• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmieszczenie baz lotniczych SP RB
#1
W związku z restrukturyzacją przeprowadzaną w Siłach Powietrznych oraz usunięciem elementów Sił Zbrojnych RB z terenów Dżamahiriji Bialeńskiej i zagospodarowaniem przez Siły Zbrojne RB terenu Wysp Przyjaźni - dokonano zmian w rozmieszczeniu baz lotniczych oraz miejsc stacjonowania jednostek lotniczych.

Aktualne rozmieszczenie baz i jednostek lotniczych Sił Powietrznych.

[Obrazek: 3_30_11_19_10_46_59.png]

Skrzydła Lotnicze Sił Powietrznych RB
Jednostki naziemne Sił Powietrznych RB
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
#2
Przy obecnym rozmieszczeniu jednostek lotniczych uzyskano następujące możliwości dotyczące promienia działania lotnictwa...

1. Możliwości obrony powietrznej Wyspy Bialeńskiej.

Główny ciężar zwalczania samolotów nieprzyjaciela chcących zaatakować Wyspę Bialeńską spoczywa na samolotach myśliwskich typu F-9A rozmieszczonych w dwóch bazach lotniczych - 1 BSP na Półwyspie Lisewskim oraz 10 BSP w okolicach Wolnogradu. Ponieważ samoloty F-9A w konfiguracji gładkiej (uzbrojenie w tylko w komorach uzbrojenia i bez zbiorników dodatkowych) dysponują promieniem działania do 1100 km (z uwzględnieniem 10 minut na walkę), to mają z swoim zasięgu działania całą powierzchnię Wyspy oraz mogą przechwytywać przeciwnika w dużej odległości od naszych brzegów.

[Obrazek: 3_30_11_19_3_31_58.png]

Druga linię obrony stanowią samoloty F-2C służące zarówno zwalczaniu celów powietrznych, jak i do atakowania celów naziemnych. Rozmieszczone w czterach bazach lotniczych i mając promień działania ok. 550 km są w stanie zwalczać przeciwnika prawie nad całym terenem Wyspy Bialeńskiej. Przy zwalczaniu celów naziemnych w zasadzie również są w stanie operować nad całym terenem Wyspy - jedyny miejscem, które jest poza ich zasięgiem (promieniem bojowym - bez zbiorników podwieszanych czy tankowania w powietrzu) jest Półwysep Południowy.

[Obrazek: 3_30_11_19_3_33_30.png]

Na południu rozlokowano w dwóch bazach eskadry rozpoznawczo-szturmowe wyposażone w samoloty FA-5C. Te samoloty moga również z powodzeniem zwalczać cele powietrzne i dysponują większym promieniem bojowym od F-2C - bo sięga on 900 km. Nie ma więc luki, bo FA-5C stacjonują w takich miejscach, że ich promień działania pokrywa nie tylko Półwysep południowy, ale i cześć Anatolii. Jednocześnie samoloty te o dużych zdolnościach atakowania celów morskich mogą tego dokonywać na wiele kilometrów w kierunku zachodnim (czyli od strony Sarmacji) od naszych wybrzeży.

[Obrazek: 3_30_11_19_3_35_22.png]

Pomimo wycofania jednostek Sił Powietrznych z terenów Dżamahiriji Bialeńskiej nie utracono możliwości obrony Wyspy Bialeńskiej - choć w przypadku ataku od północy samoloty F-2C będą podejmowały walkę już nad naszym terytorium... czyli należy się liczyć ze stratami na terenach północnej DB.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
#3
2. Możliwości obrony powietrznej Anatolii.

Rozległy teren Anatolii również obecnie uzyskał dobre pokrycie zasięgiem samolotów Sił Powietrznych. Tutaj rolę samolotów obrony powietrznej pełnią cztery eskadry wyposażone w samoloty F-12A oraz dwie uzbrojone w F-12B. Rozmieszczenie tych samolotów w dwóch bazach na północy i południu wyspy powoduje, że ich promień działania (1200 km) pokrywa cały teren Anatolii, a na północy i południu samoloty mogą operować kilkaset kilometrów przed naszymi wodami.


[Obrazek: 3_30_11_19_3_36_08.png]


Ich uzupełnieniem są dwie eskadry samolotów F-12B - czyli samolotów STOVL, które na stałe stacjonują w tych samych bazach co F-12A, ale nie są "przywiązane" do lotnisk i w razie potrzeby mogą operować nawet z niewielkich odcinków drogowych czy lądowisk przeznaczonych dla samolotów turystycznych. Mają mniejszy promień działania jak F-12A, ale i tak nawet operując ze swoich stałych baz mają w zasięgu większość terenu Anatolii.
Ponieważ zasięg samolotów F-12A wynikający z ich rozmieszczenia w bazach jest większy na północ i południe, a mniejszy na wschód i na zachód to samoloty F-2C należące do 6. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego zostały rozmieszczone w dwóch bazach na wschodzie Anatolii. Tym samym mają możliwość atakowania celów jeszcze poza wschodnimi granicami Naszego Kraju.


[Obrazek: 3_30_11_19_4_08_50.png]


Natomiast w dwóch bazach na zachodzie Anatolii rozmieszczono samoloty FA-5C, które podobnie jak maszyny tego samego typu stacjonujące na południu Wyspy Bialeńskiej pełnią wiele zadań. Są wykorzystywane do rozpoznania, zwalczania celów powietrznych oraz naziemnych i nawodnych. Samoloty o promieniu działania 900 km mogą zwalczać cele powietrzne daleko od naszych granic oraz atakować cele morskie na akwenach na południowym-wschodzie i północnym-zachodzie kilkaset kilometrów od brzegu.


[Obrazek: 3_30_11_19_4_10_11.png]


3. Możliwości obrony powietrznej Wysp Przyjaźni.

Na wyspach przyjaźni samoloty dwóch eskadr wyposażonych w F-2A umieszczono na północy Wyspy Wakana, a kolejnych dwóch wyposażonych w FA-5C na południowym krańcu tejże wyspy. Promień działania samolotów (550 i 900 km) jest na tyle duży, że sięga w głąb sąsiadujących z wyspami lądów... jest to szczególnie ważne na południu gdzie na lądzie znajdują się tereny sprzymierzone z Sarmacją.


[Obrazek: 3_30_11_19_4_09_29.png]


Dalsze analizy będą dotyczyły możliwości działania naszego lotnictwa strategicznego oraz możliwości współpracy z sojusznikami.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości