• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeprosiny i garść propozycji
Drodzy Bialeńczycy,

Przepraszam za wszystkie niemiłe słowa i fochy z ostatnich dni. Emocje wzięły górę. Myślę, że nie tylko nade mną i wiele niepotrzebnych słów padło ostatnio w naszym kraju. Chciałbym zaproponować zakończenie konfliktów i powrót do normalności. Wyraźnie widać, że konflikt na nikogo z nas nie działa dobrze. Są kraje, które żyją konfliktami, ale w Bialenii akurat wszystkim odechciewa się działać, gdy tylko robi się za gorąco.

Bialenia od zawsze składa się z ludzi o przeróżnych zapatrywaniach. Przeważnie to nasza siła, ale czasem powoduje to niepotrzebne flejmy. Jeżeli chcemy, aby Bialenia dalej istniała (a ja chcę), musimy wypracować jakiś modus operandi. Przede wszystkim powinniśmy zaakceptować, że każdy inaczej podchodzi do naszego państwa. Niektórzy uznają Bialenię za projekt do rozwijania, inni traktują Ją jako społeczność w której mogą po całym dniu lub w czasie przerw na papierosa porozmawiać z innymi. Oba podejścia (i jeszcze inne) są w porządku, dopóki szanujemy innych.

Oczywiste jest, że bardziej doceniać należy działalność "konkretną", co powinno mieć swoje odzwierciedlenie na przykład w nadaniach lennych. Osoby, które podchodzą do Bialenii luźniej i ci, którzy pojawiają się tu od czasu do czasu, powinni docenić tych, którzy tworzą dla nich ten kraj. Ale nie powinno się też mieć pretensji, że niektórzy nie chcą się za mocno angażować. 

Nie uważam, żeby luźne rozmowy były czymś złym. Ja sam lubię czasem zrobić coś konkretnego, a czasem sobie 'pospamować'. Jeśli np. Ronon lub ktoś inny nie chce czytać rozmów towarzyskich, to przecież nie musi. Realnie też prezydent nie jest obecny wszędzie, bo ma ważniejsze rzeczy do roboty. Jeśli natomiast istnieją obawy, że 'spam' źle świadczy o naszym forum, to można po prostu niektóre działy wyłączyć z wyświetlania się w "Ostatniej aktywności" i tylko w tych działach gadać sobie o głupotach. 

Najważniejszy jest wzajemny szacunek. I nie namawiam tu do sztucznego ugrzecznienia, ale do ograniczenia złośliwości do rywalizacji politycznej. Chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko, jeśli w czasie kampanii wyborczej będziemy z przymrużeniem oka wyzywać się do spamerów i betonu. Nie możemy jednak zapominać, że bez innych nasza działalność nie ma sensu. Bauman w "Ponowoczesności jako źródle cierpień" wykazał, że człowiek tworzy sam siebie, ale zawsze w kontakcie z innymi. Rozpoznanie siebie możliwe jest tylko w kontakcie z innymi i w tym znaczeniu „Homo sapiens jest zawsze i w tym samym stopniu homo socius”. 

Proponuję, żeby w tym wątku każdy przedstawił swoje oczekiwania i propozycje. Dogadajmy się jakoś, tyle lat nie może pójść na marne przez jakieś głupie spory.
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati, Ametyst Faradobus, Ronon Dex
AndrzejSwarzewski napisał(a):Jeśli np. Ronon lub ktoś inny nie chce czytać rozmów towarzyskich, to przecież nie musi.
Oczywiście, że nie musi... i nie ma też nic przeciwko "luźnym tematom". Cały problem wynikł z tego, że co niektórzy (zdecydowana mniejszość, a wręcz jednostki) po prostu nie mogą się pohamować by wleźć z takimi "luźnymi postami" wszędzie, by na siłę zaznaczyć "swoją obecność" nawet tam, gdzie ich dana tematyka nie interesuje, gdzie w sumie działać nie chcą... no, ale wlezą, choć wiedzą, ze ich tam nikt nie chce (no chyba, że zmienią styl).

Mnie naprawdę nie przeszkadzają żarty, nie przeszkadza mi zabawa w małe dziewczynki i inne takie... na wszystko można znaleźć odpowiednie miejsce. Można bawić się w swoje wizje, można tworzyć narracje i można gadać o głupotach - na wszystko jest miejsce. Tyle, że właściwe...

Po prostu szanujmy się nawzajem... Nie miejmy pretensji, że w "barowych" tematach/działach gada się o głupotach (na zasadzie rozmów "przy barze" etc.), ale też nie zaśmiecajmy głupotami tematów/działów stworzonych i prowadzonych w innym celu. Jeżeli ktoś chce powadzić sobie dział prześmiewczy, dział abstrakcyjny, dział ideologii... jakiejś tam - to niech to robi. Jednocześnie niech stosuje się do zasad i oczekiwań osób prowadzących działy/działalności całkowicie odmienne.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Cieszę się Andrzeju, że przyłożyłeś do całości nieco bardziej obiektywną miarę i przybrałeś koncyliacyjną postawę. Musisz zrozumieć, że nie każdy ma tyle czasu lub chęci, by "bardziej" angażować się w mirkonacje, poświęcając nawet tę godzinę lub dwie dziennie. Ja w tygodniu pracuję od rana do wieczora, a ponadto angażuję się w kilka inicjatyw i dodatkowo chodzę jeszcze na jakieś resztki zajęć, zaś w weekendy piszę pracę dyplomową. Nie mam zatem czasu, by angażować się w długie akademickie dysputy, gdy robię to w realu, ani pisać długich elaboratów, gdy piszę takie w realu przez 7 dni tygodnia.

Jeżeli nie odpowiadał Ci taki model obywatela, to mogłeś napisać to wprost. Ja w Bialenii udzielam się z dwu powodów: dla własnej satysfakcji i zabawy oraz by wnieść tu choć odrobinę merytorycznego wkładu w system prawa. Jak nie chcecie jednak kogoś takiego, bo przeszkadza Wam w waszej wizji, to nie jestem przywiązany liną - mogę opuścić pokład w każdej chwili. Tym bardziej, że taka atmosfera mi po prostu nie odpowiada, a nie będę się tu logował za karę.

Nie zamierzam bowiem chodzić na czyimś pasku i v-mieszkać w miejscu, gdzie panuje dyktatura jednej wizji zabawy, forsowana przez wąską grupę "trzymającą władzę".
Nie będzie niczego!
Karolu, nigdy nie powiedziałem, że nie chcę Cię w Bialenii. Uważam Cię za wartościowego obywatela i cieszę się, że mimo znajdujesz czas dla nas.
Ja również uważam Karola za wartościowego Obywatela... nie powinien brać tego konfliktu do siebie. Akurat uważam Karola za osobę, która wie w jakim miejscu można się powygłupiać, a gdzie należy uszanować tematykę o nieco innej wizji. Tak więc nie stanowi to nijakiego problemu...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości