• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbole GR
Towarzysze,

tak w przerwie między biadoleniem nad wynikiem wyborów i planowaniem utworzenia jednostek elementu centralnego proponuję zastanowić się nad czymś ważnym, mianowicie nad znakami i symbolami Gwardii Rzeszy. Znaki umieszczane na samolotach już są gotowe, więc pozostaje nam do wprowadzenia główny znak, który byłby umieszczany na pojazdach i mundurach zarówno elementu centralnego, jak i kontyngentów lennych. Niby nasi żołnierze mogliby używać po prostu godła Rzeszy, ale ono jest trochę zbyt skomplikowane, potrzeba czegoś prostszego.

Ja osobiście jestem zwolennikiem tego, aby jako wzorzec wykorzystać emblemat ukraińskich wojsk lądowych. Jest on prosty, a jednocześnie oryginalny: część różowych pól przefarbuje się na zielono, a część na purpurowo. W środku można umieścić skrót GRB albo GR. Jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to dawajcie znać śmiało. Myślałem też o dwubarwnym mieczu.

Przy okazji zastanowiłbym się nad oznaczeniami stopni. Początkowo chciałem wykorzystać albo niemieckie naramienniki, albo patki SS czy innych faszystów albo oznaczenia przedwojennej Armii Czerwonej. Ostatecznie przyszło mi do głowy, aby jako wzorzec potraktować insygnia stopni funkcyjnych w Ochotniczej Straży Pożarnej, na której czele stoi dumnie (wyprostowany) Generał Pawlak. Moja wstępna propozycja byłaby więc taka:

Cytat:
Marszałek Rzeszy Bialeńskiej

[Obrazek: 100px-HQ10.svg.png]

Generał

[Obrazek: 100px-HQ04.svg.png]

Brygadier

[Obrazek: 100px-HQ01.svg.png]

Pułkownik

[Obrazek: 100px-P06.svg.png]

Podpułkownik

[Obrazek: 100px-P03.svg.png]

Major

[Obrazek: 100px-P01.svg.png]

Kapitan

[Obrazek: 100px-Gm04.svg.png]

Porucznik

[Obrazek: 100px-Gm03.svg.png]

Podporucznik

[Obrazek: 100px-Gm01.svg.png]

Sierżant Sztabowy

[Obrazek: 100px-L07.svg.png]

Starszy Sierżant

[Obrazek: 100px-L06.svg.png]

Sierżant

[Obrazek: 100px-L05.svg.png]

Kapral

[Obrazek: 100px-L04.svg.png]

Starszy Gwardzista

[Obrazek: 100px-L03.svg.png]

Gwardzista

[Obrazek: 100px-L02.svg.png]

Młodszy Gwardzista

[Obrazek: 100px-L01.svg.png]

Oczywiście można to jakoś zmodyfikować. Rezygnacja z naramienników podkreślałaby pewną "paramilitarność" i pomocniczy charakter Gwardii, w odróżnieniu do Sił Zbrojnych RB. Dodatkowo żołnierze gwardii lennych, gdzie stosuje się naramienniki, posiadający podwójne stopnie mogliby używać odznaczeń obydwu.

DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WLK. KN. MF, BAR. JA., OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Dobry pomysł z tymi strażackimi insygniami. Ostatecznie Gwardia nie jest armią.
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Przewodniczący pro tempore Parlamentu,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
Ametyst Faradobus napisał(a):Ja osobiście jestem zwolennikiem tego, aby jako wzorzec wykorzystać emblemat ukraińskich wojsk lądowych
Osobiście średnio oceniam sens wykorzystywania symboli jakiegoś przegranego dziadostwa i tałatajstwa... pozwolisz, że przemyślę to i spróbuje wykombinować jakiś sensowny symbol dla Gwardii Rzeszy.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Przecież Gwardia Rzeszy, przynajmniej w porównaniu z regularną armią, ma być właśnie dziadostwem z przestarzałym sprzętem.
Cytat:Przecież Gwardia Rzeszy, przynajmniej w porównaniu z regularną armią, ma być właśnie dziadostwem z przestarzałym sprzętem.
Przestarzały (czy raczej sprzęt "cofnięty w latach") sprzęt nie oznacza dziadostwa... ja chciałbym aby GR nie była dziadostwem, ale była formacją stworzoną jak najlepiej na miarę założeń jakie przyjęła.

Można stworzyć dobrą formację wojskową, na zasadzie sprzętu niekoniecznie najnowszego - ale sformowaną "na poziomie"...

> ja chciałbym aby GR nie była dziadostwem, ale była formacją stworzoną jak najlepiej na miarę założeń jakie przyjęła

A ja kucyka.

Przypominam że to tow. Faradobus jest tutaj Lwem Wolnogradu, a GRB to formacja samorządowa.

Swoją drogą, mi się akurat pomysł tow. Faradobusa bardzo podoba. Lubię narracje typu 'nasza formacja jest totalnie żenua i w bitwie przegrałaby nawet z oddziałem Gumisiów', sama coś takiego kiedyś stworzyłam w Wandystanie. A od poważnych i potężnych armii mamy SZRB, nie ma potrzeby tworzyć ich dokładnego klona na szczeblu samorządowym.
Ametyst Faradobus napisał(a):część różowych pól przefarbuje się na zielono, a część na purpurowo. W środku można umieścić skrót GRB albo GR.

Zgodnie w Twoją propozycją... wyszło coś takiego:

[Obrazek: 3_01_12_19_9_49_11.png]

Pomimo nieciekawego pochodzenia wzorca w sumie wygląda całkiem nieźle...

Ametyst Faradobus napisał(a):Przecież Gwardia Rzeszy, przynajmniej w porównaniu z regularną armią, ma być właśnie dziadostwem z przestarzałym sprzętem.
Wcześniej zamierzałeś stworzyć gwardię w nowoczesnych strukturach, ale ze starszym sprzętem... chciałeś się strukturalnie wzorować na jednostkach OT SZ RB. Zasadniczo warto by podjąć decyzję jak to ma wyglądać... bo na żadnym wcześniejszym etapie zamiarów "dziadostwa" nie zauważyłem.

ʿĀlija zawdżat Akrypa napisał(a):Przypominam że to tow. Faradobus jest tutaj Lwem Wolnogradu, a GRB to formacja samorządowa.
A ja przypominam, że Gwardię Rzeszy tworzą wspólnie lennicy - mieszkańcy Rzeszy... a nie mieszkańcy DB. Oczywistym jest, że ostateczne decyzje podejmuje Lew - ale zanim je podejmie to jest pole do dyskusji i wymiany pomysłów w gronie mieszkańców Rzeszy. Nie powinnaś zając się robieniem czegoś w DB... bo tam to tylko wiatr hula jak na razie?

Wielki Sterniku... przecież to w tym momencie tylko kwestia oznakowania. To oczywiste, że Gwardia będzie czymś mniej zorganizowanym i zdyscyplinowanym niż regularna armia, ale jak dokładnie to to wyjdzie w praniu, bo jak już słusznie zauważyłeś Gwardię tworzą lennicy, a nie tylko ja. Możliwe, że wyjdzie nam zbieranina dziadów, ale równie możliwe że to będzie sensowna, profesjonalna siła. Zresztą nie ukrywajmy: niezależnie od poziomu profesjonalizmu Bialenii opłaca się przede wszystkim taka Gwardia, w którą ludzie będą chcieli się angażować i coś w ramach jej robić.

Według mnie to logo jest zgrabne, ale jeżeli ktoś, mówię tu zwłaszcza o lennikach którzy chcą się w działalność Gwardii angażować, ma jakiś lepszy pomysł to ponownie zapraszam do podzielenia się nim. Co do pochodzenia to też nie przesadzajmy z jakimś nadmiernym przejmowaniem się nieistniejącym realem.
Pomysł tow. Faradobusa jest fantastyczny. Zróbmy w końcu coś oryginalnego, a nie odgrzewajmy cały czas starego kotleta w postaci nudnych i rozbudowanych opisów jednostek, których nikt nie czyta, a które od lat z uporem maniaka tłucze Ronon.
Mahir al-Hasan
Bojownik "Czerwonego Ruchu"
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • ʿĀlija zawdżat Akrypa
Pak Myong I napisał(a):Zróbmy w końcu coś oryginalnego, a nie odgrzewajmy cały czas starego kotleta w postaci nudnych i rozbudowanych opisów jednostek, których nikt nie czyta, a które od lat z uporem maniaka tłucze Ronon.
No właśnie "zróbmy"... liczba mnoga. Jak na razie Twoje "zróbmy" polega tylko na zapowiedziach zrobienia czegoś lub na marudzeniu na wszystko co ktoś inny robi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości