• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Ankieta nt Ronona Dex i Sił Zbronych RB
Ale szkoła specjalna tu się zrobiła. xD
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
W sumie nie wiem czy gorsza jest v-szkoła specjalna w wydaniu Akrypa x2 + reakcje Ronona, czy v-przedszkole Andrzeja. Moze i rację miał Pietrow, że to jest yoyo.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

> W sumie nie wiem czy gorsza jest v-szkoła specjalna w wydaniu Akrypa x2

Akrypa did nothing wrong.

Wręcz przeciwnie, cieszę się że się przeciwstawia dyktatorskim zapędom prezydenta Ronona.
Komedia... "dyktatorskie zapędy", gdzie "dyktator" pyta się społeczeństwa czy go chcą czy nie chcą i zamierza się tym wyrokom społeczeństwa całkowicie podporządkować.

Przypominam, że w tym miejscu społeczeństwo może się wypowiedzieć czy "dyktator" ma pozostać czy oddać władzę i odejść.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Uwaga techniczna (już abstrahując od tej całej absurdalnej sytuacji): w ankiecie można zaznaczyć wszystkie opcje i widać jej wyniki dla niezalogowanych.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

Karol Medycejski napisał(a):w ankiecie można zaznaczyć wszystkie opcje i widać jej wyniki dla niezalogowanych.
Nie wiem nie znam się - przy tworzeniu zaznaczyłem tylko dwie możliwości odpowiedzi. Może coś szwankuje - Andrzej swego czasu miał też jakieś problemy z tworzeniem głosowań przy wyborach. Niech Bajtuś do tego zajrzy... ja się nie znam.

A, że widać? No cóż nie zamierzam niczego ukrywać - całkowicie publicznie chcę by społeczeństwo zdecydowało o moim losie w tym kraju.

Bialenia zawsze była pewną syntezą yoyo i sarmacji więc nikogo nie powinny dziwić zachowania żadnej ze stron. Ja oczywiście głosowałam by Ronon został i by nie likwidować wojska. Gdyż po pierwsze, nie po to jest się w opozycji by Ronon poszedł sobie i dalej było tak nudno jak wcześniej, po drugie ankieta to burżuazyjna forma demokratyczna która nie powinna służyć za miarodajnik nastrojów społecznych.
A w sprawie wojska, to chyba wszyscy wiemy, że gdyby wygrała opcja likwidacyjna to Ronon po prostu usunąłby fizycznie posty o armii co nic wartościowego by nieprzyniosło, lepiej już jest tak jak jest choć warto by pomyśleć nad czymś lepszym... 
Inna sprawa, że np. ja jestem chyba jedną z niewielu osób co czasem czyta te opisy. Ale wartością samą w sobie jest fakt, że Ronon może odgrywać sobie role na czym w dużym stopniu polega mikronacja...

Co do samych technicznych aspektów ankiety to dodam, że pewnie bardziej wartościowa by była jakby ludzie spoza RB nie mogli głosować...
~Imanka Szyizmu, Akrypa Ali Shariati, Teutonka, Neoheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: 8ad789386de5575b3fd47e99a505403aac6e3cd4_00.gif]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Iwan Pietrow
Ale przecież możecie sobie zrobić to inaczej... Macie swoją gwardię, SZ RB się z DB wycofały - to w sumie możecie mieć nawet infrastrukturę gotową (duża baza lądowa, duży port wojenny i 3 lotniska)... no chyba, że tego nie chcecie to zgodnie z zasadami (często stosowananymi w realu) wojsko może doprowadzić teren do stanu pierwotnego. Wybór należy do Was... macie pole do popisu. Działajcie... nikt nie broni, a nawet jak zobaczę, że działacie ciekawie to nie widzę problemu w daniu zgody na zwiększenie GDB. Prawo do tego mam.

Tyle, że na razie wszystko polega na wykłócaniu się - a na tym się daleko nie zajedzie. Chwila tzw. "aktywności", a potem zwykle jest gorzej bo już nikt z nikim nie chce gadać... Konkurowanie, spory polityczne itd. są OK, ale takie bezproduktywne kłótnie prowadzą tylko do trollingu i bełkotu. To się szybko staje męczące - no chyba, że ktoś jest trollem z zamiłowania.
Wydaje mi się, że popełniasz błąd w zakładaniu, że mikronacja żyje w taki sposób, że Akrypy sobie będą coś dla siebie robić w DB, Ametyst coś w Rzeszy, ty coś tam w wojsku i każdy sobie prowadzi małe sesyjki gier fabularnych. Mikronacja jednak żyje walką przeciwieństw, wiecznymi sporami jak ma wyglądać państwo itd. Lecz by to nie było destrukcyjne trzeba się obu-stronnie nie fochać i nie tworzyć sytuacji gdy ta druga strona może stracić zabawę z mikronacji. Wydaje mi się, że wyklinanie z ambony od szatanów jest czymś takim co nie powinno dotykać człowieka a np. osobista zdrada, kłamstwo, nie abstrakcyjne wycieczki osobiste czy odhumanizowywanie rywali już tak.
Oczywiście u każdego inaczej.

Ja sama wybrałam taką formę zaznaczenia poglądów na sytuacje by trochę ożywić i barwniej było. Najnudniej w Bialenii jest gdy wszyscy razem trzymamy się staus quo a jednocześnie nie chcemy się razem bawić bo się nie lubimy zbytnio.
~Imanka Szyizmu, Akrypa Ali Shariati, Teutonka, Neoheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: 8ad789386de5575b3fd47e99a505403aac6e3cd4_00.gif]
Problem polega na tym, że jest różnica pomiędzy sporem, a kłótnią... pomiedzy dyskusją, bełkotem itd. Jeżeli chcesz się ze mną spierać czy dyskutować to OK. Ale rób na jakiś poziomie, albo sobie odpuść... "Dyskusja" na poziomie durnych rysuneczków czy głupkowatych tekstów na poziomie 12-letniego trolla - to nie moj klimat i raczej mnie to nie bawi, choć ogólnie dyskutować lubię. 

Tak więc spory mi nie przeszkadzają, dyskusje tym bardziej nie... ale jeśli chcesz ze mną się spierać to przyjmij do wiadomości, że silenie się na robienie z siebie trolla lub jakieś pseudo śmieszne teksty, które bawią tylko Ciebie to nie droga do dyskusji.

Chcesz się spierać politycznie czy światopoglądowo? OK - ale zachowaniem jakiegoś poziomu. Jeśli nie chcesz w taki sposób to OK - ale wtedy po prostu pomiń w tym moją osobę i rób to z kimś, komu taki styl odpowiada. To tak na szybko z telefonu, bo dzisiaj ma "nasiadówkę" w robocie i szybko przy kompie nie będę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości