• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noworoczne orędzie Prezydenta RP
Rodacy!

Wchodzimy dzisiaj w nowy rok - wypada zatem podsumować rok miniony...

Rok 2019 był dla Republiki Bialeńskiej rokiem szczególnym, ponieważ po okresie kryzysu, zapaści i ograniczeniu suwerenności obroniliśmy niepodległość Naszego Kraju. 23 kwietnia 2019 oficjalnie uruchomiliśmy nasze obecne forum i ten dzień musimy uznać jako dzień, w którym Bialenia odzyskała suwerenność i niepodległość. Odbyło się to może nieco chaotycznie, bo zgodnie z traktatem, który mieliśmy z Sarmacją wyjście spod "opieki" tegoż kraju powinno nastąpić 30 kwietnia. Jednak nie dotrzymano warunków wypowiedzenia i musiała w nocy z 22 na 23 kwietnia nastąpić "szybka ewakuacja". Dzięki Bajtusiowi mieliśmy już przygotowane podwaliny pod nasz nowy dom... Początki były trudne, potem też niekoniecznie było łatwo, ale pomimo kryzysu demograficznego, który od dłuższego czasu dotyka Mikroświat poradziliśmy sobie całkiem nieźle. Odbudowaliśmy Nasz Kraj i jesteśmy jedną z aktywniejszych mikronacji. 

W tym miejscu wypada podziękować wszystkim tym, którzy w pozytywny sposób przyczynili się do uratowania i odbudowy Republiki Bialeńskiej.

Niewątpliwie osobą, która była autorem tego wszystkiego jest Andrzej Swarzewski. To on w najczarniejszych chwilach zebrał parę osób, którym idea suwerennej Republiki Bialeńskiej była bliska i poprowadził nas w kierunku Niepodległości. To dzięki niemu odzyskaliśmy niepodległość, bo to on w dużej mierze spowodował, że podjęliśmy decyzję o tym, że spróbujemy raz jeszcze, że nawet jeżeli Bialenia będzie bardzo kameralną mikronacją to będzie krajem wolnym i niepodległym. Zresztą Andrzej był zawsze przywiązany do Bialenii i był jej twórcą ponad pięć lat wcześniej, a potem był wielokrotnie naszym najlepszym Prezydentem. Osobiście to Andrzejowi zawdzięczam fakt, że w ogóle trafiłem do Mikroświata, bo to on zaprosił mnie do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, w czasie gdy o czymś takim jak v-świat w ogóle jeszcze nawet nie słyszałem. Zapewne nie jestem jedyny...

Ze względu na ogromne zasługi Andrzeja Swarzewskiego przyznaję mu zaszczytny tytuł Bohatera Bialenii.

Podsumowując działania w 2019 nie sposób zapomnieć o ludziach, którzy na najtrudniejszych chwilach naszego kraju nie zawiedli i dzięki którym w ogóle mamy dzisiaj niepodległą Republikę Bialeńską - bo to oni swoją postawą spowodowali, że zwyciężyła opcja niepodległościowa i że mieliśmy "dokąd iść". Z tego względu nadaję im folwarki, w liczbie większej niż to zwykle było przyjęte podczas nadań z okazji świąt państwowych.

- Andrzejowi Swarzewskiemu przyznaję 35 folwarków i jednocześnie gratuluje uzyskania tytułu Elektora.
- Markowi Bajtusiowi przyznaję 30 folwarków i jednocześnie gratuluje uzyskania tytułu Granda
- Thomasowi von Lisendorff przyznaję 25 folwarków

Rok 2019 był też rokiem, w którym rozpoczęła ponowną działalność Rzesza Bialeńska - dzieło, które z powodzeniem i aktywnie prowadzi Ametyst Faradobus. Pokazał on, że idea regionów jednak może się sprawdzić jeżeli się takowym regionem umiejętnie pokieruje i potrafi nakłonić jego mieszkańców do aktywnej działalności dla regionu.

- Ametysta Faradobusa odznaczam Krzyżem Wielkim Orderu Budowniczych Bialenii oraz nadaję mu 30 folwarków. 

Jednocześnie jako Dowódca Sił Zbrojnych, za wkład w obronność Państwa poprzez tworzenie zbrojnych formacji regionu odznaczam Ametysta Faradobusa Krzyżem Oficerskim Orderu Niepodległości.

W tym miejscu chciałbym też uhonorować osobę, która podjęła próbę stworzenia drugiego regionu Republiki Bialeńskiej czyli Akrypę Ali Shariati, co prawda nie do końca się wszystko udało, ale trudno tą próbę pominąć i nie docenić, bo Dżamahirija Bialeńska jednak istnieje. Akrypa zrzekła się tytułów i folwarków, a więc odznaczam ją Złotym Medalem Zasłużony dla Rozwoju Regionów.

Pozostałym obywatelom nadaję:
- Karlowi Medycejskiemu - 15 folwarków i gratuluję uzyskania tytułu Kniazia,
- Janowi Sapiesze - 15 folwarków i gratuluję uzyskania tytułu Kniazia,
- Joahimowi von Ribertrop - 10 folwarków i gratuluję uzyskania tytułu Hrabiego,
ʿĀliji zawdżat Akrypie - 10 folwarków i gratuluję uzyskania tytułu Margrabiny (odpowiednika zapewne)
- Mahirowi al-Hasan - 8 folwarków
Alemu ibn Abi Talib - 6 folwarków
Kamilowi Veriopin - 6 folwarków i gratuluję uzyskania tytułu Wicehrabiego
Leszkowi Roskohard - 5 folwarków
Piotrowi Pawłowiczowi - 5 folwarków

[Obrazek: 3_28_10_19_9_28_25.png]
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski, Janek Sapieha
Dziękuję za hojne nadania oraz za przyznanie tytułu Bohatera Bialenii. Nie spodziewałem się, że jako pierwszy otrzymam ten tytuł po raz drugi. Jestem również mile zaskoczony, że tak szybko udało mi się zostać Elektorem. Jestem tym samym w 3/4 drogi do Katechona. Może do dziesięciolecia Powstania Marcowego się uda? Wink
Pragnę dołączyć się do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju Bialenii.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Janek Sapieha
W Związku Radzieckim była tradycja, że podwójnym Bohaterom stawiano pomnik w rodzinnych stronach. Myślę, że byłby to dobry pomysł.

Towarzyszu Konduktorze, Moi Drodzy,

niewątpliwie za nami ciężki rok. Trudności wiele, ale Bialenia jest jedna i tego trzeba się trzymać. Cieszę się, że mogę mieć jakiś swój wkład w dziele odbudowy Republiki i z serca dziękuję za wszystkie przyznane wyróżnienia. Tak się składa, że jako Lew Wolnogradu od kilku dni również posiadam prawo nagradzania tych, którzy szczególnie zasłużyli się dla Kolosalnego Związku Obszarników. W związku z tym, korzystając z okazji zgromadzenia się na tym bankiecie, zgodnie z zapowiedzią chciałbym po raz pierwszy nadać ordery i odznaczenia Rzeszy Bialeńskiej.

[Obrazek: jPoFMeh.png]

Jako Lew Wolnogradu - Głowa Rzeszy przyznaję:

Andrzejowi Swarzewskiemu - Krzyż Kawalerski Orderu Rzeszy. Andrzej był aktywny na bardzo wielu polach i od początku wspierał ideę powołania, a następnie odrodzenia naszego Związku. Od jakiegoś czasu wspiera mnie jako Miecznik. Trudno jest wyróżnić jedną konkretną sferę jego działalności i dlatego postanowiłem, że to właśnie on otrzyma pierwszy Order Rzeszy.

Rononowi Dexowi - Krzyż Stalowy drugiej klasy. Szczególnie w ostatnim czasie, kiedy tworzymy Gwardię Rzeszy, Ronon wspiera mnie swoim bezcennym doświadczeniem wojskowym. Myślę zatem, że jest osobą najgodniejszą, aby zostać pierwszym kawalerem Krzyża Stalowego.

Ponadto chciałbym wręczyć, również po raz pierwszy, odznaki honorowe:

Odznakę "Zasłużony Lennik Rzeszy Bialeńskiej" - Karolowi Medycejskiemu, za wzorowe gospodarzenie w lennie Mockeryshirne, Janowi Sapiesze, za aktywność w lennie Żółkiew, Joahimowi von Ribentropowi, za działalność w lennie Japan, oraz Mahirowi al-Hasanowi za zaangażowanie w rozwój Anatolii Brodryjskiej.

Odznakę "Zasłużony Gospodarz Wolnego Miasta Rzeszy Bialeńskiej" - Rononowi Dexowi, za zaangażowanie jako gospodarz Lisewa.

Mam nadzieję, że nagrody te będą motywacją do dalszego działania. Za jakiś czas poproszę Bajtusia o wgranie nowych baretek do systemu.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Janek Sapieha, Joahim-von-R
Dziękuję! Jeśli mowa pomniku w rodzinnych stronach, urodziłem się w Grodzisku. Najpierw musielibyśmy go zdobyć. Wink
Musimy wysuwać takie żądanie przy wszystkich kontaktach i rozmowach z Sarmatami.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Również dziękuję za wyróżnienie!

A do do pomnika dla Andrzeja to... w czasach kolonizacji Ameryki Północnej istniał zwyczaj, że koloniści często nazywali swoje nowe miasta od nazw miast na "starym kontynencie", z których pochodzili dodając często przedrostek "Nowy". Zawsze możemy sobie z tym poradzić własnie w taki sposób...  Wink
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Dziękuję za nagrody oraz słowa, które mobilizują do sumiennej pracy. Kameralna atmosfera, którą wszyscy znamy, najwidoczniej sprzyja wytrwałości oraz krzepnięciu poczucia wspólnego obowiązku. Odchodzi stary 2019 rok, nadchodzi nowy 2020. Chciałbym, aby w tym nowym roku wszystkie sprawy, z którymi przychodzi nam się mierzyć, udawało się załatwiać jeszcze lepiej, a te niezałatwione rychło dopełnić. Życzę Wam również dużo szczęścia i miłości.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Baza folwarków została zaktualizowana.
http://www.bialenia.org.pl/?page_id=7863
Serdecznie dziękuję za przyznane folwarki i odznaczenie. Życzę nam wszystkim wielu pomysłów na działanie w Bialenii w 2020 r.
Iwan Pietrow
Car-Senior Brodrii
Dziękuje, choć liczyłam na więcej folwarków bo trzymam na kolejne potężne zrzekniecie.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości