• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbole GR
I dobrze. Bez marudzenia już się całkowicie tu rozleniwicie.
Iwan Pietrow
Car-Senior Brodrii
W ogóle to weź sobie spisz lenno.

Jeżeli do wtorku nie będzie głosów forsujących jakiś inny projekt to uznam, że pomysł ukraiński jest okej i będę go ciągnąć.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Nie lubię Ukrainy (zachodniej). Czy Gwardia Rzeszy planuje eksterminację mniejszości etnicznych? Następnym wzorem do naśladowania będą ustasze? Ocieplilibyście sobie przy okazji stosunki z Rotrią. Smile
No przecież nie zaproponowałem symboli UPA.
AndrzejSwarzewski napisał(a):Nie lubię Ukrainy (zachodniej). Czy Gwardia Rzeszy planuje eksterminację mniejszości etnicznych? Następnym wzorem do naśladowania będą ustasze? Ocieplilibyście sobie przy okazji stosunki z Rotrią. [Obrazek: smile.png]
W sumie po przemyśleniu kwestii znaku... w zasadzie nie jest on "ukraiński" (poza znakiem, który został usunięty) - taka forma krzyża występuje powszechnie w wojskowości (również u nas). Skrzyżowane miecze też są tak rozpowszechnione, że wręcz anonimowe.

O ile faktycznie wczoraj mnie ten ukraiński znak mocno raził (jako wzorzec, w zasadzie tylko ze względu na pochodzenie), to po jego przerobieniu stracił jakiekolwiek ukraińskie cechy, stał się elementem powszechnym w wojskowości realowej. Zniknął więc mój opór przed jego używaniem jako godła Gwardii Rzeszy.

A do do znaczeń stopni... to może jako wersję dla umundurowania wyjściowego przerobić je kolorystycznie? Purpurowe tło, zielony galon oraz złote belki i gwiazdki? Wersja polowa oczywiście, ciemna dwukolorowa czyli zieleń mundurowa oraz czarne znaki.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Bandera posiada tytuł Bohatera Ukrainy. Jest honorowym obywatelem Łucka, Lwowa, Iwano-Frankiwska, Tarnopola, Truskawca, Kowla, Sokala, Czerwonogrodu, etc. etc. Postawiono mu całą masę pomników oraz kilka muzeów jest mu poświęconych. Ciężko więc rozdzielać Ukrainę od UPA.
Cytat:W sumie po przemyśleniu kwestii znaku... w zasadzie nie jest on "ukraiński" (poza znakiem, który został usunięty) - taka forma krzyża występuje powszechnie w wojskowości (również u nas). Skrzyżowane miecze też są tak rozpowszechnione, że wręcz anonimowe.

O ile faktycznie wczoraj mnie ten ukraiński znak mocno raził (jako wzorzec, w zasadzie tylko ze względu na pochodzenie), to po jego przerobieniu stracił jakiekolwiek ukraińskie cechy, stał się elementem powszechnym w wojskowości realowej. Zniknął więc mój opór przed jego używaniem jako godła Gwardii Rzeszy.

Świetnie, ja w ogóle nie jestem zwolennikiem przejmowania się realowym pochodzeniem wzorców, które my technicznie wykorzystujemy w mikronacjach. Równie dobrze moglibyśmy zamknąć Bialenię, bo przecież Kaddafi to był tyran i okrutnik. xD

Cytat: A do do znaczeń stopni... to może jako wersję dla umundurowania wyjściowego przerobić je kolorystycznie? Purpurowe tło, zielony galon oraz złote belki i gwiazdki? Wersja polowa oczywiście, ciemna dwukolorowa czyli zieleń mundurowa oraz czarne znaki.

Też o tym myślałem. Ewentualnie można dodatkowo wprowadzić oznaczenia noszone w postaci galonów na mankietach albo osobne oznaczenia dla mundurów polowych.

Cytat: Bandera posiada tytuł Bohatera Ukrainy. Jest honorowym obywatelem Łucka, Lwowa, Iwano-Frankiwska, Tarnopola, Truskawca, Kowla, Sokala, Czerwonogrodu, etc. etc. Postawiono mu całą masę pomników oraz kilka muzeów jest mu poświęconych. Ciężko więc rozdzielać Ukrainę od UPA.

Tytułu bohatera już nie posiada, bo został mu nadany bezprawnie, co stwierdzono kilka lat później. Nie wiem, czy to jest miejsce na taką dyskusję, choć chętnie bym do niej przystąpił, jako że moje rusofilstwo i ukrainofilstwo jest mniej więcej na podobnym poziomie, więc mam do Ukrainy jako państwa stosunek zarówno krytyczny, jak i pozytywny. Zresztą jadę do Lwowa za dwa tygodnie i trafił mi się nocleg przy Bandery w domu Rosjanki. xD Generalnie to są wszystko strasznie skomplikowane i niejednoznaczne trudne sprawy.

No niemniej w symbolach Gwardii Rzeszy symboli UPA nie będzie: ani barw czerwono-czarnych, ani tryzuba, chociaż on jest dla mnie głównie symbolem Rurykowiczów. A krzyż, jak już zauważył Ronon, nie występuje tylko w armii ukraińskiej.

Nawiasem mówiąc mam gdzieś zapisaną kolekcję ukraińskich patriotycznych "memów", mogę kiedyś urządzić wystawę.
>przecież Kaddafi to był tyran i okrutnik
Otóż nie. Ten temat już totalnie odbiega od wątku, więc nie będę się nad tym rozwodził, ale musiałem wyrazić sprzeciw.
Ametyst Faradobus napisał(a):Ewentualnie można dodatkowo wprowadzić oznaczenia noszone w postaci galonów na mankietach albo osobne oznaczenia dla mundurów polowych.
Jeśli chodzi o oznaczenia stopnia na mundurach polowych, to w sumie najlepiej sprawdzają się niewielkie, słabo widoczne... i umieszczone nie na naramiennikach, ale albo na rękawie, albo gdzieś z przodu np. nad kieszenią. Na polu walki nie jest wskazane by oznaka stopnia demaskowała rangę żołnierza, podoficera czy oficera - bo przeciwnik zawsze będzie dążył do wyeliminowania takowych w pierwszej kolejności. Te, które wybrałeś się do tego doskonale nadają - jako element przypinany (np. na rzep) do rękawa czy kamizelki. Jeśli tło będzie w kolorze munduru, to niewielkie czarne gwiazdki czy paski (itp.) nie będą widoczne w odległości większej niż kilka kroków.

Co do galonów na rękawach to osobiście byłbym jednak tradycyjny i taki element zastosował w przypadku lotników i marynarzy. Te wybrane również się do tego doskonale nadają - ponieważ mają kombinację pasów z "pętelką" i gwiazdek. Wystarczy te paski "wyprostować" i idealnie nadają się na mankiet rękawa.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
>Jeśli chodzi o oznaczenia stopnia na mundurach polowych, to w sumie najlepiej sprawdzają się niewielkie, słabo widoczne... i umieszczone nie na naramiennikach, ale albo na rękawie, albo gdzieś z przodu np. nad kieszenią. Na polu walki nie jest wskazane by oznaka stopnia demaskowała rangę żołnierza, podoficera czy oficera - bo przeciwnik zawsze będzie dążył do wyeliminowania takowych w pierwszej kolejności. Te, które wybrałeś się do tego doskonale nadają - jako element przypinany (np. na rzep) do rękawa czy kamizelki. Jeśli tło będzie w kolorze munduru, to niewielkie czarne gwiazdki czy paski (itp.) nie będą widoczne w odległości większej niż kilka kroków.

Ja właśnie o tym mówię, chociaż o tym można pomyśleć kiedy będziemy wprowadzali umundurowanie polowe. W ogóle moim zdaniem najzgrabniej to było zrobione w WH i Waffen SS (https://en.wikipedia.org/wiki/Ranks_and_..._Waffen-SS).

> Co do galonów na rękawach to osobiście byłbym jednak tradycyjny i taki element zastosował w przypadku lotników i marynarzy. Te wybrane również się do tego doskonale nadają - ponieważ mają kombinację pasów z "pętelką" i gwiazdek. Wystarczy te paski "wyprostować" i idealnie nadają się na mankiet rękawa.

Dobry pomysł. Inna sprawa, że póki co my nie mamy w GR formalnego podziału na lotnictwo, flotę i wojska lądowe.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości