• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postulat obywatelski
Dlaczego o Bialenii mają decydować osoby, które nie są w stanie wejść na forum raz na miesiąc i napisać coś raz na dwa miesiące? To tylko podkopie autorytet demokracji, jeśli znowu powróci kwestia słupów wyborczych.
Skoro nie wejdą to nie będą też siłą rzeczy decydować.

Ja na to trochę patrzę ze swojego punktu widzenia, gdzie jednego miesiąca mam dużo czasu i energii, a potem przez dwa miesiące może mnie w ogóle nie być. Po powrocie musiałbym się bawić w odzyskiwanie wszystkiego, co tylko by mnie zniechęcało.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):...a potem przez dwa miesiące może mnie w ogóle nie być.
Ale naprawdę polecam lekturę ustawy o obywatelstwie... Jak najbardziej może Ciebie nie być przez dwa miesiące, w ogóle nie być.

Artykuł 12.
[...]
2. Obywatelstwa Republiki Bialeńskiej nie odbiera się w związku z nieobecnością, jeśli obywatel poinformuje o tym fakcie w publicznym dziale na forum. Maksymalny czas usprawiedliwionej nieobecności może wynieść dodatkowo 30 dni od przewidzianego momentu odebrania obywatelstwa.

Obecna propozycja niczego nie zmienia... można być nieobecnym przez 60 dni (30 + 30). Przecież byłeś już długotrwale nieobecny, jak byłeś na wyjeździe zagranicznym i nikt Tobie niczego nie odbierał - poinformowałeś nas o tym i nie było najmniejszego problemu.

Obecnie postuluje się odbieranie obywatelstwa po 60 dniach (dwa miesiące... nie ma co prawda u nas wyjaśnienia co to oznacza, ale możemy brać to pojęcie z reala gdzie zapis "miesiąc" tłumaczy się kodeksowo jako 30 dni), ale obecnie też tak jest - wystarcza o tym uprzedzić, lub w trakcie nieobecności napisać nawet 2 zdania, z głupiego telefonu. To nic trudnego i upierdliwego.

Jaki ma sens przedłużanie tych 30 dni bez uprzedzenia do 60 dni? Nie bardzo wierzę w sytuację, że ktoś nagle jest odseparowany od Netu, na ponad miesiąc... nie w XIX wieku, no chyba, że obłożnie zachoruje (ale naprawdę tak poważnie, że nawet z nudów w szpitalnym łóżku nie grzebie w telefonie), albo jak go realnie do "pudła" posadzą.

Komu ma służyć ten zmieniony zapis? Nikomu... chyba tylko sztucznemu poprawieniu samopoczucia, że faktycznie obywateli RB jest więcej niż faktycznie jest - tylko po co to komu? W zasadzie na tej samym pomyśle można utrzymywać sztucznych obywateli przez pół roku... poza "słupkami" nikomu i niczemu to nie służy.

Teraz załóżmy, ze ktoś utracił obywatelstwo, bo mu się chwilowo ta zabawa znudziła i stwierdził, że nie ma na nią czasu... a potem jednak chce powrócić. I co? Pisze wniosek o przywrócenie obywatelstwa i tyle. Co traci? Tytułów czy folwarków nie odbieramy, a utrata jakiegoś stanowiska? W sumie jak ktoś jest nieaktywny i go nie ma to i tak nie może go pełnić, bo niby jak? Utrzymywanie fikcji jest dla mnie bez sensu...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości