• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja nt. Ligi Bluszczowej
Wydziały wojskowe to trochę osobna sprawa, bo jednak w każdym kraju szkoli się na potrzeby własnej armii, także nie da się wypracować jednolitego programu kształcenia. Oficer bialeńskiej armii musi wykształcić się w Bialenii, a oficer SAL w Wandystanie. Można natomiast ułatwić przepływ informacji naukowej z zakresu wojskowości, strategi i taktyki.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
> Kwestie ogólne chyba ustaliliśmy?

Não? Np. jakie w końcu mają być te zasady przyznawania tytułów? Jakie standardy ma spełniać uczelnia żeby mogła dołączyć do porozumienia? To są kwestie z pierwszego posta które nadal chyba pozostały bez konkretnej odpowiedzi.
Ametyst Faradobus napisał(a):Wydziały wojskowe to trochę osobna sprawa, bo jednak w każdym kraju szkoli się na potrzeby własnej armii, także nie da się wypracować jednolitego programu kształcenia. Oficer bialeńskiej armii musi wykształcić się w Bialenii, a oficer SAL w Wandystanie. Można natomiast ułatwić przepływ informacji naukowej z zakresu wojskowości, strategi i taktyki.
W sumie nie tak do końca... Również w zakresie wojskowości wskazana byłaby współpraca naukowa... szczególnie z krajami zaprzyjaźnionymi. Zwiększenie ilosci zainteresowanych mogłoby spowodować rozwijanie dyskusji, a nie tylko monologów.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Cytat:Não? Np. jakie w końcu mają być te zasady przyznawania tytułów? Jakie standardy ma spełniać uczelnia żeby mogła dołączyć do porozumienia? To są kwestie z pierwszego posta które nadal chyba pozostały bez konkretnej odpowiedzi.
Zachęcam więc Rektorów i innych tu obecnych do udzielenia odpowiedzi. Ja się na ten temat wypowiedziałem. W skrócie: warunkiem koniecznym do uzyskania tytułu powinna być praca naukowa (co najmniej jedna na jeden etap, bez możliwości udzielania doktoratu lub profesury za jedną tylko pracę) zatwierdzona przez uczelnię. Jest to warunek minimum, bo mile widziane byłoby też odbycie konkretnych studiów, ale tego nie będziemy narzucać, bo są sytuacje nadzwyczajne. Natomiast dołączenie byłoby możliwe dla wszystkich uczelni, które zaakceptowałyby naszą umowę, tj. ww. warunki uzyskiwania tytułów, wzajemne uznawanie tytułów, udostępnienie zbiorów bibliotecznych, a także deklarowane przez Ligę Bluszczową wartości (międzynarodowy rozwój nauki, rzetelność naukowa, współpraca ponad podziałami).
Powinniśmy ustalić wspólne wymogi minimalne osiągnięcia poszczególnych stopni oraz wzajemne ich uznawanie.
A masz jakieś propozycje odnośnie tych wymogów? Przydałoby się już przejść do konkretów. Chciałbyś zająć się spisaniem projektu umowy? Masz do tego najlepsze kompetencje. Smile
Tak, ale działam niespiesznie. Dość zajęty jestem ostatnio. Postaram się przysiąść i przedstawić wkrótce draft tej umowy.
Nie spieszymy się za bardzo, Liga Bluszczowa ma być inicjatywą długofalową, więc liczy się profesjonalizm, a nie tempo. Dziękuję, że się tym zajmiesz. W razie pytań, służę pomocą.
Czy robimy to w formie umowy międzynarodowej? Czy uniwersytety wchodzące do Ligi są uczelniami państwowymi?
UB jest państwowy, UKD chyba też, skoro król powołuje Rektora. Mam jednak wątpliwości, czy nie lepiej byłoby podpisać umowę międzyuczelnianą. Nie będę się przy tym upierał, ale myślę, że najlepsze dla Ligi byłoby przyjęcie formy międzynarodowej organizacji pozarządowej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości