• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tradycyjny ingres Lwa Wolnogradu do Wolnogradu
[Obrazek: eXi8stQ.png] [Obrazek: 4QnLB3r.png]
UROCZYSTOŚĆ INGRESU
NOWEGO LWA WOLNOGRADU - GŁOWY RZESZY BIALEŃSKIEJ
JKM DOC. DR NET DR H. C. AMETYSTA (FARADOBUSA)
DO WOLNEGO MIASTA STOŁECZNEGO "WOLNOGRAD"

[Obrazek: 2018-05-01_152516295910.jpg]

Niech będzie pochwalony Wielki Sternik i Pułkownik Kaddafi - Patron Republiki! Witamy Państwa z Wolnogradu, z serca Wolnogradu z dzielnicy rządowej. Słyszymy już brzmiące piszczałki, a to znaczy że rozpoczyna się doniosła, niezwykle ważna dla Wolnego Miasta Stołecznego i dla całej Rzeszy Bialeńskiej uroczystość ingresu nowego Lwa Wolnogradu. Będzie nim JKM doc. dr net. dr h. c. Ametyst (Faradobus), prywatnie Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu, były Prezydent Republiki Bialeńskiej. Został wybrany przez Sejm nową głową Kolosalnego Związku Obszarników. Decyzję tę ogłosił Wikariusz Rzeszy Bialeńskiej, Prezydent Republiki Bialeńskiej Marszałek Ronon Dex. Lew Wolnogradu ma dużo lat, należy do Bialeńskiego Związku Wędkarskiego, czyli tych co nie zarybiają i pociągają za sznurki. Pochodzi z królewskiej dynastii Faradobusów. Zastąpi na tym stanowisku samego siebie.

Procesja ingresowa podąża z Placu Zielonego do Domu Lewskiego - oficjalnej siedziby najwyższych władz Rzeszy Bialeńskiej. Kroczą w niej lennicy, plenipotenci wolnych miast oraz tłum mieszkańców stolicy. Wielu ludzi niesie wizerunki Patrona, Generała Jaruzelskiego, a także Konduktora i nowego Lwa. Ci ostatni, w towarzystwie nowo wybranego Miecznika Andrzeja Swarzewskiego, kroczą na samym końcu. Przed nimi niesione są atrybuty władzy lewskiej - łańcuch oraz Koronę Cesarską. Po drodze dzieci ziemskie sypią kwiaty, a ludzie przekazywali Elektowi dary. Po przybyciu na miejsce Prezydent oraz inni notable nałożyli na Ametysta łańcuch, który niedługo ma się stać insygnium Wielkiego Mistrza Orderu Rzeszy, a następnie wspólnie usadzili go na krześle kurulnym. Później wszyscy, ubrani w tradycyjne szaty, udali się na balkon Domu Lewskiego, skąd Lew udzielił tradycyjnego pozdrowienia miastu i światu wygłaszając tradycyjne przemówienie.

[Obrazek: tysiaclecie_chrztu_polski_forum_8.jpg?itok=7bFKo_wV]

Towarzyszu Marszałku Konduktorze, Maginificencjo Mieczniku Rektorze,
Wielmożni Lennicy i Czcigodni Plenipotenci Wolnych Miast,
Moi Drodzy Mieszkańcy Wolnego Miasta Stołecznego "Wolnograd"!

Jestem dzisiaj tutaj razem z Wami z okazji tradycyjnego ingresu mojej skromnej osoby do Domu Lwów Wolnogradu. Nie chcę mówić dziś długo, bo wszystko co ważne powiedziałem już na Sejmie. Dziś mogę jedynie do Was zaapelować, abyście gorliwiej i chętniej brali udział w jego pracach, abyście przychodzili na trwające debaty i proponowali nowe. Celem naszego życia jest silna i bogata Republika, a więc powinniśmy się kierować nie potrzebami ziemskimi, ale tymi wskazanymi przez naszego Patrona. Zachęcam Was do refleksji. Musimy zastanowić się, co można zaproponować lennikom i mieszkańcom miast, aby znaleźli swoje miejsce w Rzeszy i aby uświadomili sobie, co jest celem życia człowieka ziemskiego.

Mam nadzieję, że już wkrótce albo ja albo Konduktor znajdziemy jednak okazję i powód, aby wyróżnić wielu z Was za gorliwość, oddanie i szeroko rozumianą aktywność.
prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Dziękuję za zaproszenie!

Z radością przybywam na uroczystości Ingresu i składam Ametystowi Faradobusowi najlepsze życzenia z okazji rozpoczęcia jego kolejnej kadencji jako Lew Wolnogradu.

Ametyst Faradobus napisał(a):Mam nadzieję, że już wkrótce albo ja albo Konduktor znajdziemy jednak okazję i powód, aby wyróżnić wielu z Was za gorliwość, oddanie i szeroko rozumianą aktywność.
Jak nadmieniłem już wcześniej... planuję z okazji Nowego Roku dokonać podsumowania obecnego i m.in. przyznać tytuł Bohatera Bialenii, nadać odznaczenia i folwarki - w większej ilości, jak to zwykle bywa podczas uroczystości z okazji świąt państwowych, ponieważ ma to być podsumowanie pozytywnego zaangażowania obywateli w rozwój Naszego Kraju przez cały obecny rok.

Mam nadzieję, że Lew Wolnogradu przyłączy się do mnie w pałacu prezydenckim i wyróżni aktywnych lenników i osoby działające na rzecz rzeszy Bialeńskiej.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
To żebym ja miał czym nagradzać trzeba uchwalić prawo o odznaczeniach. Zapraszam tym bardziej do komentowania mojego projektu.
Wielce Wielmożny Lwie,

Raz jeszcze pragnę pogratulować reelekcji na zaszczytny urząd Lwa Wolnogradu i życzyć licznych sukcesów oraz błogosławieństw podczas pełnienia posługi. Rzesza Bialeńska jest ostoją bialeńskiej Tradycji Pierwotnej (podczas, gdy rolą Dżamahiriji jest ochrona dziedzictwa rewolucji i jej postępowych zdobyczy), a Lew Wolnogradu zastępuje nieobecnego monarchę, dlatego też przysługuje mu tytuł Regenta Cesarstwa Valhalli. Lew jako substytut monarchy jest też pontifexem maximus, od niego zależy przychylność sił duchowych dla całej Bialenii. Uroczysty Ingres niesie za sobą symbolikę odnowienia sił życiowych, która tym razem wzmocniona jest jeszcze przez okoliczność przesilenia zimowego. To wyjątkowy moment, dlatego też cieszę się, że mogę uczestniczyć w ceremonii.
  • Ametyst Faradobus
[Obrazek: eXi8stQ.png] [Obrazek: 4QnLB3r.png]
UROCZYSTOŚĆ INGRESU
NOWEGO LWA WOLNOGRADU - GŁOWY RZESZY BIALEŃSKIEJ
JKM PROF. DR NET DR H. C. AMETYSTA (FARADOBUSA)
DO WOLNEGO MIASTA STOŁECZNEGO "WOLNOGRAD"

[Obrazek: Proclamation_of_King_Faisal_I_as_King_of_Syria.jpg]

Niech będzie pochwalony Wielki Sternik i Pułkownik Kaddafi - Patron Republiki! Drodzy Państwo Radio Rzesza i Telewizja Chram znajduje się dzisiaj w Wolnogradzie, dokładnie w siedzibie Lwa Wolnogradu, w dzień po Dniu Obrońcy Ojczyzny, wspomnieniu utworzenia niezwyciężonej Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej, by uczestniczyć w ingresie nowego, dotychczasowego Lwa do miasta stołecznego. Jest to profesor Ametyst Faradobus.

Tak jak zwykle lennicy, plenipotencji wolnych miast, mieszańcy stolicy oraz oficjele przeszli wraz z tym co zwykle Lwem z Placu Zielonego do Domu Lewskieg0 - kanonicznej siedziby głowy Rzeszy. Tak jak zwykle, czyli co dwa miesiące, widać było portrety Patrona, Generała Jaruzelskiego oraz tych co zwykle: Konduktora i nowego Lwa. Na końcu procesji (tak jak zwykle) kroczyli właśnie Prezydent Marsz. Ronon Dex, Miecznik Gen. Andrzej Swarzewski oraz sam Profesor Faradobus, przed którym tradycyjnie niesiono: łańcuch Orderu Rzeszy oraz Koronę Cesarską Valhalii. Po drodze dzieci ziemskie sypały (takie jak zwykle) kwiaty, a ludzie (tak jak zwykle) przekazywali Elektowi dary. W Domu Lewskim, też tak jak zwykle, Głowa Rzeszy ponownie otrzymał z rąk Konduktora łańcuch, a następnie objął Krzesło Kurulne - swoją katedrę i miejsce nauczania - oraz wręczył Miecznikowi Portu Arthurberg Miecz Rzeszy - znak delegowania na niego części władzy. Następnie, tak jak co dwa miesiące, Lew pokazał się na balkonie, skąd udzielił tradycyjnego błogosławieństwa miastu i świata oraz wygłosił przemówienie ingresowe.

Kochani Moi Parafianie Lennicy, Drodzy Sympatycy Plenipotenci naszego bydgoskiego Sekrekehr naszych wolnych miast Rzeszy,

z nieskrywanym wzruszeniem i niebywałą wdzięcznością staje mi dziś przed Wami (w tym momencie Lew był uprzejmy się zakrztusić) staje mi dziś przed Wami zainaugurować kolejną moją kadencję na stanowisku głowy Rzeszy Bialeńskiej. Nie pamiętam już nawet, która to kadencja i już to daje mi i, jak sądzę, Wam do myślenia. Nie sugeruję, rzecz jasna, że stałem się mniej skuteczny, mniej zaangażowany dla dobra Rzeszy. Chodzi raczej o to, że te kadencje stają się coraz mniej zauważalne, a ich koniec - za każdym razem jest jakoby mniej wyczekiwanym zaskoczeniem. Jest to jedna z kwestii, którą chciałbym poruszyć w trakcie rozpoczynających się obrad Sejmu: kwestia ewentualnego wydłużenia kadencji najwyższych władz naszego Kolosalnego Związku.

Kadencja poprzednia zakończyła się tak niespodziewanie i tak gwałtownie, że nie miałem czasu, aby wynagrodzić tych spośród Was, którzy szczególnie zasłużyli się na polu samorządu. Pierwszym z nich będzie nasz Miecznik Andrzej Swarzewski, który za wszechstronną działalność zostanie podniesiony do godności Oficera Orderu Rzeszy. Nie do podważenia są też wielowymiarowe zasługi dla Rzeszy, które poczynił nasz Konduktor, któremu w ramach wdzięczności chciałbym wręczyć Krzyż Kawalerski Orderu Rzeszy. Odznakę "Zasłużony dla Tradycji Rzeszy Bialeńskiej" pragnę z kolei przyznać, jako pierwszemu w historii, Janowi Sapiesze - za wkład w rozwój życia kulturalnego.

Co Wam miałem obiecać to już Wam obiecałem. W tej kadencji chciałbym w dalszym ciągu skupić się na gospodarowaniu Anatolią. Jeżeli jednak pojawią się sygnały postulujące zajęcie się innymi regionami nie pozostanę na nie głuchy. Dodatkowo planuję rozpocząć pracę nad regulaminem prac Sejmu i przygotować nasz Związek na nastanie nowej ery po wprowadzeniu nowej Konstytucji Bialenii. W kwestii Gwardii Rzeszy zajmę się głównie rozwijaniem Żandarmerii, a także zadbam o utworzenie nowych jednostek liniowych elementu centralnego.

Pozdrawiam Was wszystkich ciule i błogosławię zachęcając do dalszej aktywności samorządowej - zarówno w łamach sejmowych, jak i w lennach i wolnych miastach, które powinny w końcu rozkwitnąć i zacząć prawdziwie żyć. Razem zawalczmy o jeszcze silniejszą Rzeszę.
  • Janek Sapieha
Dziękuję, Wasza Cesarska Wysokość Regencie, za hojną nagrodę i gratuluję przemówienia.
Pozdrawiam, raz jeszcze, z wyborem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości