Wydaje mi się, że to wreszcie dobry moment, aby kontynuować proces budowy struktur Żandarmerii. Tym razem pozwolę sobie przedstawić bardziej konkretną propozycję.
1. Mamy już gotowy "wzorzec" szwadronu działającego na anatolijskich pustkowiach. Model ten sprawdza się w przypadku Faradobaju, więc proponuję po prostu go wykorzystać tworząc na Anatolii około dziesięciu takich samych szwadronów, ale już w ramach elementu centralnego, odpowiedzialnych za określony obszar z centrum w większej miejscowości. Dodatkowo w większych miastach (Jedisan, Malboro) mogłyby powstać "miejskie" jednostki odpowiedzialne za ład wyłącznie na terenie danego miasta.
2. Drugim problemem pozostają te miasta i obszary, które nie posiadają statusu wolnego i własnej milicji miejskiej. Dotyczy to zwłaszcza Bialenii właściwiej. Tu widzę potrzebę opracowania takiego modelu rozkładu sił Żandarmerii, aby mogły one odpowiadać zarówno za bezpieczeństwo w większych miejscowościach (na takich zasadach jak np Milicja Stołeczna w Wolnogradzie), jak i elastycznie operować na prowincji na bazie struktury posterunków terenowych. Tu również proponuję rozdzielić siły na te stacjonujące w większych miastach i te odpowiedzialne za ład w mniejszych miejscowościach. Trzeba będzie to dosyć dokładnie rozplanować.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Sułtan Faradobaju · Kniaź Jaruzelimy · Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu · Uosobienie Pracowitości Etc.