• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
A AIDS nigdy nie uwłaczyliści ni słowem?
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

"Tadeusz wajchę przełóż" czy "Żebym ja jeszcze musiał się użerać z tym nieudacznikiem" znalazłem na szybkości, bo wiedziałem, że są na Discordzie, nic innego mi się szukać nie chce, bo przyszedłem po to, żeby odpowiedzieć Karolowi w sprawie MPH, a nie bawić się w wyciąganie brudów przed 2 lat. Natomiast święty nie jesteś.
Drogi Ta... Brunonie, ależ dużo nadinterpretacji w jednym poście! Konwencja i sam pomysł naprawdę ciekawy, choć niestety powątpiewam w jego realizację na dłuższą metę, patrząc na wykonywanie jakichkolwiek umów wymagających aktywnego działania stron (poza tym, jakby to powiedzieć, pisałeś ostatnio, że ta okropna Bialenia to się tylko ze wszystkimi kłóci - Brunonie, muszę cię rozczarować - Sarmacji nie lubi chyba jeszcze więcej mikronautów i v-rządów). Ale oczywiście życzę powodzenia!

Natomiast, moja wypowiedź całkowicie abstrahuje od jej tekstu - tu masz Brunonie rację i chyba tylko tu Wink Bo jeśli o Sarmację chodzi, to prawo i jakiekolwiek teksty sobie, a Sarmacja i jej poczynania sobie. Ani ja, ani ty nie jesteśmy w tej wirtualnej zabawie od wczoraj i obaj wiemy jak sądzę to samo. Tyle że tobie nie wypada/nie chcesz tego przyznać z pewnych, dość oczywistych względów. Ja jednak mam ten luksus, ze Sarmacji kochać nie muszę, prawdę pisać mogę. A jeśli czasem trochę przegnę pałę w którąś stronę? Cóż takie prawo starej pierdoły - swoista licentia poetica (gdybym był poetą) Wink
Nie będzie niczego!
Dziękuję, Karolu, za uznanie! Wydaje mi się, że konwencja jest na tyle niekontrowersyjna (i zapewne byłaby rzadko stosowana), że chyba mogłaby przetrwać. Niemniej, nie jest ona na tę chwilę moim priorytetem, ale koncepcję MPH mam z tyłu głowy i kiedyś do niej wrócę.

A co do drugiej części Twojej wiadomości, to nie wiem, do czego pijesz. Czego nie wypada mi przyznać? Że tendencje nacjonalistyczne i imperialistyczne są w Sarmacji silne? Oczywiście, że są. To obecnie największe państwo Pollinu i ma prawo do takich tendencji. Tak samo jak Bialenia miała w czasach swojej świetności. To chyba dość naturalny porządek rzeczy, że podmiot o 60 obywatelach czuje się na arenie międzynarodowej silniejszy niż podmiot o obywatelach 10. Sama konwencja zachowana jest w absolutnie neutralnym tonie i żadnej ze stron nie przyznaje specjalnych przywilejów. A jak wykorzystają ją politycy - to już nie kwestia przepisów. I w każdym państwie-stronie może pojawić się próba wykorzystania umowy do trochę innych celów, niż założone.
W ogóle to przeoczyłem poniższy materiał. Jak widać w Sarmacji dzieją się też dobre rzeczy, takie jak upowszechnianie kultury skarlandzkiej (choć to nagranie powstało przy współpracy z La Palmą i Samundą)

https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12317/2
Nie będzie niczego!
Zapachniało klimatem "Tronu Ludu".
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Przywódca Nacji,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy,
Nieustająco Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
https://wandea.wandystan.eu/2973

Wandejczycy obwołali naszego ambasadora poetą.
Nie będzie niczego!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Moje gratulacje! Miałem wystąpić dla Thomasa o Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej, ale chyba zmienię zdanie i zasugeruję Literacki.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Przywódca Nacji,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy,
Nieustająco Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Miałem wystąpić dla Thomasa o Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej, ale chyba zmienię zdanie i zasugeruję Literacki.
Nic nie stoi na przeszkodzie by wystąpić o oba... 15 listopada nie tak daleko.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Cytat: https://wandea.wandystan.eu/2973
Cytat:Wandejczycy obwołali naszego ambasadora poetą

Nie jestem ambasadorem w Wandystanie.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Wielki Kniaź Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
Minister Kultury i Sportu 
Wiceminister spraw zagranicznych 
 Prezes BZS
Lider Zielonego Świtu