• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narada organizacjna
Dzięki za linki do katalogu. W najbliższym czasie uzupełnię informacje o oddziałach Bojówek o dokładny rodzaj sprzętu, jakiego używają. Przy okazji stworzyłem wątki z kontyngentami lennymi. Możecie, rzecz jasna, nimi dowolnie dysponować, a ja będę na bieżąco aktualizował informacje tam umieszczone. Będę chciał też na dniach rozlokować kontyngent w bazach i moja wstępna propozycja jest taka:

- kontyngent Andrzeja - Anatolia
- kontyngent Ronona - Prądnik
- mój kontyngent - Anatolia

A jak ostatecznie ma się sprawa z elementem centralnym, który rozlokujemy w bazach? Stanęło chyba na jednej brygadzie zmotoryzowanej i jednym dywizjonie lotnictwa w każdej z nich.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WLK. KN. MF, BAR. JA., OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):A jak ostatecznie ma się sprawa z elementem centralnym, który rozlokujemy w bazach? Stanęło chyba na jednej brygadzie zmotoryzowanej i jednym dywizjonie lotnictwa w każdej z nich.

Jest to dobry pomysł... Myślę, że w ciągu tygodnia przedyskutujemy propozycje sprzętowe i organizacyjne, a w weekend przygotuję odpowiednie schematy i wizualizację najważniejszych elementów.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Czas powoli wymienić się pomysłami na organizację...

Tworzymy dla GRZ dwie brygady... i w sumie zgadzam się z Tobą, że trzeba je ukształtować tak by mogły współpracować z SZ RB. Na początku byłem za tym, żeby bardziej odzwierciedlały struktury z lat 70-tych, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to konieczne i lepiej jednak opracować struktury bardziej dostosowane do potrzeb czyli z większą samodzielnością batalionów. GRZ ma stosunkowo nieliczne siły, ale pory teren - to tak będzie skuteczniej.

Jednak moim zdaniem odmiennie od organizacji batalionów w SZ RB powinniśmy mieć ich więcej, ale mniejsze. W brygadach SZ RB są po trzy bataliony zmechanizowane, liczące po 4 kompanie (2 czołgów i 2 zmechanizowane lub 1 czołgów i 3 zmechanizowane - zależnie o typu dywizji). Dla batalionów Rzeszy przyjąłbym zasadę, że w brygadzie są po 4 bataliony, ale liczące po jednej kompanii czołgów i po dwie kompanie zmechanizowane (na BWP). Tym samym kompanie czołgów miałyby po 4 plutony (w razie czego po dwa do wsparcia jednej kompanii zmechanizowanej), a dywizjon artylerii miałby np. dwie baterie dział samobieżnych (każda po dwa plutony ogniowe) - w razie potrzeby jeden pluton ogniowy do wsparcia batalionu zmechanizowanego.

Sprzęt proponuje taki, jakiego jest dużo na zapasach SZ RB (po przezbrojeniu) i pasujący do lat 70-tych czyli czołgi T-2 (ale w wersjach wcześniejszych czyli niedoprowadzone do standardu T-2M1) czyli T-2A oraz BWP typu CVT-1-IFV i CVT-1-RFV. I podobny standardem okresu czyli SGH-2-122 oraz samochody pancerne typoszeregu AVW-3 itd.

U siebie w lennie samodzielny batalion zmechanizowany oparłbym na sprzęcie nietypowym (po nieistniejącej 2 BOT) czyli czołg T-3, BWP CVT-3 czy kołowe transportery CVW-3. Ten sprzęt miał zastąpić używane T-2, CVT-1/2 itd. - ale poszliśmy w kierunku bardziej "zachodnim" i było go niewiele - jedna niewielka brygada OT - na duży batalion (samodzielny) będzie akurat, z SZ RB się nie przyda bo jest nietypowy.

Natomiast po wystawieniu dywizjonu szturmowego zostało mi jeszcze jakieś 600 gwardzistów do wykorzystania w kontyngencie - to wystawię batalion podobny (sprzęt kompatybilny logistycznie czyli czołgi T-2A oraz BWP CVT-2... których też pewna ilość na zapasach SZ RB jest) do tego w Brygadzie GRZ i tym samym będzie to 5-ty batalion pod rozkazami dowódcy tej brygady. Jeżeli podobnie (w sensie kontyngentu) postąpię z Gwardią Lisendorff (jestem tam zarządcą) to będzie też 6-ty taki batalion. Ponieważ GL ma do wykorzystania cały 1000-osobowy kontyngent to dodam tam jeszcze baterię artylerii - co pozwoli na wparcie obu dodatkowych batalionów kontyngentowych). Tym samym brygada GRZ będzie mogła stworzyć sześć batalionowych grup bojowych na Wyspie Bialeńskiej. Samą Gwardię Lisendorff (w sensie tej części niekontyngentowej) stworzę zgodnie z życzeniem Thomasa "po niemiecku".

Czekam na opinie Lwa - by ustalić dalsze szczegóły i przygotować w weekend wizualizację i schematy oraz bardziej szczegółowe opisy.

Cytat: Tworzymy dla GRZ dwie brygady... i w sumie zgadzam się z Tobą, że trzeba je ukształtować tak by mogły współpracować z SZ RB. Na początku byłem za tym, żeby bardziej odzwierciedlały struktury z lat 70-tych, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to konieczne i lepiej jednak opracować struktury bardziej dostosowane do potrzeb czyli z większą samodzielnością batalionów. GRZ ma stosunkowo nieliczne siły, ale pory teren - to tak będzie skuteczniej.

No to tu jestem podobnego zdania, szczególnie przez wzgląd na ostatni argument.

Cytat:Jednak moim zdaniem odmiennie od organizacji batalionów w SZ RB powinniśmy mieć ich więcej, ale mniejsze. W brygadach SZ RB są po trzy bataliony zmechanizowane, liczące po 4 kompanie (2 czołgów i 2 zmechanizowane lub 1 czołgów i 3 zmechanizowane - zależnie o typu dywizji). Dla batalionów Rzeszy przyjąłbym zasadę, że w brygadzie są po 4 bataliony, ale liczące po jednej kompanii czołgów i po dwie kompanie zmechanizowane (na BWP). Tym samym kompanie czołgów miałyby po 4 plutony (w razie czego po dwa do wsparcia jednej kompanii zmechanizowanej), a dywizjon artylerii miałby np. dwie baterie dział samobieżnych (każda po dwa plutony ogniowe) - w razie potrzeby jeden pluton ogniowy do wsparcia batalionu zmechanizowanego.

W sumie dobra myśl, a dałoby się w razie potrzeby jakoś tym składem manipulować, np gdzieś jednostkowo wprowadzić po dwie czołgów i 3 zmechanizowane albo 2 czołgów i 2 zmechanizowane? Chociaż to już bardziej kwestia przyszłości.

Cytat:Sprzęt proponuje taki, jakiego jest dużo na zapasach SZ RB (po przezbrojeniu) i pasujący do lat 70-tych czyli czołgi T-2 (ale w wersjach wcześniejszych czyli niedoprowadzone do standardu T-2M1) czyli T-2A oraz BWP typu CVT-1-IFV i CVT-1-RFV. I podobny standardem okresu czyli SGH-2-122 oraz samochody pancerne typoszeregu AVW-3 itd.

W tej sytuacji można by też namawiać szczególnie mniejszych lenników do sięgania po sprzęt jeszcze starszy.

Cytat:Natomiast po wystawieniu dywizjonu szturmowego zostało mi jeszcze jakieś 600 gwardzistów do wykorzystania w kontyngencie - to wystawię batalion podobny (sprzęt kompatybilny logistycznie czyli czołgi T-2A oraz BWP CVT-2... których też pewna ilość na zapasach SZ RB jest) do tego w Brygadzie GRZ i tym samym będzie to 5-ty batalion pod rozkazami dowódcy tej brygady. Jeżeli podobnie (w sensie kontyngentu) postąpię z Gwardią Lisendorff (jestem tam zarządcą) to będzie też 6-ty taki batalion. Ponieważ GL ma do wykorzystania cały 1000-osobowy kontyngent to dodam tam jeszcze baterię artylerii - co pozwoli na wparcie obu dodatkowych batalionów kontyngentowych). Tym samym brygada GRZ będzie mogła stworzyć sześć batalionowych grup bojowych na Wyspie Bialeńskiej. Samą Gwardię Lisendorff (w sensie tej części niekontyngentowej) stworzę zgodnie z życzeniem Thomasa "po niemiecku".

Ze swojej strony ograniczę się póki co do tego jednego batalionu, a kolejne jednostki powstaną po wzroście liczebności ludności w lennach. Niemniej dobrze się składa, że wszyscy wystawiamy bataliony podobnego typu.

W ogóle można by ogłosić publicznie, jakie jednostki najlepiej nadają się na kontyngenty lenne. Ale generalnie daję zielone światło i dzięki za ten plan, który wydaje się bardzo logiczny.

Aha, jeśli nie ma sprzeciwu to jutro rozdzielę kontyngenty do baz, tak jak powyżej.
Ametyst Faradobus napisał(a):W sumie dobra myśl, a dałoby się w razie potrzeby jakoś tym składem manipulować, np gdzieś jednostkowo wprowadzić po dwie czołgów i 3 zmechanizowane albo 2 czołgów i 2 zmechanizowane? Chociaż to już bardziej kwestia przyszłości.
Zawsze się da... w końcu w ramach struktur organizacyjnych można manewrować pododdziałami i w realu na wszelakich wojnach tak się robiło i robi. Można przydzielić do jednego batalionu kompanię czołgów z innego i wtedy jest 2 na 2 itd.

Co więcej np. amerykańskie struktury od 1986 w ogóle nie mają stałych składów brygad w dywizjach - są trzy dowództwa brygad oraz odpowiednia ilość batalionów, które płynnie przydziela się do brygad w zależności od potrzeb. Choć obecnie przechodzi się w wielu armiach na struktury rozbudowanych batalionów, gdzie składy są mieszane. Nic nie stoi na przeszkodzie by w razie czego w naszym przypadku przenosić kompanie pomiędzy batalionami, tworząc bataliony o równych składach. W zasadzie można przyjąć, że takie struktury jak zaproponowałem są dla czasu pokoju (tak się to stosuje wtedy ze względów administracyjno-szkoleniowych), w działań bojowych składy mogą być i bywają zmienne - w zależności od potrzeb i sytuacji.

Ametyst Faradobus napisał(a):W ogóle można by ogłosić publicznie, jakie jednostki najlepiej nadają się na kontyngenty lenne.
Jeżeli przyjmiemy, że batalion ma się składać z trzech kompanii (a tak dla GRZ jest najlepiej bo mamy więcej batalionów... rozległość terenu) - to najlepiej aby była to jedna kompania czołgów i dwie zmechanizowane. Oczywiście do tego jakaś kompania dowodzenia i logistyki oraz można dodać kompanię wsparcia. Generalnie można dać "wytyczne", że najbardziej pożądane są bataliony kontyngentowe o proporcjach kompanii czołgów i zmechanizowanych - jak 1 do 2.

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
To podążajmy z entuzjazmem.
Ametyst Faradobus napisał(a):To podążajmy z entuzjazmem.
Podążymy... w sobotę mam zawody IPSC (strzelanie dynamiczne), ale niedzielę mogę poświęcić an tworzenie Gwardii...

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości