• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BPD w wyborach
Czyli generalnie widziałbym to tak:

Zgromadzenie - tu będzie się toczyć życie polityczne, każdy obywatel miałby inicjatywę ustawodawczą. Chętni pewnie by się udzielali, nieaktywni raczej nie. Myślę, że w sam raz na dzisiejsze czasy, zwłaszcza że sam głowię się jak przepchnąć przez Parlament mój projekt, kiedy nie jestem posłem. Na co dzień pewnie i tak byłoby tam cicho, bo jak powiedział Ronon bieżące problemy rozwiązujemy na niższym poziomie, ale może się zaskoczę.

Senat - taka trochę rada mędrców (to w ogóle jest moim zdaniem dobra nazwa, ale Senat też okej) - pewnie wybieralibyśmy tu trzech najbardziej na daną chwilę zaangażowanych obywateli, którzy jeśli się uprą to będą mogli zablokować ustawę, którą wymyśli na dole motłoch. Trzech to dobra liczba - niby będą jakieś wybory, ale bez spiny, jeśli nie będziemy mieli 5 czy 6 kandydatów. W dodatku zwykła większość pokrywałaby się z kwalifikowaną, więc niech też Zgromadzenie ma prawo odrzucać weto taką samą kwalifikowaną.

Jak to pierwszy raz przeczytałem to nie zapałałem entuzjazmem, ale potem przemyślałem i myślę, że dla mnie okej. Możemy próbować to przepchnąć po wyborach.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Cytat:Senat - taka trochę rada mędrców (to w ogóle jest moim zdaniem dobra nazwa, ale Senat też okej)
Przy nazwie się nie upieram, jestem otwarty na propozycję. Zależałoby mi jednak na tym, żeby była to nazwa zrozumiała i w miarę intuicyjna dla zagranicy i potencjalnych nowych mieszkańców. Spotkałem się ostatnio dwa razy z uwagami, że Bialenia jest hermetyczna i ciężko tu się zadomowić. Nie pogarszajmy sytuacji jeszcze bardziej jakimiś np. arabskimi nazwami Wink (a przy okazji będzie można przemyśleć, jak zmienić tę hermetyczność). 

Czyli generalnie widzę, że pomysł jest akceptowalny. Proponuję dopisać go do programu i tym samym go zamknąć, bo jeśli w ciągu najbliższej kadencji przeprowadzimy reformę konstytucyjną, to i tak będzie dużo. 

Proszę jeszcze Bajtusia o informację, czy chce startować.
Cytat:(a przy okazji będzie można przemyśleć, jak zmienić tę hermetyczność)

Po co? Hermetyczność jest fajna. Ja mam tak, że w takim Dreamlandzie chce mi się ziewać z nudów. Żadnych oryginalnych nazw, wszystko takie, jakby jacyś prawnicy wymyślili.
Dla nas hermetyczność może być fajna, mi też się podoba. Ale spójrzmy z punktu widzenia potencjalnych nowych mieszkańców, których przecież potrzebujemy.
Na propozycje programowe i ew. potwierdzenie kandydatury Bajtuś czekam do czwartku 23:59. W piątek zgłoszę listę i zajmę się napisaniem programu na podstawie propozycji i dyskusji.
Może dzisiaj to to słynne pokolenie Z, ale mnie przy dołączaniu do mikronacji pociągała właśnie hermetyczność i oryginalność.
Zauważ jednak, że obaj poszliśmy w kierunku tworzenia swoich hermetyczności, a nie zdecydowaliśmy się na przykład na akces do Wandystanu. Dla mnie zawsze był on interesujący, ale od zaangażowania się odstraszyła mnie zamkniętość tego społeczeństwa i obawy, że jak napiszę coś źle, to będą mi to wytykać. Z Bialenią aż tak źle jeszcze nie jest, ale warto mieć to na uwadze.
> Może dzisiaj to to słynne pokolenie Z

Are millenials zoomers killing hermeticity?
Będziemy mieli jakieś materiały wyborcze propagandowe?
Możesz stworzyć, jak masz czas i wenę. Wink Im mocniejszą będziemy prowadzili kampanię, tym większa szansa, że komuś się nie spodoba i stworzy opozycję, co byłoby dobre dla naszego systemu politycznego. Jak będziemy przezroczyści, to nie będzie opozycji i dalej będziemy walczyć z nicością. A to dość ciężka walka.
Ja obkleję kraj czymś takim:

[Obrazek: 85_16_01_20_10_55_45.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości