dla przykładu sam zaproponowałem może niezbyt odkrywczą, ale w swojej koncepcji nawiązującą do miejsca z którego wyruszaliśmy nazwę - Nowa Bialenia. Na chwilę obecną pozostaje mi liczyć, że dalsza część wyprawy będzie przebiegać bez zakłóceń, co pozwoli prędko dokończyć naszą misję. A czas jest po temu najwyższy.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Janku, Joahimie, mam do Was dwa pytania związane z wyprawą.
1. Co sądzicie o tym, by zwrócić się do władz Scholandii (wicekróla Stanisława Dmowskiego) z prośbą o udzielenie informacji nt. hipotetycznej bytności scholandzkiej armii w okolicach bieguna w okresie Wielkiej Wojny Mikroświatowej? Może dodadzą coś ciekawego do naszej opowieści. Smile
2. Czy uważacie, że możemy naszkicować mapkę kontynentu wokółbiegunowego, czy tak istotna kwestia powinna być omówiona w szerszym, międzynarodowym gronie?
1. Uważam, że warto spróbować.

2. Nie mam wystarczającego rozeznania w tej kwestii stąd sprawę pozostawiam otwartą.
1. Proszę bardzo.
2. Możemy.
Więc gdy wrócimy z podróży, trzeba będzie napisać długi list do Wicekróla, w którym opiszemy nasze przygody i odkrycia.
A w kwestii mapy bieguna, to może poprosimy Bialeńską Agencję Kosmiczną, by sputnik wykonał kilka fotografii tego regionu?
Dzisiaj z okazji Rocznicy Republiki Bialeńskiej zdobyliśmy najwyższy z zaobserwowanych przez nas szczytów, wętknęliśmy w zamarznięty śnieg proporzec z flagą państwową i wspólnie odśpiewaliśmy pieśni ludowe. Postanowiliśmy o nazwaniu góry imieniem Ojców Założycieli.
Jesteśmy dumni, że po sześciu latach istnienia państwa Bialenia wciąż przoduje pod względem nowych pomysłów i energii życiowej. Niech żyje Republika i Prezydent Dex!
Niech żyje Republika, Prezydent Dex i Swarzewski!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości