• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GALA ROCZNICOWA
Szanowny Prezydencie Rononie Dex!
Szanowny Towarzyszu Andrzeju Swarzewski!
Szanowni Obywatele Republiki Bialeńskiej!
Towarzysze i przyjaciele!

Bardzo cieszę z tego, że w dniu dzisiejszym w warunkach pomyślnych relacji pomiędzy Republiką Bialeńską a Ludową Republiką Magnifikatu mogę wziąć udział w tym uroczystym spotkaniu.
  Pozwólcie mi wyrazić podziękowanie, że założyciel Waszego Zielonego Kraju wygłosił przed chwilą wspaniałe pełne uczuć przemówienie, w którym przybliżył bialeńską historię nie zapominając o Magnifikacie.
  Korzystając z okazji, chciałbym przekazać Bialeńskiej Partii Demokratycznej, której ster objął niedawno Szanowny Towarzysz Andrzej Swarzewski, rządowi RB i całemu narodowi gorące pozdrowienia od naszej partii i narodu magnifikackiego z okazji 6 rocznicy powstania Republiki Bialeńskiej.
  Wasze postępowe idee oraz tradycje, które od początku wiodą Wasz Kraj przez przyszłość, z pewnością będą dalej prowadzić ku przyszłości. Gdy zakończą się uroczystości zaczynać się będzie u Was kolejna radość, która będzie rozpierała wasze serca, gdyż już dziś przybliżyła się do nas data 7 rocznicy założenia Bialenii. 
  Niechaj siła, którą tworzycie przez niewątpliwe zaangażowanie oraz wcielanie w życie dobrych pomysłów prowadzi Was wszystkich ku większego szczęścia.
  Niech żyje braterstwo Bialenii i Magnifikatu!
  Niech żyje jedność i zwartość Rady Państw Nordaty!
  Niech żyje Prezydent Ronon Dex i Towarzysz Andrzej Swarzewski!
  Niech żyje Republika Bialeńska!

(-) Tarsycjusz Operar
Sekretarz Generalny KC PR
Prezydent LRM
(-) Tarsycjusz Operar
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu
Sekretarz Generalny Rady Państw Nordaty
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
[Obrazek: jPoFMeh.png]
Kilka prostych słów wygłosił także Lew Wolnogradu JKM dr prof. UB. Ametyst (Faradobus)

Towarzysze, Rodacy i Zaproszeni Goście,

jako gospodarz stolicy Republiki Bialeńskiej witam serdecznie wszystkich przybyłych na obchody naszej zacnej rocznicy. Mam nadzieję, że Wasz pobyt w Wolnogradzie będzie źródłem miłych i radosnych wspomnień, spełnieniem Waszych marzeń oraz snów. Gorąco zachęcam do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej, kulturalnej i rozrywkowej. Wybrane lokale przygotowały specjalne promocje, które odblokować możecie wykrzykując hasło "SZEŚĆ LAT BIELANII". Zapewniam, że wszystkie stołeczne panienki lekkich obyczajów podlegają obowiązkowi stałych badań i korzystanie z ich usług jest całkowicie bezpieczne. To samo tyczy się oferty restauracyjno-barowej.

Pozdrawiam wszystkich obecnych z szóstą rocznicą niepodległości naszej Ojczyzny. Oby Wielki Sternik miał w opiece jej Konduktora, zwierzchnie władze, wojsko Patrona miłujące i lud, oby dał nam zwycięstwo nad wszystkimi wrogami: prawdziwymi i wyimaginowanymi. Niech się święci bialeński listopad!

[Obrazek: aarule.jpg]

Lew Wolnogradu wraz z dostojnikami i lennikami Rzeszy po przybyciu na galę rocznicową
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
  • AndrzejSwarzewski
Po kilku chwilach na scenę wszedł Henryk Wespucci, znany w tych stronach z tego, że wcale nie jest znany... Niestety w pośpiechu z jakim pędził na dzisiejszą uroczystość zapomniał kartki z przemówieniem, dlatego też musiał improwizować. Sprawdził, czy na pewno go słychać, poprawił swój krwisto czerwony krawat, odgarnął resztki włosów, jakie mu pozostały i zaczął mówić.

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Ministrze,
Szanowni zgromadzeni,
Szanowni obywatele Bialenii!

Sześć lat. Okres niewyobrażalnie długi, szczególnie w mikronacjach. Na szybko wyliczyłem że to dwa razy tyle, ile działam w mikronacjach. Zasługuje na podziw fakt, że Bialenki i Bialeńczycy byli w stanie zbudować tak silną, trwałą społeczność, która przetrwała tyle lat. Wspólnymi siłami zbudowali państwo, które dziś jest silne. Wznieśliście wspólnie swój własny v-dom, którego nie ruszy nawet najsilniejszy huraganowy wiatr. Bialenia potrafiła zmierzyć się z kryzysami które ją trapiły... W innym wypadku, no cóż. Moglibyśmy nie świętować tu dzisiaj, w Wolnogradzie. Mam nadzieję, że podobnie jak teraz - Bialenia, jedna z najbardziej poważanych mikronacji, jedno z czołowych państw na Nordacie, będzie zmierzać ku jeszcze lepszej przyszłości. Wierzę w to, że sojusz bialeńsko-nordacki zakwitnie na naszych oczach, stając się czymś wyjątkowym.

Na koniec, chciałbym złożyć w imieniu Federacji Nordackiej gratulacje. Gratulacje od władz i obywateli Federacji Nordackiej. Gratuluję bardzo serdecznie wszystkim obywatelom Bialenii, którzy są głównymi autorami potęgi Republiki Bialeńskiej. Dziękuję!
[-] 4 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Eustachy Playstation, Kamiljan Harlin, Kaspar Waksman
O godzinie 21, gdy mieliśmy kilka wzruszających przemówień znamienitych gości za sobą, prowadzący ceremonię zapowiedział występ poleskiego duetu wokalnego, który wykona słynną bialeńską piosenkę biesiadną sprzed kilkudziesięciu lat:

Zarówno w Pałacu, jak i na Placu Zielonym i w całej Bialenii wyczuwalna jest magia dzisiejszego święta i jego komunitarny charakter. Dziś nawet z natury radykalna młodzież nie wygraża pięściami imperialistom, lecz skupia się na uczuciach pozytywnych wobec Ojczyzny. 

Jeżeli ktoś z gości będzie chciał jeszcze wygłosić przemówienie, serdecznie zapraszam do zabrania głosu, można to robić przez cały weekend. Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestniczenia w świętowaniu! Smile
  • Tarsycjusz Operar
Rynek Xięcia Mikołaja i cała starówka stały się na kilka dni miejscem głównych miejskich obchodów sześciolecia Republiki. Władze stolicy przygotowały dla mieszkańców i przyjezdnych szereg atrakcji: darmowy poczęstunek, pokazy tradycji, konkursy, meczety, szkółki dzieł Patrona, strzelnice, a także programy zniżkowe i możliwość darmowego odwiedzenia głównych atrakcji. Ulice Starego Wolnogradu pełne są radosnych świętujących, a wieczorami zamieniać się będą w wielką przestrzeń taneczną.

[Obrazek: pro-gaddafi-supporters-libya-cheat_x3k73h]
  • AndrzejSwarzewski
Wasza Ekscelencjo Prezydencie,
Wasza Ekscelencjo Ministrze,

Chciałbym podziękować za okazaną mi gościnę. Liczę, że stosunki dreamlandzko-bialeńskie będą dalej kwitły, a przyjaźń między naszymi narodami okaże się być trwalszą niż ze spiżu. Królestwo Dreamlandu zawsze będzie popierało kraje wolne i demokratyczne. Modelowym przykładem takich krajów jest właśnie Republika Bialeńska. W tym roku, przebyliście Panowie długą drogę, odbudowując wolną i niezależną Bialenię, korzystając z okazji, chciałbym przekazać na ręce Jego Ekscelencji Prezydenta okolicznościową butelkę wina o numerze seryjnym 1/3 z mojej prywatnej winiarni, a Jego Ekscelencji Ministrowi taką samą butelkę o numerze seryjnym 2/3. Certyfikaty posiadania pozwoliłem sobie zostawić w kraju.

[Obrazek: y2A2NSR.png]

[Obrazek: Gl7ELNs.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski
Serdecznie gratuluję Bialenii przetrwania 6 lat. Oczywiście życzę kolejnych rocznic (może 22 pyknie jak Dreamlandowi w tym roku?).
  • AndrzejSwarzewski
Cytat:
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=768.0;attach=1498;]

Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu

w imieniu własnym oraz

Politbiura Jedynej Legalnej Partii
Rady Komisarzy Narodowych ZSKHiW
oraz całego Ludu Szlacheckiego

Hirschberg-Joksopolis, 15 listopada 2019 roku

Jego Ekscelencja
Marszałek Wielki Wielki Kniaź
RONON DEX
Prezydent Republiki Bialeńskiej
wraz z jej wszystkimi Obywatelami

Towarzyszu Prezydencie,

w imieniu całego Ludu Szlacheckiego i zwierzchnich władz partyjno-państwowych Socjalistycznego Królestwa mam miły obowiązek pozdrowić Społeczność Republiki Bialeńskiej z szóstą rocznicą Jej Założenia. Wierzę głęboko, że krew Premiera Tysiąclecia i Jego Towarzyszy stanie się na wieki twardym spoiwem przyjaźni Ludu Szlacheckiego z Narodem Bialeńskim.

Wszystkiego najlepszego!

Z monarchosocjalistycznym pozdrowieniem,
[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=768.0;attach=1515;image]
  • AndrzejSwarzewski
Trochę spóźniony względem innych gości, na uroczystości przybył Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Państwa Suderlandzkiego, Marszałek Polowy Karl von Schwarzengrau. Nie zwlekając, czym prędzej przywitał się z gośćmi i wygłosił krótkie przemówienie okolicznościowe do narodu bialeńskiego i władz Republiki Bialeńskiej.

Cytat:Ekscelencjo Prezydencie,
Ekscelencjo Ministrze,
Szanowni Zebrani,
Szanowny Narodzie Bialeński,

Składam Bialeńczykom najszczersze gratulacje z okazji szóstej rocznicy istnienia Waszego państwa, Republiki Bialeńskiej. Wy, Bialeńczycy, znacie cenę wolności i niepodległości, mimo wielu zawirowań, dumnie idziecie naprzód. Jesteście przykładem narodu, który nie boi się przeciwstawić silniejszym. Wiecie co jest najlepsze dla Was i konsekwentnie realizujecie swoje zadania oraz cele, nie zważając na reakcję zagranicy.
Życzę Wam kolejnych wielu lat istnienia w licznej grupie oraz dalszego konsekwentnego działania na rzecz budowy silnej i niezależnej od nikogo Republiki Bialeńskiej.
  • AndrzejSwarzewski
Ja jestem! Jestem z Wami. Ale niedysponowany. Na pewno wygłoszę stosowne orędzie gdy tylko czas mi na to pozwoli. Kocham Was!
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości