• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GALA ROCZNICOWA
Rodacy, Szanowni Goście!

Witam Wszystkich Przybyłych i dziękuję za towarzyszenie nam w tym ważnym dla Naszego kraju dniu.

Obchodzimy właśnie Szóstą Rocznicę Powstania Republiki Bialeńskiej - naszej Wirtualnej Ojczyzny. 

Sześć lat temu grupa ludzi postanowiła stworzyć Republikę Bialeńską, wirtualny kraj do którego zaprosili również moją skromną osobę. Razem rozpoczęliśmy budowę Naszej Ojczyzny w zasadzie od podstaw... mieliśmy tylko biały kontur na mapie Mikroświata. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności Andrzeja Swarzewskiego, Macieja Kamińskiego i Jana Kaniewskiego stosunkowo szybko zbudowaliśmy funkcjonujące wirtualne państwo. Państwo, które pomimo okresów trudnych funkcjonuje do dzisiaj oraz jest obecnie jednym z aktywniejszych krajów Mikroświata. 

Niestety nie dane mi było uczestniczyć w samym powstaniu Naszego Kraju, bo dołączyłem do budowniczych Naszego Kraju dopiero styczniu 2014. Jednak przez pierwsze prawie trzy lata istnienia Republiki Bialeńskiej uczestniczyłem dość aktywnie w jej budowie i mile wspominam zapał jaki nas wtedy połączył. Serdecznie wspominam ludzi, którzy wtedy byli w dzieło tworzenia naszego kraju zaangażowani - niestety wielu z nich nie ma już z nami. Szczególnie dobrze wspominam współpracę w Maciejem Kamińskim i mam nadzieję, że kiedyś powróci, a przynajmniej będzie nas odwiedzał. Osobiście chciałbym podziękować Andrzejowi Swarzewskiemu, który mnie tutaj zaprosił - wciągnął mnie w coś, co odrywa ważną rolę w moim wirtualnym i nie tylko życiu.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dołożyli większe lub mniejsze "cegiełki" do budowy naszego kraju - bo byłaby to lista naszych przeszłych i obecnych Obywateli. Wszystkim tym, którzy przyłożyli się do tego, że Republika Bialeńska jest ważnym elementem Mikroświata z tego miejsca Wyrażam Serdeczne Podziękowania. Dziękuję również naszym Gościom Zagranicznym za wspieranie Naszego Kraju na arenie międzynarodowej, szczególnie w sytuacjach dla nas trudnych.

Z okazji 6-tej Rocznicy Powstanie Republiki Bialeńskiej odznaczam:

Andrzeja Swarzewskiego 
- Zieloną Wstęgą Orderu Patrona Republiki Bialeńskiej
- Srebrnym Medalem Zasłużony dla Polityki Zagranicznej
- Srebrnym Medalem Zasłużony dla Rozwoju Regionów

Ametysta Faradobusa
- Krzyżem Komandorskim Orderu Budowniczych Republiki

Karola Medycejskiego
- Krzyżem Kawalerskim Orderu Budowniczych Republiki

Marka Bajtusia
- Krzyżem Złotym Bialeńskiego Krzyża Zasługi

Jana Sapiehę
- Krzyżem Brązowym Bialeńskiego Krzyża Zasługi

Joahima von Ribertrop
- Krzyżem Brązowym Bialeńskiego Krzyża Zasługi

Jako Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, za doprowadzenie do zawarcia traktatu wojskowego, który nie pozostał jedynie traktatem "na papierze" odznaczam:

Jego Królewską Mość Macieja II
- Złotym Medalem Sił Zbrojnych

Jego Ekscelencję Roberta II Fryderyka
- Srebrnym Medalem Sił Zbrojnych

Ministra Andrzeja Swarzewskiego
- Brązowym Medalem Sił Zbrojnych

Zgodnie w Bialeńską tradycją, z okazji świąt zwykle nadajemy folwarki zasłużonym obywatelom Naszego Kraju. Na szczególne uhonorowanie zasługuje Andrzej Swarzewski - zarówno ze względu na rolę jaką odegrał w utworzeniu Naszego Państwa, jak również ze względu na działania obecne. W związku z tym nadaję mu 36 folwarków - co jednocześnie jest również rekompensatą za okres kiedy pełnił funkcję Prezydenta republiki Bialeńskiej i otrzymywać folwarków w tym czasie nie mógł.

Pozostałe folwarki otrzymują:

Ametyst Faradobus - 6 folwarków
Karol Medycejski - 6 folwarków
Marek Bajtuś - 5 folwarków
Jan Sapieha - 5 folwarków
Joahim von Ribertrop - 4 folwarki
Leszek Roskohard - 3 folwarki
Ali ibn Abi Talib - 2 folwarki
ʿĀlija zawdżat Akrypa - 2 folwarki
Thomas von Lisendorff - 2 folwarki
Piotr Pawłowicz - 1 folwark
Kamil Veriopin - 1 folwark

Nadaję również po 6 folwarków naszym byłym obywatelom, który przyczynili się znacząco do powstania i zbudowania Naszego Kraju:
- Maciejowi Kamińskiemu
- Janowi Kaniewskiemu

[Obrazek: 3_28_10_19_9_28_25.png]

Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski
Dziękuję za hojne nadania i gratuluję pięknego przemówienia!
Czy mam zaktualizować rejestr nadań lennych?
AndrzejSwarzewski napisał(a):Czy mam zaktualizować rejestr nadań lennych?
Poproszę... przy okazji też kwestię odznaczeń (coś jest chyba nie do końca w porządku z moimi uprawnienia administracyjnymi).
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

Dodałem przyznane odznaczenia (nagrodzeni powinni nawet dostać komunikat, że zostali nagrodzeni), zaktualizowałem też listę nadań: http://www.bialenia.org.pl/?page_id=7863
Hewreta wyprzedziłem, ale do wyprzedzenia Macieja i uzyskania tytułu elektora sporo jeszcze brakuje. Wink 
Rononie, obecna ustawa o świętach nie przewiduje już Święta Władz Konstytucyjnych (17 grudnia; rocznica przyjęcia pierwszej konstytucji), ale właśnie wtedy tradycyjnie nadawany był Tytuł Bohatera Bialenii. Czy planujesz nadać go w tym roku, a jeśli tak, to w jakim terminie? 

Aktualna lista odznaczonych wraz z uzasadnieniami:
Cytat:2018 r.: Antoni Kacper Burbon-Conti
Za dzieło odbudowy Ojczyzny, pracę na rzecz dobra wspólnego całej Republiki oraz zasługi położone dla zapewnienia nam wszystkim bezpiecznego rozwoju.

2017 r.: Ametyst Faradobus.
To właśnie on przejął stery w Bialenii, kiedy kryzys aktywnościowy był tak głęboki. Ametyst związany jest z naszą Ojczyzną od 2012 roku; przez dwie kadencje z rzędu sprawował funkcję Prezydenta Republiki Bialeńskiej, a do dzisiaj aktywnie angażuje się w działalność państwową.

2016 r.: Hewret von Thorn.
Główny administator, dwukrotny prezydent, a także wiceprezydent, premier, minister. Osoba bardzo aktywna i wykazująca się licznymi inicjatywami, a także odpowiedzialna za rozwój informatyczny Bialenii.

2015 r.: Eddard Noqtern.
Bardzo aktywny prezydent, założyciel i lider największej partii w historii RB - Wspólnoty Rozwoju, a także jeden z architektów stowarzyszenia bialeńsko-brodryjsko-hasselandzkiego.

2014 r.: Ronon Dex.
Specjalista w wielu dziedzinach, zwłaszcza wojskowości i geografii. Dzięki swojemu profesjonalizmowi, aktywności i rozsądkowi był obywatelem, który w największym stopniu przyczynił się do nadania Bialenii charakteru poważnej mikronacji.

2013 r.: Maciej Kamiński.
Ojciec-Założyciel Bialenii, trzyletni Prezes Policji Krajowej, osoba, która od samego początku istnienia Republiki wykazuje się spokojem, rozsądkiem i dbaniem o interesy bialeńskie. Pełnił z zaangażowaniem niemalże wszystkie możliwe funkcje.

2012 r.: Jan Kaniewski.
Przywódca Powstania Marcowego i lider państwowy Dżamahiriji, największy bohater narodowy bez którego nie powstałaby współczesna państwowość bialeńska.

2011 r.: Andrzej Swarzewski.
Wielokrotna głowa państwa, nieustannie oddany obywatel związany z Bialenią od samego początku, jeden z jej ojców-założycieli, którego zasługi dla Ojczyzny są wyjątkowe.

2010 r.: Shimitsu.
Zastępca Króla Bialenii, prokurator, burmistrz Dolnogradu (obecnie Wolnograd), a także główny kapłan (nariepem olczyzmu), a również czołowy działacz Republiki Klume.
Żadnych świąt państwowych do końca roku już nie ma... Pozostaje zrobić to po prostu na zakończenie roku. Skoro nie ma już święta, w czasie którego ten tytuł był tradycyjnie nadawany to pozostaje stworzyć nową tradycję i wygłosić orędzie na zakończenie roku (podsumowujące) i wtedy nadać komuś ten tytuł oraz może jeszcze zrobić jakieś nadania oraz inne "prezenty" (co do niektórych osób nawet mam pomysły) od Prezydenta RB za całokształt rocznej pracy na rzecz Republiki Bialeńskiej.

Mi się drugi raz należy, ja chcę mieć najwięcej!

[Obrazek: bregnev_04.jpg]
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Decyzja należy do prezydenta, ale myślę, ze nie powinniśmy łamać tradycji, że każdy może dostać tylko jeden tytuł Bohatera Bialenii. I chyba w tym roku nie będzie trudno podjąć decyzję. Wink
To skandal, że nic mi nie przyznano. Żądam folwarków!
Iwan Pietrow
Car-Senior Brodrii
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Wasza Ekscelencjo Prezydencie,

Pragnę podziękować za to wyjątkowe wyróżnienie. Liczę, że współpraca wojskowa między naszymi krajami będzie dalej kwitnąć, tak jak to miało miejsce dotychczas.

(-) Maciej II, r.
> ʿĀlija zawdżat Akrypa - 2 folwarki

Za Swarzewskiego było lepiej, zawsze dostawałam trzy, a raz nawet cztery folwarki.

Przy o wiele gorszej aktywności.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości