• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dymisja
Cytat:
[Obrazek: thumb_85_29_02_20_5_17_41.png]
Wolnograd, 2 marca 2020 roku

Towarzyszu Prezydencie,

zwracam się z prośbą o przyjęcie mojej dymisji ze stanowiska Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria.

UZASADNIENIE

Pozostając szczerym wobec Rządu i Narodu Bialeńskiego muszę przyznać, że atmosfera w Państwie Kościelnym, w którym do tej porty pełniłem swoją misję z zaangażowaniem i radością, przestała mi odpowiadać. Być może moje własne przymioty i charakter śmieszka nie pasują do dzisiejszych, bardziej wyśrubowanych standardów Stolicy Apostolskiej. W porównaniu do okresu pontyfikatu Patriarchy Jana I mój osobisty stosunek do niektórych członków najwyższych władz rotryjskich oraz zaprowadzanych przez nich standardów, między innymi na bliskim mi polu mikronacyjnej nauki, jest dziś zbyt krytyczny. Nie potrafię dalej angażować się w życie kraju, gdzie przyjąwszy uprzednio funkcję na miejscowej uczelni, kiedy zacząłem już przygotowywać odczyty na potrzeby miejscowej społeczności akademickiej, zostaję tej posady pozbawiony z dnia na dzień, bez słowa uzasadnienia czy uprzedzenia, w wyniku pierwszej decyzji nowego rektora.

Wiem, że zadaniem ambasadora jest działać w bardzo różnych warunkach i okolicznościach. Mimo to doszedłem do wniosku, że moje pozostawanie na stanowisku oficjalnego reprezentanta interesów Republiki może nie do końca służyć relacjom bilateralnym obydwu naszych państw. Nie chcę, aby mój osobisty stosunek do tych czy innych osób, działań i wydarzeń odbił się negatywnie na międzynarodowej pozycji naszej mikronacji. Proszę zatem o wyrozumiałość i spełnienie mojej, dosyć nagłej, prośby.

[Obrazek: thumb_85_17_06_19_6_28_41.png]
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Michelangelo Piccolomini
Dymisję oczywiście przyjmuję. Wieczorem złożę odpowiednią informację w Ambasadzie na terenie Rotrii.

Funkcję ambasadora powinien przejąć minister spraw zagranicznych, ale z tego co czytam on też skonfliktowany. To na razie będę w razie czego załatwiał to osobiście.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Podziękował.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości