• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
A może czas na dyktaturę wojskową? Przecież Karl tworzy dość dużo w tych "rejonach" więc według mnie można pójść w tę stronę.
No właściwie pójście w stronę frankizmu byłoby połączeniem swoistej formy faszyzmu z dyktaturą wojskową. Ale to już sami muszą sobie ustalić. Wink
Przy wymyślaniu takich cudacznych systemów trzeba brać pod uwagę nasze wirtualne realia... Po co tworzyć dyktaturę, skoro większość społeczeństwa nie będzie miała co robić?
http://forum.rotria.pl/showthread.php?ti...8#pid13718
Rotria zamierza wypowiedzieć konkordat z Suderlandem. Czyli nie będzie Orderu Najwyższego Chrystusa dla caudillo. Ach, moderniści. Wink
Dreamland wypersonanongratował suderlandzkich zamachowców. W tym naszego ulubionego space cadeta Dugosza z jakichśtam powodów.

Nie wiem czy aż tak drastyczny krok był w ogóle potrzebny, ale może MSZ Dreamlandu po prostu nie lubi Vödeltorte.
Bardzo kontrowersyjna decyzja. Ingerowanie w sprawy wewnętrzne państwa obcego to jedno, ale ciekawe jest też sformułowanie "działania przeczące zasadom demokracji". Państwo Suderlandzkie odcięło się od republikanizmu, uważając go za ustrój wadliwy, więc ciężko wymagać od nich, by przestrzegali zasad demokracji (parlamentarnej). Ja jestem wprawdzie demokratą, ale nie demokratystą. Demokracja jest dobra, jeśli działa, a nie jest dobra ex definitione. Jeśli Suderlandczycy uznali, że chcą kreować swoje państwo inaczej niż według "uniwersalnych zasad humanizmu", to przyznaję im do tego pełne prawo. 
Niewątpliwie jednak pozytywnym aspektem tej decyzji jest ożywienie w polityce międzynarodowej.

EDIT: W Sarmacji też obudzili się "antyfaszyści": https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11788/3
Wszyscy wiedzą, że do Suderlandu specjalną sympatią nie pałam... po "akcji" szkalowania Naszego Kraju przez ichnie władze w postaci prezydenta i jego popleczników oraz po ich negatywnej reakcji ma nasze oburzenie z tego tytułu.

Ale uznaję, że mają prawo kształtować ustrój swojego kraju w taki sposób, jaki uznają za słuszny. Nic nam do tego... 

To ich kraj i ich decyzje - mają do nich prawo. Należy uszanować ich wybór.

Osobiście nie interesuje mnie ich ustrój - to ich sprawa. Mnie interesuje ich stosunek do Mojego Kraju. Jeżeli będą się do niego odnosić z szacunkiem - to i ja ich będę szanował... nawet jak będą u siebie mieli ustrój nawiązujący do włoskiego faszyzmu, o co się ich podejrzewa.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
W sprawie "akcji szkalowania Bialenii" - może to Was zainteresuje? Smile
Cytat:W sprawie "akcji szkalowania Bialenii" - może to Was zainteresuje? [Obrazek: smile.png]
Nie wiem czy można za obecne złe stosunki między naszymi krajami obarczać winą tylko jedną osobę, bo chwili gdy szkalował Bialenię to jakoś nie spotkał się z potępieniem ze strony współobywateli, a raczej wprost przeciwnie... miał głosy poparcia. 

Jednocześnie pisanie o "uratowaniu" Bialenii przed jakimś rozkładem... trochę mnie rozśmieszyło, bo jakiś Dmowski to za mało by "rozłożyć" Nasz Kraj. Nie takich przeciwników mieliśmy i jakoś dawaliśmy radę. Nasz kraj przetrwał niejeden kryzys, niejeden atak, a nawet próbę uczynienia z niego prowincji Sarmacji.

Tak czy inaczej... Jeżeli mieliści "toksyczne rządy" - to dokonując u siebie dość radykalnych zmian pomogliście sami sobie. O ile oczywiście będzie to pozytywny skutek, bo jak Wam się nie uda to zapewne zmiany zostaną ocenione negatywnie.

Jednak powtórzę to co napisałem wcześniej - jest to Wasza wewnętrzna sprawa. Z mojej strony nie ma problemu by uznać, że tamta sprawa, która nas poróżniła dotyczyła Suderlandu mającego inny ustrój polityczny i inne rządy. Obecne jeśli chcą mogą podjąć próbę naprawy tych stosunków. 

Tyle, że to zależy w tej chwili od Was... Choć uznaję za dobry krok, że nastąpiło pewnego rodzaju przyznanie kto (jaka strona) zapoczątkowała ten konflikt. To jest pierwszy krok do normalizacji stosunków.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Akurat z tego co wiem, Dmowski odgrażał się że jak trzeba to będzie sprowadzał na wasz kraj odpowiednie osoby, które według jego wiedzy doprowadzić miały Andrzeja Swarzewskiego do furii, czego przykładem miał być według niego postać Antoniego Kacpra Burbon-Contiego, którego chyba miał mieć za swojego poplecznika.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderlandzkiego

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości