• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spis Wiernych + Shahada (wyznanie wiary)
> Stosunki pomiędzy Bialenią, a Suderlandem zostały zerwane.

Najgłupszy powód wystąpienia z kościoła ever. Taki Kefas jakoś mógł pozostawać wandystą nawet po WC.

> Wspomniała tam, że moja ojczyzna powinna zostać wchłonięta przez Sewerbię.

Mogło być gorzej. Mogła wam życzyć wchłonięcia przez S****cję.

> A skoro sama głowa tego kościoła, Akrypa Ali Shariati

Nie wiedziałam że moja waifu tak awansowała.

A tak na serio, myślałam że tak jak realowy (tfu!) islam, ZK nie ma pojedynczej głowy kościoła. A nawet jak ma, myślałam że jest nią tow. Ali ibn Abi Talib.
Ja tam odebrałem wypowiedź Akrypy jako typową dla jej edgy osobowości ironię, Ekscelencjo. Ale decyzję rozumiem, chociaż ciekawsze niż odejście byłoby stworzenie sunnickiego odłamu Zielonego Kościoła. A już najlepiej salafickiego, to byłoby złoto. Sam Ramzani zstąpiłby z Niebios, by ze swoimi dziewicami i klonami osiedlić się w Suderlandzie.
> Ale decyzję rozumiem, chociaż ciekawsze niż odejście byłoby stworzenie sunnickiego odłamu Zielonego Kościoła. A już najlepiej salafickiego

This calls for a holy war
Bug 
Cytat:...podejrzewam, że tutaj szybko utracę możliwość pisania, patrząc na ostatnie nastroje.
A niby dlaczego? Fakt, że na szczeblu państw, oficjalej polityki itd. - nie układa się dobrze, to wcale nie oznacza, że nie możesz tutaj pisać, działać itp.

Bialenia jest bardzo tolerancyjna i otwarta... Nawet ci zaangażowani w Sarmacji, czyli kraju "odwiecznego wroga" nie są u nas dyskryminowani. Obywatele Suderlandu też nie są i nie będą.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ja jestem Ajatollahem, jednak Zielony Kościół nie posiada przywództwa jak np. Papież w Watykanie.
Jednak jeżeli szanowany Towarzysz chce odejść, nic nie stoi na przeszkodzie, lecz niech Tow. przemyśli to.
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Był to żart, głównie z powodu faktu "sił". Coś w stylu Belgia niech wchłonie Francję, do samej sprawy się poważnie nie ustosunkowałam bo nie zainteresowała mnie.
Jeśli się przez to źle poczułeś to bardzo przepraszam.

W każdym razie wypisu dokonuje.
(-) Akrypa

Podsumowując to wszystko, co tu napisałem...

Moje powody są bardzo przyziemne, ale chciałem to jakoś bardziej wiarą ugruntować. W istocie, zirytowało mnie wspomnienie o wchłonięciu Suderlandu. Głównie dlatego, że Akrypa prezentowała mi się jako osoba miła i bezkonfliktowa. Uznałem, że skoro nawet ona dołącza się do tego chóru przeciwko mojej ojczyźnie, to widać źle coś odebrałem. Dodatkowo źle się po prostu czuję pisząc na forum, gdzie raczej wobec mojej narodowości jest się wrogim. Bo ja nie zamierzam kłamać i się odcinać od reszty. Jestem z Suderlandu i staje po jego stronie.
Zresztą no co mam powiedzieć... Nie udzielam się w kościele, nie rozumiem do końca ideologi. Nie przemawia to do mnie.
Także w sumie wszystko co pisałem jest prawdą... Chociaż zabrzmiało zapewne jak coś bardzo nadmuchanego. I tak miało zabrzmieć.

Co do mojej możliwości pisania i odłamu...
Pisać może i mogę, ale sam chce to ograniczyć. Wiem, że jeśli będzie iść to w tym kierunku, w którym idzie, to nie będę mógł się powstrzymać od komentarzy. I wtedy i tak zostanę w końcu zablokowany.
Zaś odłamu nie stworzę, no bo jak mówiłem, nie czuję już tego. Zresztą u mnie w państwie raczej źle by ten kościół odebrano.

Nie sądziłem, że Ktoś w tym czasie odpisze, tym bardziej Akrypa...

No cóż, stało się. Przypuszczam, że ty też pewnie stanęłabyś po stronie Bialenii, gdybyś poznała kontekst z waszej perspektywy. Pozostają też inni wierni. Skoro to był żart, to ja przepraszam. Zbudowałem na nim dość sporo domysłów. W każdym razie, zostają inne powody.
Imię: Bartłomiej Demiatycz
Region/Miasto: Atgādine
Nie ma boga prócz Allaha, nikt poza Nim z wyjątkiem Jego, a Mahomet jest jego Prorokiem, a Ali jest Przyjacielem Boga, chwała niech będzie Aniołowi (imię Anioła).

Proszę przypisać mi Anioła, tak, jak to zostało uczynione w przypadku JO Marii von Primisz; z pewnością tak oświecone duchowo osoby będą w stanie uczynić to znacznie lepiej, niźli ja, dopiero wkraczający na Zieloną Drogę.
Chciałbym powrócić do Zielonego Kościoła.
KRÓL BATAWII
JKM PIOTR I

Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Przepraszam za tak późną odpowiedź. Deklaracja bardzo cieszy. ^^
Nastąpiło odkreślenie.
Dobrze będzie jak wypełnisz formułkę:
Cytat:Imię:
Region/Miasto:
Nie ma boga prócz Allaha, nikt poza Nim z wyjątkiem Jego, a Mahomet jest jego Prorokiem, a Ali jest Przyjacielem Boga, chwała niech będzie Aniołowi (imię Anioła).
Anioła opiekuńczego sam sobie wybierasz, może to być jakiś wielki przywódca realny, były mikronauta, kucyk czy wietnamska pokojówka walcząca o pokój na świecie za pomocą fire balli.
(-) Akrypa

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości