• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie Bracia Bialeńczycy!
#1
Nazywam się Józef Wissarionowicz Guljanow (w tłum. na język esperanto Władimir Władimirowicz Grutin Big Grin )
Chciałbym prosić sojuszniczy naród bialeński o pomoc.
Brodria upadła, a Bałmucjanie, Noklezyjczycy i Czuwaci pozostają bez własnego państwa.
Chciałbym, aby na brodryjskich ziemiach powstało suwerenne państwo dla tych wschodnionordackich narodów.
Chciałbym w Wolnogradzie rozpocząć działalność Komitetu Wschodnionordackiego, którego zadaniem będzie utworzenie struktur Państwa Bałmucjan, Noklezyjczków i Czuwatów. Stagnacja, jaka ciąży na tych narodach od pokoleń nie może zostać nam obojętna. Starożytna można tak już powiedzieć Brodria była przyjacielem Bialenii, dlatego to do Was zwracam się o pomoc w imieniu bratnich narodów Bałmucji, Czuwacji i Noklezji.
Chcę, by kultura tych narodów była kontynuowana, a ich tożsamość państwowa się odrodziła.
Bracia, pomożecie?
#2
OŚWIADCZENIE PREZYDENTA REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ

Republika Bialeńska wspiera działania byłych mieszkańców Brodrii: Bałmucjan, Noklezyjczyków oraz Czuwatów. Federacja Brodryjska, a następnie Carstwo Brodryjskie były ważnymi partnerami Bialenii oraz kluczowymi państwami Nordaty. Ze swojej strony obiecujemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspomóc odbudowę państwowości brodryjskiej.
Niniejszym zapraszam Komitet Wschodnionordacki do umieszczenia swojej siedziby w Wolnogradzie, w dawnej ambasadzie Brodrii. Utworzony zostanie specjalny dział na forum.
Zachęcam społeczność międzynarodową, a zwłaszcza państwa związane z Kontynentem Północnym, ze szczególnym uwzględnieniem Federacji Nordackiej, do udzielenia pomocy Komitetowi Wschodnionordackiemu. Jednocześnie zapewniam, że Bialenia nie będzie dążyła do inkorporacji Brodrii, ani aneksji choćby skrawka brodryjskiego terytorium. Naszą motywacją jest chęć wsparcia bratniego narodu oraz aktywizacji Kontynentu Północnego.


Witam, Władimirze! Brodryjczycy wciąż żyją. U nas działa Akrypa (w Brodrii znany jako Tomasz Rabotowicz) oraz Thomas von Lissendorf. Jan Lubomirski jest w Federacji Nordackiej. Baltazar Dostojewski niedawno pojawił się na chwilę w Bialenii. Kilka miesięcy temu w Sarmacji pojawiła się Sasza, a krótko wcześniej Brodrię próbowali reaktywować m.in. Mikołaj Patryk Dostojewski oraz Iwan Pietrow. Ja ze swojej strony również pomogę na tym, na ile pozwoli mi sprawowanie urzędu Prezydenta Bialenii. Jestem przekonany, że jeśli Komitet Wschodnionordacki wykaże się determinacją i cierpliwością, to uda się przywrócić Brodrii dawną świetność.
#3
Panie Prezydencie!
Pragnę złożyć w imieniu swoim oraz moich Rodaków serdeczne podziękowania za wyrażoną chęć wsparcia. Pokładam głęboką nadzieję na owocną przyszłość zarówno Państwa BNC oraz niedawno odrodzonej suwerennej Republiki Bialeńskiej. Ufam także, iż w przyszłości państwa nordackie będą mogły wspólnym wysiłkiem pokazać i przywrócić siłę, świetność i jedność Nordaty.
#4
Grutin... Ty żyjesz? W sumie czemu nie... jeszcze jeden z "dawnych lat". Coś w tej Bialenii jest, że po odzyskaniu/obronie niepodległości robi się tutaj "zjazd weteranów?.

Wink
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
#5
> Nazywam się Józef Wissarionowicz Guljanow

Śmierdzi Gru… oh.

> Coś w tej Bialenii jest, że po odzyskaniu/obronie niepodległości robi się tutaj "zjazd weteranów?

Dunno, w Wandystanie po odzyskaniach niepodległości też jacyś weterani zaczynali powracać, a to że się po tygodniu wykruszali to zupełnie inna historia…
#6
Ciof towarzyszu Grutinie!

Cieszy mnie szczerze ta inicjatywa! Nasza dwójka to 2/3 legendarnego składu założycielskiego Brodrii. Jako jedyna reprezentantka ludności Tatarskiej Brodrii posiadam także swoją pracę na temat tej narodowości. Można powiedzieć, że naród Bałmucji to właśnie naród Tatarski i uznaję się za jego głowę zwłaszcza, że już w 2014 roku gdy powstawała Brodria ludność ta stanowiła jedyny po za obszarem Dżamahiriji Bengazijskiej ośrodek wiary Szyickiej na Polinie.
Pierwsza Przewodnicząca, Imouto, Liderka Rewolucji, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imanka Szyizmu, XXIX Prezydent RB

#7
Pani Polyno. Gru... zapewnia, że regularnie bierze kąpiel. Wink
Co do Wandystanu- tu nie jest Wandystan.
Akrypo! Będę zaszczycony, gdy zechcesz do tego składu dołączyć ponownie. Wink
#8
> Co do Wandystanu- tu nie jest Wandystan.

Brodria też nie.
#9
Państwo, które się buduje to nie Brodria, tylko jej kulturowy spadkobierca.
#10
> tylko jej kulturowy spadkobierca

Mam nadzieję że będzie się nazywał Związek Nadziecki (w skrócie: ZSRN), w starym dobrym grutinowskim stylu.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości