• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiec wyborczy Ametysta
[Obrazek: 85_16_01_20_10_55_45.png]

Na Placu Zielonym odbywa się dziś wiec wyborczy kandydata Bialeńskiej Partii Demokratycznej do Parlamentu, Lwa Wolnogradu Ametysta z rodu Faradobusów. Licznie przybyli otrzymują z rąk działaczy i przebranych w cywilne ciuchy żołnierzy Gwardii Rzeszy wolontariuszy ulotki, flagi, plakaty, cukierki, portrety Patrona oraz Generała Jaruzelskiego, papierosy oraz kiełbasę. Serwuje się ciepły grzaniec i sprowadzany z Weerlandu bimber. Na scenie grane są wesołe przeboje. Po osiemnastej na scenie zjawił się sam Profesor. Publiczność wybuchła radością krzycząc "A-ME-TYST", "BE-PE-DE", "FA-RA-DO-BUS", "RO-NON DEX" i inne hasła. Po jakimś czasie Lew dorwał się do mikrofonu.

Kochani moi Wolnogradzianie, drodzy Przyjaciele!

Witam Was z całego serca na tym zgromadzeniu, którego celem jest spotkanie, rozmowa i przybliżenie Wam moich planów w wypadu wybrania mnie na posła. Raduję się, kiedy widzę Was tutaj tak licznie. Mimo licznych wrogich demokracji sił, których działanie ujawniło się szczególnie w czasie poprzednich wyborów parlamentarnych, postanowiłem z miłości do Was, moi Drodzy, wystartować po raz kolejny do władzy ustawodawczej. Mam nadzieję, że będę mógł zasłużyć na Wasze zaufanie.

Moim programem zasadniczo jest program BPD. Będę więc walczyć o wprowadzenie nowej Konstytucji, oczywiście po starannym opracowaniu odpowiedniego projektu, tak aby Republika rozwijała się i miażdżyła postępujący marazm. Razem z całą Partią będziemy murem stać za naszym Konduktorem - Marszałkiem Dexem, który jest uosobieniem naszych ideałów. Do Parlamentu idę też z własnymi postulatami, które wiążą się w sporej mierze z moją działalnością w Rzeszy. Nie ukrywam, że będę chciał stopniowo zwiększać rolę samorządów, w tym także ich uprawnienia. Pierwszym krokiem będzie inicjatywa związana z przyznaniem na szczeblu ustawy godnego miejsca wolnym miastom, co pozwoli uczynić je pełnowartościowym podmiotem politycznym. Nie umknie mojej uwadze sytuacja w Bialenii Północnej - będziemy musieli wspólnie podjąć decyzję, czy utrzymywanie tam anarchii jest w interesie naszej Republiki.

Towarzysze,

czeka nas czas pracy, czas licznych wyzwań, przed którymi nie uciekniemy. Wierzę, że będziecie mogli zobaczyć we mnie osobę godną realizacji Waszych marzeń albo snów. Jestem tu dziś dla Was - zadawajcie pytania, szukajcie pociechy... Rozmawiajmy!

W tym momencie Profesor Faradobus osobiście zszedł ze sceny, aby ściskać dłonie, przyjmować kwiaty, rozdawać kiełbasę, obiecywać i odpowiadać na pytania.

[Obrazek: profimedia-0096261069.jpg?w=640]
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości