• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wystąpienie Prezydenta z RB z okazji święta 21 marca 2020
Rodacy!

Obchodzimy dzisiaj Święto Powstania Marcowego...

Święto Powstania marcowego obchodzimy corocznie w dniu 21 marca, ale obecne święto jest wyjątkowe, ponieważ jutro - 22 marca przypada Pierwsza Rocznica Odzyskania przez Nasz Kraj Niepodległości. Co prawda formalnie tej niepodległości nie straciliśmy, ale na skutek knować zdrajców Narodu, którzy chcieli z nas uczynić prowincję Sarmacji - Bialenia na pewien czas znalazła się pod sarmackim butem oraz utraciła suwerenność i niezależność.

Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy z takim stanem rzeczy nie chcieli i nie mogli się pogodzić... powrócili do Kraju i wspólnymi siłami, pod kierunkiem Andrzeja Swarzewskiego wyrwaliśmy Nasza Ojczyznę ze szponów odwiecznego wroga - Sarmacji, ponownie staliśmy się samodzielnym, suwerennym i niezależnym państwem. W najbliższym czasie zwrócę się do Zgromadzenia Narodowego, aby dzień 22 marca uczynić kolejnym świętem państwowym, ale już dzisiaj proponuję by były to po raz pierwszy uroczystości dwudniowe - upamiętniające zarówno zryw sprzed 8 lat, dzięki któremu w efekcie kolejnych działań i zawirowań powstała finalnie, pod koniec 2013 Republika Bialeńska, jak i zryw sprzed roku - dzięki, któremu ponownie staliśmy się niepodległym i niezależnym bytem Mikroświata.

Od początku istnienia Naszego kraju uczyniliśmy wiele by dać mu należne miejsce w Mikroświecie, a w ciągu ostatniego roku uczyniliśmy wiele by mu należne miejsce w Mikroświecie przywrócić. Nie wszystko nam się udawało, nie zawsze szło po naszej myśli i nierzadko toczyliśmy ze sobą ostre spory... Jednak dzisiaj w dniu święta upamiętniającego wydarzenia sprzed 8 lat i przeddzień rocznicy obrony niepodległości porzućmy waśnie i polityczne czy ideologiczne spory oraz stańmy razem, w jednym szeregu. Dzisiaj i jutro razem świętujmy, a potem razem przystąpmy do dalszej pracy nad rozwojem Naszego Kraju.

Przez ostatni rok niepodległego bytu zrobiliśmy wiele - nasz kraj jest jednym z najbardziej aktywnych w Mirkoświecie, najpierw przywróciliśmy Państwo do poprawnego funkcjonowania, a potem je zreformowaliśmy, dostosowują do obecnych warunków. Przyjęliśmy nową Konstytucję, która była o tyle rewolucyjną, że dopuściliśmy do władzy ustawodawczej wszystkich Obywateli Naszego Kraju - tworząc Zgromadzenie Narodowe. Z krótkiej praktyki działania tego organu widać, że nie wpłynęło to negatywnie na sprawność tworzenia i przyjmowania aktów prawnych, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Jednak jeszcze wiele pracy przed nami, jeszcze jest wiele do zrobienia i życzę wszystkim byśmy wytrwali, by nie zabrakło nam nowych pomysłów i cierpliwości do tych już realizowanych.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy w przyczynili się do uratowania i odbudowy Republiki Bialeńskiej oraz do jej dalszego rozwoju, a niżej wymienionych odznaczam:

Andrzeja Swarzewskiego:
- Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Bialenii,
- Krzyżem Złotym Bieleńskiego Krzyża Zasługi (nadany po raz drugi),
- Złotym Medalem za Zasłużony dla polityki zagranicznej.

[Obrazek: 3_21_03_20_5_59_02.png] [Obrazek: 3_21_03_20_5_48_05.png] [Obrazek: 3_21_03_20_5_41_33.png]

Ametysta Faradobusa:
- Krzyżem Wielkim Orderu Budowniczych Republiki z Wieńcem Laurowym,
- Złotym Medalem Zasłużony dla Rozwoju Regionów (nadany po raz drugi).

[Obrazek: 3_21_03_20_6_08_30.png] [Obrazek: 3_21_03_20_5_38_43.png]

Akrypę Ali Shariati:
- Odznaką Orderu Patrona Republiki

[Obrazek: 3_21_03_20_6_03_50.png]

Joahima von Ribertrop
- Krzyżem Kawalerskim Orderu Budowniczych Republiki
- Brązowym Medalem Zasłużony dla Sportu

[Obrazek: 3_21_03_20_6_05_56.png] [Obrazek: 3_21_03_20_5_31_19.png]

Jana Sapiehę
- Krzyżem Kawalerskim Orderu Budowniczych Republiki
- Brązowym Medalem Literackim

[Obrazek: 3_21_03_20_6_05_56.png] [Obrazek: 3_21_03_20_5_26_12.png]

Marka Bajtusia:

[Obrazek: 3_21_03_20_5_59_02.png]

Karola Medycejskiego:
- Medalem Brązowym Bialeńskiego Krzyża Zasługi,

[Obrazek: 3_21_03_20_5_47_04.png]

ʿĀliję zawdżat Akrypa:
- Medalem Brązowym Bialeńskiego Krzyża Zasługi,

[Obrazek: 3_21_03_20_5_47_04.png]

Piotra Pawłowicza:
- Brązowym Medalem Literackim

[Obrazek: 3_21_03_20_5_26_12.png]

Nieobecnego, niestety Thomasa von Lisendorff:

[Obrazek: 3_21_03_20_5_59_02.png]

Ponadto, niżej wymienionym w uznaniu zasług nadaję:

1. Andrzej Swarzewski - 10 folwarków,
2. Ametyst Faradobus - 10 folwarków,
3. Joahim von Ribertrop - 8 folwarków,
4. Jan Sapieha - 8 folwarków,
5. Marek Bajtuś - 7 folwarków,
6. Akrypa Ali Shariati - 7 folwarków (będzie się miała z czego zrzekać),
7. Karol Medycejski - 6 folwarków,
8. ʿĀlija zawdżat Akrypa - 5 folwarków,
9. Piotr Pawłowicz - 5 folwarków,
10. Iwan Pietrow - 5 folwarków,
11. Michelangelo Piccolomini - 5 folwarków,

Pragnąłbym również uhonorować osobę spoza Naszego Kraju, którą uznaję za Przyjaciela Naszej Ojczyzny...

Jego Królewskiej Mości Maciejowi II Królowi Dreamlandu nadaję Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni, Gwiazdę Wielką.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_12_17.png]

[Obrazek: 3_28_10_19_9_28_25.png]

Pozwolę sobie również z tego miejsca, jako Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej uhonorować zasłużonych dla formacji wojskowych Naszego Kraju.

Ametysta Faradobusa odznaczam:
- Srebrnym Medalem Gwardyjskim

[Obrazek: 3_21_03_20_6_27_25.png]

Andrzeja Swarzewskiego odznaczam:
- Brązowym Medalem Gwardyjskim

[Obrazek: 3_21_03_20_6_27_05.png]

[Obrazek: 3_21_03_20_8_47_24.png]

Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 5 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski, Janek Sapieha, Karol Medycejski, m².r
Allah zapłać. Mam tylko drobną uwagę, że ja już mam Krzyż Wielki Orderu Budowniczych, tylko nie został wprowadzony do systemu.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Mam tylko drobną uwagę, że ja już mam Krzyż Wielki Orderu Budowniczych, tylko nie został wprowadzony do systemu.
Oczywiście zaraz poprawię na wyższy... poprawione, ale koniecznie musimy się wreszcie zająć spisem odznaczonych - bo na czymś trzeba bazować.  Angry
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Piotr miał się w to pobawić, ale ja też mogę jak coś.
Wasza Ekscelencjo Prezydencie,
Wasza Ekscelencjo Ministrze Spraw Zagranicznych,
Szanowni goście,

Czuję się zaszczycony, móc nazywać się Przyjacielem Bialeńczyków, jak i Przyjacielem Republiki Bialeńskiej. Królestwo Dreamlandu i Republika Bialeńska to kraje ze wspólnymi celami, ideałami i ze wspólną przyszłością. Podjęliśmy razem wiele wspaniałych inicjatyw, które zbliżyły Nasze kraje do siebie, a ja dalej uważam, że to jest dopiero początek Naszej wspólnej drogi, że przed Nami wciąż jest wiele inicjatyw do podjęcia, wiele dyskusji do przeprowadzenia, wiele gór do zdobycia.
Naszym wspólnym celem - dobro mikroświata, droga kręta i niepewna, na której warto mieć przyjaciela. Tak i Republika Bialeńska może liczyć na asekurację Królestwa Dreamlandu, jak i Królestwo Dreamlandu może liczyć na pomoc Republiki Bialeńskiej.

Święto Powstania Marcowego i okrągła rocznica niepodległości to nie tylko symbole odparcia odwiecznego wroga Republiki, a również symbole triumfu siły nad miałkością, niestrudzonej walki z losem, wyjścia z nizin na wyżyny na jednym oddechu. Podjęcia niesamowitego wysiłku, aby osiągnąć niesamowite. Jeżeli Republika Bialeńska była w stanie osiągnąć aż tyle przez jeden rok, to gdzie znajdzie się u progu 2021?

Liczę, że następne obchody Święta 21 marca zastaną Nas jeszcze bliższymi sobie i silniejszymi, takie życzenie wysyłam moim Przyjaciołom z Republiki Bialeńskiej.

(-) M2,r.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Tak w ogóle to jakie są zmiany w tytułach? Muszę zaktualizować rejestr lenn.
Musisz to sprawdzić na piechotę, dodając (poza stroną) do istniejących nadań te nowe - http://www.bialenia.org.pl/?page_id=7863
- Ty na pewno przeskoczyłeś na Granda, reszta chyba bez zmian tytułu, ale sprawdź.

Z jakiś przyczyn nie mogę wejść na edycję ten strony, dotychczas robił to Andrzej i może zablokował edycję strony przez innych. Dzisiaj nie znajdę czasu na grzebanie - jutro pokombinuję.

To proszę jedynie Janka o informację, do którego lenna wrzucamy jego nowe folwarki.
Dziękuję za odznaczenie, choć nie mam wielkiego poczucia, by mi się należało. W ostatnich czterech miesiącach jednak byłem pochłonięty przez realiozę i moja aktywność była sporadyczna. No, niemniej, najważniejsze, że niesnaski, które trwały wtedy, gdy robiłem sobie przerwę, już nie wróciły do Republiki.
Mąż Świętojebliwy
Zbawca Bialenii jedyny prawdziwy
Dziękuje za hojne nadania, będę z dumą nosił ordery i z radością zarządzę budowę nowych folwarków w Venomanii (przeludnienie katastrofalne, niedługo pozostanie rozwój wzwyż, ewentualnie poszukanie dawnych obywateli Zjednoczonego Królestwa Niderlandów, żeby nieco może wysuszyli Wink ) . Gratuluję wszystkim innym nagrodzonym.
Rejestr za chwilkę uaktualnię. Nie ograniczałem nikomu uprawnień, nie mam nawet takich możliwości, głównym administratorem jest Bajtuś.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości