• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy podział działu
Moi Drodzy,

nie będę tej dyskusji póki co rozpoczynał na Sejmie, bo też nie ma się ona zakończyć jakąś uchwałą. Niemniej temat jest ważny i godny poruszenia. Poniekąd wyprzedził mnie Ronon prosząc o zgodę na eksperyment na Półwyspie Lisewskim, której ja udzieliłem, jako że teoretycznie mam pełne prawa do rozporządzania kształtem działu Rzeszy.

Uważam, że nie byłoby głupie, gdyby w ten sposób, co Półwysep, potraktować całe terytorium Rzeszy. Obecnie wolne miasta i lenna są zebrane w dwóch, wielkich i średnio przejrzystych działach. Co Wy na to, aby pogrupować je według położenia w regionach historycznych? W ten sposób lenna i miasta leżące na Polesiu czy na Anatolii miałyby działy obok siebie, co mogłoby wzmocnić ich regionalną identyfikację oraz zwyczajnie zintegrować. Wykształciłyby się też stopniowo pewne wiodące ośrodki w poszczególnych regionach. Przy okazji moglibyśmy jakoś wspólnymi siłami rozwinąć te miejsca, które obecnie nie podlegają ani lennikom, ani nie wchodzą w skład wolnych miast.

Oczywiście, jako że regiony nie są obecnie jednostkami administracyjnymi i chyba się na to nie zanosi, w przypadku lenn i miast pogranicznych mogłyby one w pełni decydować, gdzie chcą przynależeć. Obowiązywałaby względna dowolność.
prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
No jest to jakiś pomysł. Nie mam nic przeciwko. Byle za dużo tych regionów i działów nie było. IMHO im mniej działów tym lepiej dla przejrzystości.
Polesie, Pomorze, Anatolia, Oceania i Półwysep? Plus Wolnograd, co by zwiększało rolę i rangę stolicy.
Dlatego zaproponowałem to jako eksperyment... zobaczmy jak to się sprawdzi w praktyce. Nic na siłę... Moim zdaniem powinno być to na zasadzie chęci i pomysłów. Jest pomysł na wspólne działanie, wspólny dział to OK. Ale jeśli ktoś chce to robić inaczej to też dobrze... Byle było to aktywne, a sam sposób to sprawa drugorzędna.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Myślę, że dla Anatolii starczy jeden dział, i tak (delikatnie mówiąc) za dużo się nie dzieje. Ale może uda się zaktywizować lenników.
W sumie zobaczmy jak by się to dzieliło na dzień dzisiejszy.

WOLNOGRAD

POLESIE
L. Jaruzelima
L. Mockeryshirne
L. Żółkiew

ANATOLIA
WM Port Arthurberg
L. Mechanice Faradobusowskie
L. Odlotowe Opowieści
L. Japan
L. Venomania
L. Anatolia Brodryjska

OCEANIA I POMORZE
WM Trójlenno (chyba?)
WM Dwór Dostojewskich

PÓŁWYSEP LISEWSKI
WM Lisewo
L. Razorno
L. Lisendorff

Szczególnie Anatolia wygląda obiecująco. Trochę nie opłacałoby się tworzyć osobnych działów dla Pomorza i Oceanii, co najwyżej dla Polesia. Może utwórzmy zamiast tego zbiorczo dział "Polesie, Oceania i Pomorze"? Przynajmniej na jakiś czas.
Trójlenno to Venomania, Japan i jeszcze nieaktywne lenno Veriopina. Czyli Anatolia.
To czemu to ma status Wolnego Miasta? xD
No bo nie wiedziałem gdzie to wstawić. xD Ale można wyrzucić, bo pomysłodawcy się znudzili.
To jak, są jakieś wyraźne znaki sprzeciwu wobec wprowadzenia nowego podziału?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości