• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbole GR
Mam tylko pomysł, aby wszystkie insygnia sierżantów oprzeć o krokiewkę. Sierżant sztabowy byłby wtedy mieszkanką stopnia oficerskiego i podoficerskiego. Wtedy wyglądałoby to tak:

[Obrazek: 85_19_12_19_9_35_12.png][Obrazek: 100px-L07.svg.png][Obrazek: 100px-L06.svg.png]

Od lewej: sierżant sztabowy, starszy sierżant, sierżant
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
No to akurat masz takie samo zdanie w tej sprawie jak ja... bo to była pierwsza zmiana jaką miałem zamiar wprowadzić. Muszę też przemyśleć inne warianty stopni, w zależności od miejsca ich umieszczania na mundurach.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ja bym postawił na klapy. W ogóle te paski nad oznaczeniem stopnia w przypadku podoficerów i gwardzistów można by przemalować na purpurowo-zielony.
Ametyst Faradobus napisał(a):Ja bym postawił na klapy.

OK. Emblemat w takim kształcie nadaje się również na górną część rękawa munduru polowego lub jako naszywka nad kieszeń itp.

Ametyst Faradobus napisał(a):Mam tylko pomysł, aby wszystkie insygnia sierżantów oprzeć o krokiewkę. Sierżant sztabowy byłby wtedy mieszkanką stopnia oficerskiego i podoficerskiego.
Tutaj mam nieco inne zdanie... Taka kombinacja jaką zaproponowałeś nadawałaby się gdybyśmy chcieli mieć stopień chorążego czyli w wielu armiach coś pośredniego pomiędzy podoficerem, a oficerem. Natomiast sierżant to jednak typowy podoficer... a więc powinien mieć wygląd stopnia podoficerskiego (typowy galon podoficerski). Natomiast "element oficerski" proponowałbym poniżej, w formie gwiazdki. Co zresztą zwiększy czytelność stopnia.

Ametyst Faradobus napisał(a):W ogóle te paski nad oznaczeniem stopnia w przypadku podoficerów i gwardzistów można by przemalować na purpurowo-zielony.
A może po prostu podkład purpurowy, a galon zielony? Na umundurowaniu wyjściowym mogłoby to nawet ładnie wyglądać... na polowych i tak byłaby to kombinacja dwóch ciemnych kolorów, niezbyt odróżniających się od kolorystyki samego munduru.

Taka propozycja kolorystyczna i małej modyfikacji kształtu krokiewek sierżantów. O ile ogólnie te stopnie OSP mi się podobają to akurat te zapożyczone najwyraźniej z WP krokiewki sierżanta są po prostu brzydkie. Wyszły im cienkie, słabo pasujące do kształtu podkładu oraz słabo pasujące do innych oznaczeń stopni. Proponuję trochę inaczej - krokiewki o grubości i szerokości belek oraz dopasowane kształtem do podkładu. Wg mnie wygląda to lepiej...

[Obrazek: 5YGHjCf.png]

Jak zatwierdzasz - to teraz już tylko pozostaje z tych "klocków" złożyć komplet stopni, co już nie jest problemem i jest szybką robotą, bo jest to w warstwach formatu PSD.

PS. Po zatwierdzeniu sensowną byłoby przyjęcie zasady, ze stopnie w gwardiach lennych mogą mieć różny wizerunek oraz nazewnictwo - ale powinny być tak skonstruowane, aby miały czytelne odpowiedniki w GRZ.

Okej, mi się ta propozycja bardzo podoba i ją akceptuję w pełni. Przygotuj proszę pełny zestaw.

Cytat: PS. Po zatwierdzeniu sensowną byłoby przyjęcie zasady, ze stopnie w gwardiach lennych mogą mieć różny wizerunek oraz nazewnictwo - ale powinny być tak skonstruowane, aby miały czytelne odpowiedniki w GRZ.

To niekoniecznie musi oznaczać taką samą liczbę stopni. Ja na przykład planuję wprowadzić zasadę, że trzy stopnie "generalskie" w BFK odpowiadają brygadierowi GRZ, a najwyższy stopień "generalski" - pełnemu generałowi. Po prostu lennik wprowadzając stopień musiałby ustalić, jakiemu stopniowi w GRZ odpowiada i tych odpowiedników może być kilka.
Ametyst Faradobus napisał(a):Przygotuj proszę pełny zestaw.
Proszę bardzo...

[Obrazek: 3_21_12_19_9_45_41.png]

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Ametyst Faradobus napisał(a):To niekoniecznie musi oznaczać taką samą liczbę stopni. Ja na przykład planuję wprowadzić zasadę, że trzy stopnie "generalskie" w BFK odpowiadają brygadierowi GRZ, a najwyższy stopień "generalski" - pełnemu generałowi. Po prostu lennik wprowadzając stopień musiałby ustalić, jakiemu stopniowi w GRZ odpowiada i tych odpowiedników może być kilka.
Ja obawiam się, że może to być problem z określeniem odpowiednika w niektórych przypadkach. Gdybym jak chciałem pierwotnie wprowadzić stopień chorążego czyli stopnie pośredniego pomiędzy najwyższym stopniem podoficerskim (sierżant sztabowy), a pierwszym stopniem oficerskim (podporucznik) to powstałby problem - jakiemu stopniowi miałby odpowiadać w Rzeszy...

W tej sytuacji ja mogę rozstrzygać tego typu wątpliwości. U mnie to by wyglądało tak:

Marschall der BFK - Marszałek Rzeszy
BFK-Generalkommandeur - Generał
BFK-Oberkommandeur - Brygadier
BFK-Kommandeur - Brygadier
BFK-Unterkommandeur - Brygadier
BFK-Oberst - Pułkownik
BFK-Oberstleutnant - Podpułkownik
BFK-Majoor - Major
BFK-Hauptmann - Kapitan
BFK-Oberleutnant - Porucznik
BFK-Leutnant - Podporucznik
Brak odpowiednika - Sierżant sztabowy
BFL-Oberfeldfebel - Starszy sierżant
BFK-Feldfebel - Sierżant
BFK-Unteroffizier - Kapral
Brak odpowiednika - Starszy Gwardzista
BFK-Grefreiter - Gwardzista
BFK-Soldat - Młodszy Gwardzista

Myślę, że nie będzie to rodzić problemów. Grunt, aby każdy stopień gwardii lennej posiadał odpowiednik w Gwardii Rzeszy, a nie na odwrót. Nie bawmy się w jakieś NATO, które narzuca z góry odpowiednią strukturę stopni, przez co Ukraińcy, którzy to sobie nadgorliwie wzięli do serca, likwidują najfajniejszy stopień jaki mają. Nie jesteśmy w realu, dajmy trochę więcej swobody.
Ametyst Faradobus napisał(a):Myślę, że nie będzie to rodzić problemów. Grunt, aby każdy stopień gwardii lennej posiadał odpowiednik w Gwardii Rzeszy, a nie na odwrót. Nie bawmy się w jakieś NATO, które narzuca z góry odpowiednią strukturę stopni. Nie jesteśmy w realu.
W sumie masz i rację... w realu problem "brak odpowiednika" faktycznie istnieje, tutaj w zasadzie nie będzie powodował takowych problemów. Czyli sobie jeszcze trochę zmodyfikuję moje stopnie w lennie i skoro Lew, jako najwyższa władza w Rzeszy nie widzi problemu... to ja tez takowych widzieć nie zamierzam.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości