• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reichsfestyn z okazji Świąt Marcowych
#1
[Obrazek: 16bOy1y.png][Obrazek: bialenia-ikona.png]

W centrum Wolnogradu, pomalowanym niczym cały v-świat na rzułto i na niebiesko, od rana trwają obchody dwóch radosnych marcowych rocznic, które to zrządzeniem Pułkownikowym następują zaraz po sobie i to co roku. W czasie, kiedy na Placu Zielonym trwają oficjalne obchody organizowane przez władze Republiki najwyższe organy Rzeszy oraz miasta stołecznego przygotowały na okolicznych planach i ulicach liczne atrakcje dla mieszkańców - festyny, koncerty, pokazy filmów, wesołe miasteczka oraz konkursy z nagrodami. Dzieci oraz inni chętni mogą z bliska zobaczyć supernowoczesny sprzęt używany przez Gwardię Rzeszy. Dodatkowo w różnych miejscach reklamują się poszczególne regiony Rzeszy, lenna oraz miasta. Wreszcie w nocy z 21 na 22 marca w opuszczonej rotryjskiej archikatedrze odbędzie się wielka dyskoteka. Podobne imprezy odbywają się w innych częściach Wolnogradu oraz miejscowościach Kolosalnego Związku.

[Obrazek: 5dc824a55f473_o_large.jpg]

Gwardziści przebrani za florę Polesia

Wkrótce po głównych obchodach z udziałem Prezydenta miał miejsce publiczny występ Lwa Wolnogradu, który z tej okazji wygłosił kilka prostych słów i nagrodził zasłużonych odznaczeniami Rzeszy.

[Obrazek: sultan-Mohammed-V-returning-from-Exile-640x320.gif]

Lew Wolnogradu w drodze z Placu Zielonego na Rynek Księcia Mikołaja

Drodzy Mieszkańcy Rzeszy, Lennicy i Plenipotenci Wolnych Miast!

Tak to się złożyło, że te pierwsze wiosenne dni są dla nas Bialeńczyków dniami radości, ale i refleksji. Wspominając nasze wysiłki, dzięki którym dziś cieszymy się wolną i niepodległą, wciąż aktywną i rozwijającą się Republiką, która w tych ciężkich dla idei mikronacyjnej dniach wiedzie na Polinie prym, a nasza wspólnota samorządowa ma w tym swój niebagatelny udział. Nie chcę zatem prawić przydługich kazań. Apeluję tylko o to, abyście wciąż pracowali i dawali z siebie, w ramach swoich możliwości, jak najwięcej. I aby pokazać, że nie są to słowa puste chciałbym dziś nagrodzić kilka osób szczególnie zasłużonych i już po raz kolejny wręczyć odznaczenia samorządowe.

[Obrazek: 3_16_02_20_5_22_41.png]

Po pierwsze pragnę poszerzyć wspólnotę kawalerów Orderu Rzeszy o dwie osoby - Jana Sapiehę i Karola Medycejskiego, których czynię jego Kawalerami.

[Obrazek: 3_08_03_20_12_30_49.png]

Naszemu Prezydentowi Rononowi Dexowi, który jest autorem projektu odznaczeń państwowych i samorządowych, za te wysiłki przyznaję odznakę i tytuł "Zasłużony dla Tradycji Rzeszy Bialeńskiej".

[Obrazek: 3_08_03_20_12_30_14.png]

Z kolei Joachim von Ribentrop i Andrzej Swarzewski otrzymują odznakę "Zasłużony Prawodawca Rzeszy Bialeńskiej" za sumienne wywiązywanie się z obowiązku udziału w obradach Sejmu.

Już niedługo postaram się wydać każdemu z dotychczas odznaczonych indywidualny dyplom, będący potwierdzeniem posiadanego zaszczytu. Nade wszystko niech się one staną dla Was motywacją do dalszego działania ku chwale naszej ojczyzny, naszego samorządu i wszystkich rodaków.


Niech żyje Bialenia i niech Patron błogosławi!
prof. net. dr h. c. mgr generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
#2
[Obrazek: 9322330_lichen-noca.jpg]

Po raz pierwszy od dawna była archikatedra łotrystycznego Kościoła rozbłysła dziś światłami i wypełniła się muzyką - w nocy między Świętem Powstania i rocznicą odzyskania suwerenności odbywa się tu wielka publiczna dyskoteka. Otworzyli ją osobiście Lew Wolnogradu wraz z Miecznikiem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości