• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z zagranicy
Trochę odnoszę wrażenie, że szukacie akceptacji dla swoich wewnętrznych decyzji... nie wiem czy to potrzebne (bo to Wasza wewnętrzna sprawa) i do czego to ma zmierzać?

Jeżeli chcecie doprowadzić do normalizacji stosunków pomiędzy naszymi krajami to może zwyczajnie należałoby to wyrazić wprost?
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Myślę, że kwestią normalizacji stosunków będziemy mogli zająć się już po unormowaniu sytuacji w Suderlandzie. Najlepiej w formacie trójstronnym PS-FN-RB, bo umówiłem się z Prezydentem FN, że będziemy starali się prowadzić jednolitą politykę wobec Suderlandu. Ja jestem jak najbardziej otwarty, ale akurat w tej kwestii potrzebne będą rozmowy kuluarowe.
Co do Dmowskiego, dużo kombinował i spiskował, ale jednak nie można popadać w przesadę i uznać, że miał masę agentów i tajnych współpracowników. Współpracował z ludźmi, którzy własne ambicje stawiali ponad państwo (vide: Piccolomini), ale nie dowodził nimi.
Dmowski skazany na karę śmierci: http://suderland.y0.pl/showthread.php?ti...9#pid24639
Na szczęście uzyskał azyl w KD i został odbity przez komandosów, a następnie znalazł się na pokładzie mojego samolotu i już lecimy do KD. Będzie żył.
W tej bajce były smoki?
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Ronon Dex
Bez względu na to, czy zostanie rozstrzelany, czy zostanie przewieziony do KD, Suderland będzie dmowskifrei. Smile Mały strzał dla człowieka, ale celny strzał w konkursie którego nagrodą główną jest suwerenność ludu suderlandzkiego.
Na początku pomyślałem, że kara śmierci jest niesmaczna, ale potem przypomniałem sobie, że moją czcigodną małżonkę w Bialenii zabijano nie jeden raz. I dalej gdzieś sobie żyje, może kiedyś powróci. Wink
Jestem wprost zachwycony*, że Suderland nie daje się zastraszyć i idzie po bandzie.

*Oczywiście nie oznacza to, że popieram wszystkie hasła i postulaty. Wielu nie popieram. Na przykład walki z "dreamlandyzacją". Nie Dreamland jest zagrożeniem, ale serwilistyczne władze, które oddają wszystko za poklepanie po plecach przez stare mikronacje. Ja osobiście Dreamland cenię.
Dreamlandu jako państwa nie uznajemy za wroga. A przynajmniej narazie.
Za wrogą uznajemy postawę "dreamlandyzującą". Co przez to rozumiemy? Dmowskiemu uroiło się coś w głowie, że polityka Dreamlandu od początku istnienia żyje samymi konfliktami. Ba, mało tego - że Dreamland żyje samymi konfliktami na tle politycznym i walka polityczna to jest główny filar państwowości. Przy tym odrzuca wszelki aspekt fabularny i go krytykuje (od zwykłych opisów miast czy dzielnic, przez wojsko, na gospodarce kończąc).
Dmowski wielokrotnie każdy aspekt fabularny krytykował lub pisał, że jest nudny (a przy tym sam nic nie robił), a jak były jakieś fabularne ustawy przygotowywane do miał pretensje do całego świata.
Wracając do "wrogości" do Dreamlandu - takiej u nas nie ma, przynajmniej narazie. Nie oskarżamy również Dreamlandu o nic, a jedynie Dmowskiego to, że chciał z nas zrobić ziemię obiecaną dla Dreamlandczyków. I tutaj też nie rozumiem postawy dreamlandzkiego MSZ i stwierdzenia "Wskazani wyżej zamachowcy [...] kierowali (i wciąż kierują) w stronę Dreamlandu oskarżenia o wpływanie na sytuację w Suderlandzie". Tak jakby przez nadgorliwość w zaprzeczaniu jakiemukolwiek wpływaniu, nieświadomie się do tego przyznano... Ale to tylko hipoteza.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
> Dmowski skazany na karę śmierci

Meh, przez rozstrzelanie. Nawet zrobić tego poprawnie, w komorach gazowych jak na prawdziwych faszystów przystało, nie umieją.

> W tej bajce były smoki?

Meh, u nas w Wandystanie też jednego gościa rozstrzelaliśmy, a później się w Dreamlandzie pojawił. Czil aut.
Cytat:Na szczęście uzyskał azyl w KD i został odbity przez komandosów, a następnie znalazł się na pokładzie mojego samolotu i już lecimy do KD. Będzie żył.
Swoją drogą takie "ogłoszenie" na forum v-kraju, do którego to v-indywiduum odnosiło się wrogo i z pogardą ma "ciekawy" wydźwięk. Zwyczajna niezręczność czy należy w tym się dopatrywać jakiegoś przesłania czy sygnału dla RB?
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Ogłoszenie?
Indywiduum?
Niezręczność?

... zatkało mnie. Rononie, nie jest aby tak, że szukasz problemu tam gdzie go nie ma? Czy ja napisałem, że przywożę go do Wolnogradu? Nie sądzę.
Jedyne przesłanie jest takie - nie zgadzamy się na dehumanizowanie mieszkańców mikroświata, ich "mordowanie", i polityczne procesy.
Sygnał dla RB jest taki, że naszych przyjaciół wspieramy - zatem RB jako nasz przyjaciel winna z tej lekcji wynieść samo dobro. Natomiast obawiam się troszkę, że utożsamianie własnego przekonania (tu mówię o Tobie) z całą RB jest lekko niewłaściwe głównie z uwagi na wielość osób (ergo postaw i przekonań) jakie w tym kraju mieszkają.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości