• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja nt. Ligi Bluszczowej
Raczej nie międzypaństwowej, bo sygnatariuszami nie będą rządy państw, a poza tym w przyszłości, kto wie, może dołączą do nas jakieś uczelnie niepubliczne albo samorządowej.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Wlk. Kn. MF., Mrgr. Ja., Ojciec Ojców, Pasterz Pasterzy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Rozumiem, trochę żałuję, bo wtedy moglibyśmy przyjąć jednolite wymogi do nadawania poszczególnych stopni i tytułów.
To można zrobić później. W ogóle ja bym tych wymogów nie określał w umowie. Sformułujmy je i przyjmijmy później, w drodze porządnej dyskusji i na spokojnie, bo to trzeba Pjoter usiąść.

Swoją drogą przyszło mi do głowy kilka pomysłów jeśli chodzi o nazewnictwo i nie tylko. Cała "Liga" mogłaby nosić oficjalną nazwę Mikronacyjnego Związku Akademickiego. Organem naczelnym byłaby Konferencja Rektorów (Mikroświata), w którego skład wchodziliby rektorzy, prezydenci, kanclerze, względnie inni najwyżsi przedstawiciele poszczególnych uczelni. W specjalnych okolicznościach można by zwoływać natomiast Zgromadzenie Ogólne MZA - każda uczelnia delegowałaby po trzech delegatów, najlepiej rektora, jednego wykładowcę i jednego studenta, tak aby Zgromadzenie wyrażało opinię całego mikronacyjnego środowiska naukowego. Aha, poza tym można uwzględnić możliwość przyjmowania do Ligi nie tylko uczelni, ale i akademii nauk oraz stowarzyszeń naukowych.
A ja jestem za wpisaniem do umowy, że tytuły powinny być nadawane na podstawie prac, a nie widzimisię. Inne zasady możemy ustalić później, ale jakieś fundamentalne zasady trzeba już na wstępie zasygnalizować. Liga Bluszczowa ma zrzeszać dobre, sensowne uczelnie, a nie rozdawanie tytułów. Jestem za pluralizmem i różnorodnością, ale są pewne limesy. Jak ich nie przyjmiemy, to odstraszymy sensownych ludzi od współpracy z nami.
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Minister Spraw Zagranicznych,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
Jakieś wymogi minimalne, prawda?
Dokładnie, Magnificencjo. Szanujmy siebie i studentów.
Może po prostu zapiszmy, że stopnie powinny być nadawane w zgodzie z naukową rzetelnością i na podstawie rzeczywistych osiągnięć? Co to znaczy to już sobie później sprecyzujemy.
Dobrze, pomyślę nad tym.
Jak będzie Magnificencja miał część umowy, to możesz na bieżąco wysyłać, żebyśmy mogli przejść już do dyskusji.
Na UKD przewód doktorski wiazał się z prezentacją dorobku (linki) oraz nowej pracy, która była recenzowana przez 2-3 osoby. Myślę, że na dziś takie minimum to praca plus recenzja tejże, ewentualnie krótka rozmowa na discordzie z kandydatem i jakieś pytania pogłębiające dadzą dobry efekt. A nie, że wydam 10 zł i kupuje papier.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości