• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plan zagospodarowania Strefy Wysp Przyjaźni
Mam przedstawić jakiś dokładniejszy plan?
prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Mam przedstawić jakiś dokładniejszy plan?
Możesz... Co więcej - Kamisa była moją dzierżawą i nawet zacząłem robić dokładną mapę tej wyspy - z otaczającymi wodami to było 4000 x 3000 pxs. Mogę to szybko w sobotę dokończyć i podrzucić Tobie gotowy podkład pod zrobienie planu "kolonii karnej".

Co więcej - zacząłem nawet poszukiwać odpowiedniej wizualizacji... te fotki miały być wstępem do budowy na Kamisie mojej "hacjendy" - ale teraz mogą stać się podstawą pod Twoją (zarządzaną przez Ciebie) "kolonie karną"...

[Obrazek: VY6hLe2.jpg]

[Obrazek: 7UHZQFW.jpg]

[Obrazek: 9uRzbO7.jpg]

Moim zdaniem teren fajny dla Twojego "scenariusza"... ciepły (nie trzeba budować wielkiego murowanego więzienia), przed ucieczką chroni w dużej mierze natura (do najbliższego lądu ponad 40 km wpław) itd.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ja się, prawdę mówiąc, zastanawiam pomiędzy kolonią z Papillona, a rosyjskim Czarnym Delfinem, ale szczegóły przedstawię jutro albo pojutrze.
Cytat:Ja się, prawdę mówiąc, zastanawiam pomiędzy kolonią z Papillona, a rosyjskim Czarnym Delfinem, ale szczegóły przedstawię jutro albo pojutrze.
Ale ja tylko w zakresie geograficzno-klimatycznym... jako spójnie przyjętego dla archipelagu, z jego określonymi na mapie wyspami. Reszta jest Twoim pomysłem i jego realizacją.
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff

No więc generalnie mam dwie koncepcje boże. I jedna i druga zakłada, że na wyspę zsyłani będą najciężsi przestępcy: maniacy, pedofile, terroryści, mordercy, bikiniarze i czciciele Romualda Rajsa. Krótko mówiąc byliby to przestępcy fikcyjni, narracyjni, a nie np. ludzie z banem, choć można i tak. Generalnie jednak zakładałbym, że trafiać tam będą ludzie z wieloletnimi i dożywotnimi wyrokami, bez szans na resocjalizację.

[Obrazek: 3449.jpg?width=300&quality=85&auto=forma...cac2d3bdda]

Pierwsza wersja zakłada utworzenie na wyspie kolonii, w której więźniowie byliby zmuszeni do pracy jako formy reedukacji. Luźnym wzorem byłaby to Gujana Francuska, którą przedstawiono chociażby we wspomnianym filmie Papillon (polecam oryginał z 1973, bo jest też słabsza wersja z 2017), tudzież w książce H. Charrière'a o tym samym tytule (też jest bardzo spoko). Za przemawiają podobne warunki: tropikalna wyspa, gdzieś daleko od metropolii, naturalne bariery uniemożliwiające ucieczkę. Minusem jest natomiast powierzchnia wyspy: gdyby więźniowie pracowali przy wyrębie lasów i gdyby pójść tą drogą to lasy by się szybko skończyły. W Papillonie była też malutka wyspa świętego Józefa, gdzie zsyłano za karę i trzymano ludzi w izolacji, a także całkiem zdziczała Wyspa Diabelska, gdzie siedział kapitan Dreyfuss. To też jest jakiś tam pomysł. Oczywiście w porównaniu z Francuzami my bylibyśmy bardziej humanitarni, bo Bialenia to cywilizowany kraj, a nie imperialistyczny moloch.

[Obrazek: delfin-black.jpg]

Druga wersja to właśnie pójście w stronę kompletnej izolacji w warunkach sterylnej czystości z minimalną szansą wyjścia na wolność. Wzorem byłyby rosyjskie, białoruskie i kazachskie kolonie dla skazanych na dożywocie: Czarny Delfin, Polarna Sowa, Czarny Berkut, Żodino i inne. Są one moim wielkim hobby od wielu lat, do tego stopnia że kiedy byłem w miejscu oddalonym od jednego z nich o całą noc jazdy z hakiem to moja konkubina musiała mnie ledwo powstrzymywać od kupienia biletu. Na szczęście wcześniej zdążyłem się w swoim życiu przejść pod najważniejszą ciupę Białorusi, więc mam zaliczone. Jeżeli jesteście zainteresowani to weźcie sobie obejrzyjcie filmy na jutube, macie tam bardzo dużo z całego świata:

Zestaw więźniów jest bardzo ciekawy, mają nawet kanibali. Generalnie ten plan zakładałby pełną izolację w czymś na kształt twierdzy. Pasuje to do wojskowego charakteru Wysp, bo np. w kazachskim Czarnym Berkucie wartę pełni nie tylko służba więzienna, ale także wojsko. No i rzecz jasna też wymyślilibyśmy jakąś bajkową nazwę, która byłaby słynna na cały kraj.

Oczywiście zawsze można pomieszać jedno z drugim.
Zamknijmy ich w więzieniu i każmy pracować. To dobry pomysł.
Możemy też rozsiewać plotki, że tak naprawdę najgroźniejszych przestępców wcielamy do wojska i szkolimy na krwiożerczych komandosów bez sumienia.
Obecny stan zagospodarowania Wysp Przyjaźni.

[Obrazek: 3_28_11_19_9_11_55.png]

Ametyście - zgodnie z Twoimi planami "kolonia karna" została ulokowana na małej wyspie Kamisa. Niedaleko stacjonuje m.in. 35/2 Dywizjon Okrętów Patrolowych - to w razie czego zawsze jeden patrolowiec może być w pobliżu.

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Cytat:Ametyście - zgodnie z Twoimi planami "kolonia karna" została ulokowana na małej wyspie Kamisa.

Czy kolonia będzie eksportować przyprawy?
Karol Medycejski napisał(a):Czy kolonia będzie eksportować przyprawy?
Nie wiem... gospodarzem jest Ametyst i to jego pomysł. Poczekajmy, zobaczymy...

Tymczasem na Wyspach trwa budowa bazy Korpusu Kosmicznego...

[Obrazek: RrAhbnR.png]

oraz Ośrodka Badań Rakietowych, będącego również czymś w rodzaju kosmodromu.

[Obrazek: LlRAdJ7.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości