• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regiony w Bialenii
Akrypa rozpoczął temat regionów w Bialenii. Jedno nie ulega wątpliwości, jeszcze nie mamy wystarczająco dużo ludzi, żeby bawić się w samorządy. Proponuję rozpocząć dyskusję w formie burzy mózgów, co możemy zrobić z regionami, które na pewno warto zaktywizować.
To ja rzucę na początek kilkoma pomysłami, częściowo wykluczającymi się wzajemnie, ale to w końcu pierwsza faza dyskusji, burza mózgów.
1. Stworzenie kilku regionów i potraktowanie stanowisk ich liderów jako tytułów de facto honorowych (Naczelnik Anatolii, Ataman Jahołdajewszczyzny, Kalif Bengazji), przewidzianych dla osób, które chcą działać w Bialenii na luzie, poza polityką i głównym nurtem.
Plus jest taki, że powstałoby kilka atrakcyjnych stanowisk i osoba, która miałaby jakieś pomysły i energię do działania mogłaby wykorzystać to wykorzystać i wygenerować sporo aktywności.
Minus jest taki, że pewnie na powołaniu i stworzenie jednego wątku by się skończyło.
2. Powrót do koncepcji Rzeszy Bialeńskiej, czyli jednego "hipersamorządu" z Senatem Rzeszy, wolnymi miastami, itd.
Ametyst chyba najbardziej się w to zaangażował, a skoro jest tu z sami, to liczę na przedstawienie tego pomysłu (i powiedzenie, czy Twoim zdaniem zdał egzamin).
3. Mimo wszystko spróbowanie stworzenia samorządów (może nie w takiej ilości jak dawniej, ale np. trzech), zobowiązanie obywateli do wybrania jednego z nich (jakbyśmy stworzyli 3 samorządy, to aktualnie każdy z nich miałby z trzech mieszkańców).
Obawiam się jednak, że to będzie nie tylko nudne, ale i męczące, bo każdy samorząd musiałby mieć jakiegoś naczelnika, jakiś paraparlament i skończyłoby się na tworzeniu zniechęcającej biurokracji.
4. Opisywanie regionów w ten sposób, jaki miasto Dej opisała ostatnio tow. Polyna. Można by też wrzucać te opisy miast i regionów na stronę (trochę tego było już zrobione, więc wystarczyłoby pokopiować). Nie byłoby wówczas żadnej biurokracji, czysta twórczość.
5. Tworzenie regionów na wniosek zainteresowanych. Jakby ktoś chciał np. reaktywować Dżamahiriję Bengazijską albo Atamanat Jahołdajewszczyzny, to wystarczyłoby, żeby zwrócił się do mnie z wnioskiem i już mógłby działać. A po miesiącu bez postu w dziale dany teren znowu byłby przenoszony pod bezpośredni zarząd centrali (i ktoś inny mógłby tam tworzyć swój "samorząd"). To w zasadzie można połączyć z pomysłem 4., a nawet 1.
Ad 1. Proponuję te, które były... przecież podział na regiony mamy na mapie. Postaram się przejrzeć plik, który mi pozostał - tam są naniesione granice regionów i ich nazwy.

Na razie jest za dużo roboty ze stroną bym się bawił w przerabianie mapy... Może w przyszłości.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Według mnie Rzesza była doskonałym pomysłem, aczkolwiek niewykorzystanym. To ma szanse powodzenia pod warunkiem, że zaangażuje się co najmniej kilka osób.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WLK. KN. MF, BAR. JA., OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Rononie, dziękuję za tę uwagę natury praktycznej. 

Ametyście, jak widziałbyś Rzeszę obecnie? Od dłuższego czasu nie ma żadnego zainteresowania lennami, czy masz pomysł jak tę Rzeszę moglibyśmy rozruszać?
Cytat:To ma szanse powodzenia pod warunkiem, że zaangażuje się co najmniej kilka osób.

Jak skończę główne prace ze stroną to mogę zaopiekować jednym regionem... najlepiej tym gdzie leży moje lenno "Razorno"... które zresztą też muszę reaktywować.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Dżamahirija Bengazijska wraz z miastem Bengazi to oczywiście mój rejon działań. Zróbcie mi dział Dżamahirija Bengazijska, poddziały na miasta a ja zaraz zabiorę się za tworzenie tego samorządu!
(-) Akrypa

Każde miasto Dżamahiriji w osobnym dziale? :o
Cytat:Każde miasto Dżamahiriji w osobnym dziale?

Jeszcze jak.
[Obrazek: URIiCak.png]
(-) Akrypa

> Każde miasto Dżamahiriji w osobnym dziale? :o

To ja poproszę dej mie osobny dział dla każdego bombelka w Deju. W końcu wszystkie są tak bardzo najważniejsze w v-świecie.
Jeśli każdego miasta nie opiszę w tydzień minimum trzema długimi klimatycznymi postami to możecie je Towarzyszu Prezydencie usunąć.
(-) Akrypa

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości