• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba arcybiskupa
[Jeśli to niewłaściwe miejsce, to proszę o przeniesienie tego wątku]

Jako Arcybiskup Divogradu i całej Osterii i zarazem głowa Kościoła Osteryjskiego na Wygnaniu proszę o przekazanie Kościołowi do użytku soboru św. Piotra w Wolnogradzie lub dowolnej innej świątyni chrześcijańskiej w Bialenii, ponieważ Kościół nie posiada obecnie własnego miejsca kultu, a sobór, podobnie jak cerkwie w Port Arthurberg i Apfelbaumstadt są obecnie nieużytkowane (o ile mi wiadomo).
Andriej Iwanow
Odszedł do domu Ojca
Ale zarzućcie błędy i tumany papizmu i przyjmijcie Wiarę Prawosławną.

A kto jest obecnie właścicielem tego soboru? Bo teoretycznie mógłbym to zrobić jako Lew, ale nie chcę okradać ludzi jak jakaś sanacja.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ubi Petrus, ibi Ecclesia
Ambroży z Mediolanu, św. katolicki i prawosławny.
Andriej Iwanow
Odszedł do domu Ojca
Dwa Rzymy upadły, trzeci stoi, czwartego nie będzie. xD
Myślę, że nieużywane świątynie chrześcijańskie jak najbardziej można przekazać nowej wspólnocie. Co więcej, zachęcam do prowadzenia ewangelizacji. Myślę, że na Anatolii znaleźliby się chętni, choćby w konserwatywnym pasie bawełny i kukurydzy. O strefach kulturowych pisaliśmy tu: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=251
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
To jeśli sobór nie ma aktualnie gospodarza to zapraszam tutaj: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=362
Słyszałem nieco już o tej wojowniczej postaci. Niegdysiejszy Biskup oraz idol Mediolanu Ambroży, zafundował pyszną zabawę Arianom, gdy zablokował decyzję cesarza o przejściu na ich rzecz chrześcijańskiego przybytku, zamykając się w nim i dzielnie odpierając szturmy. W ten sposób zapobiegł precedensom na przyszłość, w postaci przekazywania miejsc przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Innym razem gdy cesarz dokonał masakry kibiców na stadionie, św.Ambroży napisał mu list w którym nie krył oburzenia, a który zakończył słowami "cesarz mający krew na rękach nie będzie brał udziału w nabożeństwie" Wink . Bodajże najbardziej niezmordowany wśród świętych Ambroży kolejny raz wkracza na arenę dziejów, gdy radzi życzliwie Rzymskiemu senatowi zerwanie z odwieczną tradycją oddawania czci posągowi bogini Westy. Wojował aż miło, a i w potrzebie nie pożałował interdykciku.
No i przede wszystkim nie używał filioque, bo w jego czasach takich błędów i wypaczeń nie było.
Faktycznie, można przyjąć, że tak było. Z kolei mnie ciekawi, że jeszcze w czasach Augusta, a więc jakieś 400 lat wcześniej powszechniejsze było stwierdzenie: cesarz jest mądrzejszy ode mnie, ma przecież pod swoimi rozkazami 30 legionów. W tej kwestii porzucenie dotychczas używanego tytułu cesarskiego pontifex maximus, w znacznym stopniu ugruntowało kościelną pozycję. Gdyby Ambroży urodził się sto lat wcześniej, wszystkie jego pisma zostałyby spalone a on sam najpewniej zostałby męczennikiem. Obecnie istniejące państwa fundamentalistów, trzymają się podobnych metod. Z resztą dla przykładu nie trzeba wychodzić poza Europę, co by zrobił Putin, gdyby patriarcha zachował dyplomatyczne standardy Ambrożego. Bo gdyby nic nie zrobił, to najpewniej czekałby na niego interdykcik.
No był taki patriarcha, nazywał się Adrian i nie lubił się z Piotrem Wielkim. Po jego śmierci nie wybierano już patriarchów. xD

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości