• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faktoria Kompanii Faradobusów i osada nadmorska Al-Faktorija
[Obrazek: thumb_85_16_01_20_10_18_40.png][Obrazek: 85_01_04_20_3_22_08.png]
Faktoria Kompanii Faradobusów

W trakcie reorganizacji systemu zarządzania Kompanią Faradobusów zorientowałem się, że na tym forum nie opisałem jeszcze jednego z jej najważniejszych obiektów, czyli faktorii w Faradobaju. Z niej bowiem nadzorowane jest działanie moich dóbr położonych na Anatolii, a więc w praktyce głównie folwarków faradobajskich. Koordynują to wszystko przedstawiciele różnych odnóg Kompanii urzędujący właśnie w faktorii, skąd mogą szybko docierać na miejsce i podejmować stosowne decyzje.

[Obrazek: Morocco-2013-195_new.jpg]

Sama faktoria jest przystanią morską, położoną na wybrzeżu Oceanu Wirtualnego Centralnego. To tu przybywają i stąd są eksportowane przeróżne towary, handlem którymi zajmuje się Kompania. Została urządzona w starym, osiemnastowiecznym forcie, który w przeszłości pełnił podobną funkcję i został odbudowany i rozbudowany z mojej inicjatywy. Oprócz nabrzeża, przy którym cumują różnego rodzaju średnie i małe jednostki pływające, znajdują się tu budynki biurowe, magazyny, miejsca parkingowe oraz posterunek Bialeńskich Bojówek Faradobusów, a także latarnia morska. Dodatkowo na nabrzeżu cumują jednostki morskie należące do mojej gwardii lennej i pełniące regularną służbę patrolową. W pobliżu faktorii wybudowano też kilka folwarków - są to przystanie rybackie, magazyny oraz warsztaty obsługujące jej funkcjonowanie.

[Obrazek: day-trip-to-essaouira-from-marrakech.jpg]

[Obrazek: IMG_8287-1024x682.jpg]
prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Faktoria jest jednym z macierzystych portów i puntów przeładunkowych dla tankowca OFK (F-6) "Kaja Płodek", pływającego pod banderą hirschbersko-weerlandzką w ramach linii "Ferdynandiafłot", wchodzących w skład Kompanii Faradobusów. Od niedawna on regularne rejsy pomiędzy Nowym Brzegiem, stolicą Leoncji, Portem Arthurbergiem, Ferdynandią oraz innymi portami Mikroświata, a szczególnie jego centralnej części. Przewozi różnego typu towary, a okazyjnie także zwierzęta i ludzi. W Mechanicach statek przechodzi regularne przeglądy i co jakiś czas przewozi lokalne towary do innych portów.

[Obrazek: thumb_85_16_01_20_10_18_40.png][Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=2921.0;a...1694;image]

OFK (F-6) "Kaja Płodek"
Okręt transportowy

Pojemność ładowni: 15 400 TEU,
Liczebność załogi: 15-20 osób.

[Obrazek: 85_03_02_20_5_00_33.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ronon Dex
Do Faktorii regularnie przypływa też cumujący zazwyczaj w Ferdynandii kontenerowiec OFK (F-4) "Ferdynand Wielki". Został zwodowany w 2015 roku dla linii "Ferdynandiafłot" i początkowo transportował towary pomiędzy Żuławami i faktorią w Ziemi Grzybów, położoną u wybrzeży Szkotlandii (dawny Półwysep Brytyjski na Orientyce). Później kursował także do Tirimudzii, a dziś wraz z "Kają Płodek" przewozi dobra pomiędzy różnymi portami Mikroświata ze szczególnym uwzględnieniem Ferdynandii, Wenecji oraz portów w Bialenii, Leocji, Trizondalu, Wandystanu oraz Suderlandu.

[Obrazek: thumb_85_16_01_20_10_18_40.png][Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=2921.0;a...1694;image]

OFK (F-4) "Ferdynand Wielki"
Kontenerowiec

Pojemność ładowni: 10 400 TEU,
Liczebność załogi: 13-18 osób.

[Obrazek: gr4N9BezOr4.jpg]
  • Ronon Dex
Niedawno do Mechanic przypłynął po raz pierwszy jeden z nowych nabytków Ferdynandiafłotu: kontenerowiec OKF "Słońce Aralii". W ostatnim czasie nasza firma wzbogaciła się o trzy identyczne statki (pozostałe noszą imiona: "Śmierć Kapitana" oraz "Lumbago"). Obecnie przewożą one towary pomiędzy Ferdynandią, Nowym Brzegiem, Portem Arthurbergiem i innymi portami.

OFK (F-9) "Słońce Aralii"
Kontenerowiec

Pojemność ładowni: 12 000 TEU,
Liczebność załogi: 15-17 osób.

[Obrazek: 85_27_02_20_6_22_41.png]
  • Ronon Dex
[Obrazek: thumb_85_01_04_20_3_31_02.png]
Osada
Al-Faktorija

Miałem w planach założenie na terenie tego lenna kolejnej osady, ale przy okazji spaceru w okolicach faktorii zastała mnie miła niespodzianka: otóż okazało się, że nad brzegiem oceanu wyrosła w ostatnim czasie kolejna miejscowość, którą zamieszkują głównie pracownicy przystani i okolicznych folwarków. Dzięki temu nie będzie konieczności lokowania czegoś na surowym korzeniu, co wobec wyczerpania miejsca pod nowe folwarki i stawiania ich już tylko w Jaruzelimie byłoby trochę absurdalne. Zabudowania rozciągają się głównie na zachód od samej faktorii i obejmują domostwa, miejsca pracy oraz punkty usługowe, w tym domy publiczne na wysokim poziomie. Po stronie wschodniej pozostawiono trochę wolnego miejsca, aby mieszkańcy Faradobaju mieli gdzie przyjeżdżać nad morze w celach rekreacyjnych. W tym też celu folwark "Mojżesz" zostanie niebawem przeniesiony trochę na zachód.

[Obrazek: 85_27_03_20_8_42_55.jpeg]

Osada jest nazywana, niespodzianka, Al-Faktorija i dziś oficjalnie zatwierdziłem tę nazwę. Niebawem naniosę ją na nową mapę kedywatu. Mam nadzieję, że z czasem ośrodek rozwinie się, także pod względem turystycznym.

[Obrazek: 1760.jpg] [Obrazek: 1766.jpg]
W pobliżu Faktorii, we wschodniej części osady mieści się jeden z folwarków Zakładów Mechanicznych Faradobusów - Stocznia imienia W. I. Lenina. Jest to stosunkowo niewielka stocznia naprawcza - jej pracownicy dbają o stan techniczny łodzi i okrętów Bialeńskich Bojówek Faradobusów oraz Kompanii Faradobusów. Okazyjnie naprawiają także statki komercyjne. Kerownikiem zakładu jest znany fachowiec, elektryk z wieloletnim stażem, specjalista od zakładania skomplykowanych kabli, doktor honorys kauza wielu uczelni, profesor Leszkie Śmieszkie. Wspomagają go inni specjaliści - profesor Gieremek, jakiś prałat-emigrant z Łotrii, dawniej pani Ania, którą musiałem niestety pożegnać oraz cała ekypa tajnych współpracowników. Wszyscy oni na bieżąco donoszą mi o ewentualnych kłopotach, zatem Stocznia działa bardzo sprawnie i cieszy się dużą renomą w całej Bialenii.

[Obrazek: 115955_1_gruszka.jpg] [Obrazek: z20020090Q,Anna-Walentynowicz-i-Lech-Wal...zy-prz.jpg]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości