• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O szatańskim pomiocie wiszącym nad Bialenią
#10
A co masz do zarzucenia Iranowi?
Cytując wikipedie:
"Gospodarka Iranu jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na Bliskim Wschodzie. Iran jest również jednym z niewielu krajów muzułmańskich, który rozwija także inne sektory gospodarki, niezwiązane z ropą naftową. Jednak wyż demograficzny – ogromna liczba młodych ludzi sprawia, że wykorzystanie relatywnie dobrego stanu gospodarki jest utrudnione. W ten sposób mimo 7% wzrostu PKB bezrobocie przekracza 15%, wysoka jest również inflacja – ok. 12-18%, co i tak jest ogromnym postępem w porównaniu z sytuacją sprzed 10 lat. Raport UNICEF (zob. link) wskazuje, że w Iranie wciąż są ogromne rozwarstwienia w dochodach ludności – chociaż średni dochód na mieszkańca wynosi ok. 8000 $ rocznie, wielu Irańczyków żyje na granicy minimum socjalnego, a wielu w nędzy. Jednak ten sam raport zauważa, że sytuacja się poprawia, a rząd stara się realizować wytyczne organizacji międzynarodowych. Zdecydowanie poprawia się dostęp do opieki medycznej oraz edukacji."
Nie twierdze, że to najbardziej legitne źródło wiedzy o gospodarce Iranu ale chętnie poznam inne. Wypowiedź nie jest hurra optymistyczna ale brzmi jakby Iran miał się dobrze i lepiej niż wiele krajów o podobnej sytuacji.

Jeśli chodzi o inne aspekty życia to Iran jest chyba najbardziej wolnosciowych krajem regionu pod względem wolności politycznych, kulturalnych, religijnych, obyczajowych itd.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png][-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Jurij Pietrow


Wiadomości w tym wątku
RE: O szatańskim pomiocie wiszącym nad Bialenią - przez Akrypa Ali Shariati - 03-12-2019 19:39Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości