• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
Nie zostałem Patriarchą, więc miałem już lekkiego wkurwa z tego powodu. Do tego Facibeni bezkarnie mnie obrażał, a Wielki Inkwizytor penis czy inny pones Sieniawski go krył wraz z Patriarchą. Mój poziom wkurwienia doprowadził do cyklicznej eksplozji wulkanu Wieniawa i odszedłem. Jak to się mówi, zmieniłem miejsce zamieszkania. Wink

Mają mi dać bana na IP. Także nie sprawdzi się "prawo Wieniawy", czyli że Wieniawa wraca jak bumerang.
Cytat:Nie zostałem Patriarchą, więc miałem już lekkiego wkurwa z tego powodu.

[Obrazek: filaret.jpg]

Cytat:Jak to się mówi, zmieniłem miejsce zamieszkania.

Jest w Bialenii teraz. I stamtąd patrzy, jak ja kandyduję na Lwa miasta Wolnogradu.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Michelangelo Piccolomini
Zabrałem kamery i się wyprowadziłem ogółem z Rotrii. Koniec tematu. Wink
To weź od razu spisz swoje lenno. Muszę Cię mieć w Rejestrze.
Filip I Gryf udzielił wywiadu, w którym parę słów poświęcił też relacjom z Bialenią:

Chodzi mi bardziej o współpracę niż nad pobieraniem kolejnych pikseli. Jest kilka mikronacji, z którymi chciałbym, aby Sarmacja bliżej współpracowała. W granicach bliskiej współpracy widziałbym Federacje Nordacką, Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz Rotrię. Z chęcią też podjąłbym współpracę z Cesarstwem Bizantyjskim, Suderlandem oraz, jeśli będzie ku temu obupólna zgoda, z Republiką Bialenii. Są to mikronacje, które mają to "coś", bynajmniej mnie się podobają. Ale Sarmacja i tak jest najlepsza. ;-)
http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=1967
Fiodor Godunow zrezygnował z funkcji Szambelana Patriarszego. Jednym z powodów było zerwanie konkordatu z Bialenią:
http://suderland.ct8.pl/showthread.php?t...9#pid26499
  • Ametyst Faradobus
Co do tego wywiadu o którym pisał Ametyst (teraz pobieżnie go przeczytałem), to ja bym książęce deklaracje na ten moment traktował jeszcze przymrużeniem oka. Trochę czasu musi pobyć aktywnym uczestnikiem dyplomacji, przebyć z niektórymi długie rozmowy i wtedy będzie mógł w pełni świadomie się określić.
Ja bym był otwarty na jakąś rozsądną współpracę z Sarmacją, ale najlepiej w konkretnych dziedzinach (a więc pomiędzy konkretnymi osobami, które będą coś razem robić). Wielkiej przyjaźni nie będzie, bo nasze narody raczej za sobą nie przepadają, a nad głowami obywateli żadnego trwałego sojuszu się nie zbuduje, ale partnerstwo w poszczególnych dziedzinach jak najbardziej byłoby wskazane. Minął rok od zgrzytów, nie ma sensu trzymać mocnej urazy, choć oczywiście trzeba się liczyć, że z racji uwarunkować historycznych byłaby to "szorstka przyjaźń" i od czasu do czasu ktoś w Bialenii zaśmieszkuje z Sarmacji, czy ktoś w Sarmacji z Bialenii. Jakbyśmy mieli się na siebie od razu obrażać albo żądać cenzury, to lepiej niczego nie zaczynać.
https://wandystan.eu/w/Pisma::Bulla_Sch%..._neue_Welt
Archiwandezję u nas stworzyli, a nawet się nie pochwalili! Tak czy inaczej, wandosławię nowemu wyznaniu na naszych ziemiach. Czy to jakiś symbol, że ŚKW pojawia się w czasie, gdy znika z naszych ziemi rotryzm? Sądzę.
  • Ametyst Faradobus
Możemy przekazać im budynki po rotrystach.

PS. Przywróćcie dział budzimirystom!
Nie, bo prześladujecie kurdupli, czyli bratni naród Gnomii.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości