• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GALA ROCZNICOWA
#1
W tym wątku w godzinach popołudniowych rozpoczną się trzydniowe obchody 6. Rocznicy powstania Republiki Bialeńskiej. Wspominamy początki nieprzerwanie istniejącej państwowości oraz wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju i przetrwania Bialenii.

Jest to wątek odpowiedni do składania życzeń, potwierdzania przybycia, wygłaszania przemów oraz prowadzenia narracji. 

Wszystkiego najlepszego, Bialenio!
#2
Wszystkiego najlepszego.
Iwan Pietrow
Ukochany Przywódca
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#3
W bialeńskich szkołach odbywają się akademie okolicznościowe, zaś pracownicy fizyczni i umysłowi biorą udział w zakładowych i lokalnych obchodach. Największe uroczystości odbywają się w Wolnogradzie, Bengazi i Porcie Arthurberg.
Świętują także Bialeńczycy znajdujący się poza granicami kraju, szczególnie mniejszość bialeńska w Brodrii i Batawii. Do świętujących tam Bialeńczyków przyłączają się miejscowi, chcąc w ten sposób uczcić święto bratniego narodu.
Już za kilka godzin rozpocznie się bankiet w Pałacu Prezydenckim. Obsługa od wielu godzin przygotowuje oprawę. W czasie, gdy elity państwowe i dostojni goście będą uczestniczyły w bankiecie, na Placu Zielonym zorganizowane będą obchody miejskie, dla wszystkich chętnych mieszkańców Wolnogradu i przyjezdnych. W ten dzień nikt nie powinien być sam!
#4
Z dumą w sercu cieszę się, że mogę razem z Wami współtworzyć wspaniałe dzieło jakim jest Bialenia. Osoby, które miałem możliwość poznać tutaj sprawiły, że nieprzerwanie od sześciu lat istnieje to szczególne miejsce, gdzie dzień w dzień możemy wymieniać między sobą nasze myśli, zainteresowania, poglądy. Dobry klimat, jaki sobie stworzyliśmy wpływa na motywację do kolejnych wyzwań stojących przed Bialenią. Cieszmy się więc dokonaniami, pamiętajmy o przyszłości i życzmy sobie kolejnych wielu lat spędzonych w gronie przyjaciół.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#5
Bracia Bialeńczycy jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony na Galę rocznicową, i chciałbym złożyć wam najszczersze życzenia z okazji waszego wielkiego święta. 100 lat Bialenio! Smile
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#6
Nasi drodzy Białeńscy przyjaciele,

6 lat państwowości to piękny wiek! Bialenia przeszła najróżniejsze kryzysy i wychodziła z nich obronną ręką. Świadczy to bardzo dobrze o jej mieszkańcach, przejętych losem ojczyzny. Ufam, że kolejne 6 lat będzie okresem mniej burzliwym, a Bialenia dalej będzie się rozwijała, pozostając w awangardzie mikronacji. Wysyłam Naszemu sojusznikowi najszczersze życzenia w imieniu swoim i Królestwa Dreamlandu. Sto lat Bialenio!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#7
Dziękujemy za wszystkie życzenia i gratulacje, dziękujemy wszystkim, którzy są w tym dniu z nami.

Pod Pałac Prezydencki zajeżdżają kolejne limuzyny, zaś na Plac Zielony ściągają rzesze Bialeńczyków. Cała Bialenia już rozpoczęła świętowanie, zaś do uroczystej gali pozostało coraz mniej czasu.

Prezydent poinformował mnie, że oficjalne przemówienie wraz z nadaniami wygłosi jutro.
#8
Wasze Królewskie Mości, Wasze Ekscelencje, Szanowni Obywatele, Drodzy Goście! 

Mam zaszczyt uroczyście rozpocząć obchody Szóstych Urodzin Republiki Bialeńskiej. Najważniejsze, prezydenckie przemówienie, wraz z nadaniami lennymi, będzie miało miejsce jutro. Stąd też prośba o umiar w spożywaniu sprowadzonych na tę okazję z całego mikroświata alkoholi, abyśmy byli w stanie kontynuować świętowanie przez cały weekend. Wink 

Witam serdecznie wszystkich gości, w szczególności Jego Królewską Mość Macieja II, króla Dreamlandu i Scholandii oraz Jego Królewską Mość Piotra Pawłowicza, króla Batawii, którzy już zasygnalizowali swoją obecność, a także wszystkich, którzy jeszcze do nas dołączą. Zachęcam do wygłaszania swoich przemówień wszystkich gości zagranicznych oraz Bialeńczyków. 

Dzisiejszy dzień jest największym bialeńskim świętem państwowym. Święto Powstania Marcowego nie ma charakteru stricte państwowego, świętujemy poprzez nie rewolucję, zarówno tę, która dała początek naszej współczesnej historii, jak i rewolucję samą w sobie, jako moment szczególnej aktywności twórczej ducha ludzkiego. 15 listopada ma inny charakter. To święto wszystkich Bialeńczyków i przyjaciół Bialenii. Dzisiejszy dzień jest powodem do radości dla wszystkich, którzy przyczynili się poprzez swoją pracę do tego, że Bialenia przetrwała kolejny rok. 

Ostatni rok był trudny. Poprzednią rocznicę powstania RB świętowaliśmy jako protektorat sarmacki, dopiero w marcu odzyskaliśmy pełną suwerenność. Dziękuję w tym miejscu Rononowi Dexowi, Markowi Bajtusiowi, Janowi Sapiesze i Thomasowi von Lisendorffowi za stanięcie po stronie suwerennej Bialenii i danie początku nowemu etapowi w naszej historii. Dzięki Wam Bialenia dalej istnieje i dalej się rozwija. Dziękuję oczywiście wszystkim tym, którzy po odzyskaniu suwerenności do nas dołączyli lub powrócili, prosząc jednocześnie o dalszą służbę Państwu. Dziękuję władzom Dreamlandu, Federacji Nordackiej i Suderlandu za poparcie dla wolnej Bialenii. Bez Waszej jednoznacznie postawy sarmacki imperializm mógł pójść jeszcze dalej. Dziękuję wreszcie wszystkim partnerom Bialenii, wspomnianym już Dreamlandowi, Federacji Nordackiej i Suderlandowi, ale też Rotrii, Magnifikatowi i Batawii. Wasza przyjaźń jest jednym z powodów dla których Bialeńczycy wciąż mają rację bytu. 

Nie wiemy, co może przynieść następny rok. Wierzę jednak, że jeszcze wiele razy spotkamy się w środku listopada, by podsumować kolejne okresy i uczcić nasze wspólne osiągnięcia. Życzę nam wszystkim dalszego rozwoju, wielu nowych idei oraz woli i siły do ich realizacji. Wszystkim Obywatelom życzę dobrej zabawy i wiele satysfakcji z działalności. 

Galę Rocznicową uznaję za otwartą! 

[Obrazek: image-3-for-gaddafi-gallery-930493015.jpg]
Od prawej na pierwszym planie: Tarsycjusz Operar, Andrzej Swarzewski, Maciej II. Zdjęcie wykonane w ogrodach prezydenckich kilka godzin przez rozpoczęciem bankietu.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Janek Sapieha, Tarsycjusz Operar
#9
W tym momencie przybywa Naczelnik Państwa Suderlandzkiego Norbert Byfyj, lekko spóźniony względem innych ale gotowy na uroczystość

Szanowni Państwo,
zgromadzeni goście

Jest mi niezwykle rad przybywać dzisiaj w tym szczególnym dla Republiki Bialeńskiej dniu. Sześć lat to już całkiem dużo w mikronacjach. Podziwiam zapał mieszkańców, ich dążenie, dzięki któremu możecie cieszyć się niepodległością.
Życzyć wam mogę wielokrotnie więcej lat stażu, rozwoju i jeszcze więcej zieleni, jaka towarzyszy nam tutaj.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderlandzkiego
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#10
[Obrazek: Necronomicon.jpg]

Na scenę wchodzi mężczyzna, twarz jego ukryta jest w cieniu. W rękach trzyma dużą książkę, która wygląda na bardzo starą. Książka jest oprawiona dziwnym materiałem, ci którzy stali obok tajemniczego gościa opowiadali, że wyglądem przypomina ludzką skórę. Swarzewski nie wyglądał na zaskoczonego obecnością tego dziwnego gościa. Stanął przed mównicą i zaczął.
Chwała niech będzie Przedwiecznym Bogom, albowiem Oni byli, są i przybędą. Niechaj Bogowie jedyni nas chronią przed gniewem pradawnych demonów, wszak one pragną tego czego nigdy nie dostaną, życia. 
O Allahu błogosław Prezydentowi, wszak on rządzi z Twojej woli.
Otworzył księgę i przeczytał następujące słowa:
"W pewnym okresie pewna grupa wtajemniczonych w różnych dziedzinach podjęła się próby eksperymetnu z rytuałami i mocami wymienionwymi w NECRONOMICONIE. Wykorzystując sam materiał lub stosując go w ceremonialnej tradycji Zachodu (Zakon Złotego Brzasku)...
"
Te słowa pięknie opisują powstanie Bialenii, akt który dokonał się 6 wiosen temu, trwa nadal. Bialenia jest niczym R'lyeh, wieczne miasto, które spadło na ziemię i mimo tego, że ukryte jest ono istnieje. Niechaj Przedwieczni Bogowie mają w opiece Bialenię, niechaj duch mężnych wojowników o Wolność i Socjalizm nadal opiekują się Republiką zwalczając demony, które chcą ją dopaść, a powiadam wam, demony nigdy nie przestają.
Zakończył przemówienie i wrócił do cienia.
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości