• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja nt. Ligi Bluszczowej
Problem, czy znajdziemy 2-3 osoby z każdej dziedziny. Ja myślę, że na dzisiejsze czasy dobrym rozwiązaniem minimalnym będą te, które przyjęliśmy u mnie na Wydziale.

Ja wychodzę z takiego założenia, że stopień magistra/inżyniera/lekarza powinien być w mikronacjach stosunkowo łatwo dostępny i powszechny, bo on określa umiejętności zawodowe, które pokazujemy w 99% poza uniwersytetem. W dodatku osoba, która taki stopień otrzyma na przykład na początku swojej działalności będzie bardziej zmotywowana, bo uzyska wymierne potwierdzenie swojej dotychczasowej aktywności, będzie mogła sobie cokolwiek dopisać do sygnaturki. Ja osobiście byłem zwolennikiem systemu, w którym w Bialenii nadawaliśmy magistra albo inżyniera po prostu za aktywność w jakiejś dziedzinie. Natomiast stopnie akademickie doktora i wyższe powinny być nadawane na podstawie konkretnych osiągnięć i tak jak w realu - być zdecydowanie mniej powszechne, chociaż i tu bez przesady.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
Szanowni!

Krasnodarski Uniwersytet Państwowy im. Słomkova w Krasnodarsku - Pomnik Potęgi Volkiańskiej Nauki i Zjednoczenia Narodowego (w skrócie - Krasnodarski Uniwersytet Państwowy im. Słomkova w Krasnodarsku) jest zainteresowany współpracą w ramach Ligi Bluszczowej. Pomimo tego, że od czasu utworzenia Federacji Nordackiej (bardzo dawna) uczelnia figuruje wyłącznie w rejestrach prowadzonych przez władze prowincjonalne, planowane jest jego wznowienie.
Chętnie nawiążemy współpracę z KUPSwK-PPVNiZN! Smile Tak jak już rozmawialiśmy, dobrym pomysłem byłoby powierzenie Waszej uczelni kwestii kulturoznawczych, oczywiście ja też postaram się włączyć, choć moja wiedza w tej dziedzinie nie jest specjalistyczna. W ostatnim wykładzie powiedziałem trochę na ten temat, zachęcam do przeczytania w wolnej chwili.
Rozmawiałem też z prezydentem Operarem o tym, że Magnifikat mógłby stać się centrum nauk o stosunkach międzynarodowych, zgodnie ze specjalizacją Jego Ekscelencji. Mam nadzieję, że jeszcze zaszczyci nas swoją obecnością.

Ambitne plany sobie wszyscy zakładamy, ale nie bądźmy tym przerażeni. Ważne, żeby robić cokolwiek i iść do przodu, tempo nie musi być zawrotne. Każdy wykład, każda półka biblioteczna, każdy artykuł do nowej encyklopedii będzie przybliżał nas do celu.
Byłem raz w Krasnodarze, to taka wieś z tramwajami na południu Rosji. Pamiętam sklep monopolowy "Alkoteka", śmietniki z monogramem Katarzyny II, ale uniwersytetu już nie.

Wybaczcie dygresję, oczywiście zapraszamy.
W pełni popieram postulaty profesora Faradobusa.
Panowie, jakie warunki mają spełniać uniwersytety, które chcą dołączyć do Ligi? I jakie Liga ma mieć organy? Konferencja Rektorów?
A jakie warunki poza sposobem uzyskiwania stopni i tytułów proponujesz? Może Rektor (tudzież innym kierownik) będzie wymagany, żeby było z kim rozmawiać.
Tak, jakaś konferencja, rada się przyda. A jak i gdzie będzie obradować? Zebrania w państwach członkowskich? Czy pokusimy się o osobne forum?
Cytat: Swoją drogą przyszło mi do głowy kilka pomysłów jeśli chodzi o nazewnictwo i nie tylko. Cała "Liga" mogłaby nosić oficjalną nazwę Mikronacyjnego Związku Akademickiego. Organem naczelnym byłaby Konferencja Rektorów (Mikroświata), w którego skład wchodziliby rektorzy, prezydenci, kanclerze, względnie inni najwyżsi przedstawiciele poszczególnych uczelni. W specjalnych okolicznościach można by zwoływać natomiast Zgromadzenie Ogólne MZA - każda uczelnia delegowałaby po trzech delegatów, najlepiej rektora, jednego wykładowcę i jednego studenta, tak aby Zgromadzenie wyrażało opinię całego mikronacyjnego środowiska naukowego. Aha, poza tym można uwzględnić możliwość przyjmowania do Ligi nie tylko uczelni, ale i akademii nauk oraz stowarzyszeń naukowych.

Dalej obstaję przy tym.
Nie będzie to za skomplikowane?
Będzie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości