• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dej
[Obrazek: zrvbho.png]

Dej (czyt. Deż) – miasto w północno-zachodniej Anatolii, ważny ośrodek handlowo-wypoczynkowy.

Miasto znane jest ze znajdującego się w nim szpitala pediatrycznego, specjalizującego się w leczeniu chorych córek.

Etymologia

Nazwa miasta pochodzi od nazwiska wybitnego katechona, Gheorghe Gheorghiu-Deja.

Demografia

Miasto zamieszkałe jest przez 14 882 mieszkańców. Grupę przeważającą stanowią kobiety w wieku 16-34 lat. Gęstość zaludnienia to 354,2 os./km².

Historia

Dej uzyskał prawa miejskie w 1374 roku, kiedy to według miejscowej legendy, miejscowy książę Naiw II nadał je po długich prośbach i błaganiach mieszkańców, mimo że miasto nie posiadało nawet rynku, zaś większość osób utrzymywała się z rolnictwa.

Między wiekiem XVI a XIX w okolicach Deju dochodziło do licznych bitew i potyczek wojsk najemnych, najczęściej walczących na rzecz zwaśnionych rodów arystokratycznych o prawo do połowów karpii w pobliskich jeziorach.

Podział administracyjny

Obszar miasta podzielony jest na 4 osiedla: Rykany, Żygrany, Kisidże oraz Jabranki.
Idealne miasto do prowadzenia przyszłych kampanii wyborczych. Dziękuję za przybliżenie mi życia zwykłych Bialeńczyków, którzy zasługują na więcej.
Częścią każdego nowoczesnego miasta są hipsterskie murale. I Dej takie ma:

[Obrazek: 56444302_1111954235632003_70008595407364...e=5D4F4C86]
Drama

Drama to wieś położona 3 km na wschód od Deju, nad jeziorem Kakatiella.

Założona została przez osadników surmeńskich, sprowadzonych w XVII w. przez księcia Baita VI w celu przeprowadzenia melioracji terenu. Wykopane zostały przez nich cztery kanały, w tym najważniejszy, kanał B. Później ich liczba została powiększona do ośmiu.

Corocznie w Dramie odbywają się dożynki, podczas których wybierana jest przez mieszkańców wsi królowa dożynek. Może ona przez następny rok posługiwać się zaszczytnym tytułem Drama Queen.
Oddział PSS „Społem” w Dej ogłosił rozpoczęcie nowej akcji promocyjnej – od dziś w ich sklepach można zbierać naklejki które będzie można wymienić na zabawkę z Gangu Kosmaków, np. tą oto Marsjankę Marię:

[Obrazek: twdtxu.jpg]

Podobno już w pierwszych 2 godzinach obowiązywania promocji aresztowano już ponad 5 osób za próbę kradzieży naklejek, więc jak widać akcja cieszy się dużym powodzeniem. Tymczasem w związku z nią, lokalne Koło Gospodyń Miejskich ogłosiło że jutro wyda bardzo ważne oświadczenie na bardzo ważny temat.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati
Czy akcja ta ma związek z błyskawicznym rozwojem astronautyki w Federacji Nordackiej?
> Czy akcja ta ma związek z błyskawicznym rozwojem astronautyki w Federacji Nordackiej?

Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
Czy Dej planuje zostać miastem partnerskim Egvalu?
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Czy będzie można dostać Kosmaka w prezencie jak powiem, że mam chorom teściowom?
(-) Akrypa

> Czy Dej planuje zostać miastem partnerskim Egvalu?

A gdzie to?

> Czy będzie można dostać Kosmaka w prezencie jak powiem, że mam chorom teściowom?

Tricky question, ale przecież wy nie macie teściowej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości