• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formowanie Żandarmerii Rzeszy
Postanowiłem rozruszać nieco Żandarmerię. Niedługo mój faradobajski szwadron przeprowadzi zwiad na terenie dawnego lenna Kartoflelekalta, które znajduje się naprzeciwko mojego i przygotuje raport na temat sytuacji na miejscu.
prof.  net.  dr  h.  c.  mgr  gen.  bryg.  rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Sułtan Faradobaju · Kniaź Jaruzelimy · Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu · Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]
Towarzysze,

obecnie Żandarmeria składa się ze szwadronów stacjonujących na pograniczu z Dżamahiriją, oddziałów na Półwyspie Lisewskim, a także mojego Szwadronu na południu Anatolii. Według planu ŻR miała odpowiadać także za porządek w tych miastach, które nie mają własnej milicji miejskiej, o których swoją drogą też trzeba pomyśleć przynajmniej w kontekście Wolnogradu i Portu Arthurbergu. Wolnych miast jest obecnie tyle, co kot napłakał, więc myślę, że warto w końcu o tym pomyśleć i opracować w miarę uniwersalny wzorzec oddziału przeznaczonego właśnie do służby w miastach Rzeszy (np. Abdulstaden, Jedisan, Nowa Auttera etc.) w charakterze jednostki policyjnej i patrolowej, ekwiwalentu milicji miejskiej.

Zakładam, że sprawa ruszy po powrocie Ronona z urlopu, ale ogólnie rzucam hasło już dziś.
To ja rzucam jeszcze raz temat. Wypadałoby dokończyć formowanie Żandarmerii.
Wydaje mi się, że to wreszcie dobry moment, aby kontynuować proces budowy struktur Żandarmerii. Tym razem pozwolę sobie przedstawić bardziej konkretną propozycję.

1. Mamy już gotowy "wzorzec" szwadronu działającego na anatolijskich pustkowiach. Model ten sprawdza się w przypadku Faradobaju, więc proponuję po prostu go wykorzystać tworząc na Anatolii około dziesięciu takich samych szwadronów, ale już w ramach elementu centralnego, odpowiedzialnych za określony obszar z centrum w większej miejscowości. Dodatkowo w większych miastach (Jedisan, Malboro) mogłyby powstać "miejskie" jednostki odpowiedzialne za ład wyłącznie na terenie danego miasta.

2. Drugim problemem pozostają te miasta i obszary, które nie posiadają statusu wolnego i własnej milicji miejskiej. Dotyczy to zwłaszcza Bialenii właściwiej. Tu widzę potrzebę opracowania takiego modelu rozkładu sił Żandarmerii, aby mogły one odpowiadać zarówno za bezpieczeństwo w większych miejscowościach (na takich zasadach jak np Milicja Stołeczna w Wolnogradzie), jak i elastycznie operować na prowincji na bazie struktury posterunków terenowych. Tu również proponuję rozdzielić siły na te stacjonujące w większych miastach i te odpowiedzialne za ład w mniejszych miejscowościach. Trzeba będzie to dosyć dokładnie rozplanować.
Jak rozumiem wzorzec wizerunkowy Żandarmerii Rzeszy mamy też ustalony?

- Pojazdy oznakowane żółtą gwiazdą wpisaną w zielone koło (nawiązanie do tradycji Żandarmerii Protektoratu).
- Mundury polowe na jakie zgodziliśmy się dla Gwardii Rzeszy

[Obrazek: 83YRk3j.png]
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Jak najbardziej. Mundur wyjściowy dla funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową w miastach itd. też mamy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości