• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1. Projekt / Wniosek Projekt Uchwały ws. odznaczenia Prezydentowa Republiki
Wysoka Izbo, Szanowne Państwo, Kochani moi,

dziś jest dzień świąteczny i z tej okazji na Placu Zielonym tradycyjnie wręczono nagrody państwowe dla najbardziej zasłużonych obywateli. Tak się jednak stało, że wśród tego grona nagrodzonych nie było osoby, która jak mało kto zasługuje w tym momencie na uznanie i pochwałę. Mowa rzecz jasna o naszym Konduktorze - marszałku Rononie Dexie, który od dobrych kilku miesięcy służy nam jako gospodarz i główny generator aktywności. Szczęśliwie ustawodawca przewidział możliwość przyznania odznaczenia urzędującej głowie państwa, więc pozwalam sobie zgłosić poniższy projekt:

Cytat:
[Obrazek: bialenia-ikona.png]
Uchwała Zgromadzenia Narodowego Republiki Bialeńskiej

z dnia .. .. ....

ws. odznaczenia Prezydenta Republiki Bialeńskiej

W uznaniu wielkich zasług urzędującego Przywódcy Bialenii, Wybitnego Dowódcy i Wychowawcy wielu pokoleń Bialeńczyków, czcząc siódmą rocznicę chwalebnego Powstania Marcowego oraz pierwszą rocznicę odzyskania pełnej suwerenności Zgromadzenie Narodowe, jako prawny spadkobierca Parlamentu Republiki Bialeńskiej, działając w oparciu o przepisy art. 2. Ustawy o orderach i odznaczeniach państwowych z dnia 5 marca 2020 roku postanawia odznaczyć

Prezydenta Republiki Bialeńskiej
Marszałka Wielkiego
Ronona Dexa
 Wielkiego Kniazia na Razornie,

Krzyżem Brązowym Orderu Odrodzenia Bialenii.

Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

Mam nadzieję, że pozostali członkowie Zgromadzenia podzielą moje zdanie na temat słuszności tego pomysłu.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Chyba długiej debaty nie potrzebujemy?

Otwieram debatę, która potrwa jeden dzień, czyli do 22 marca 2020 godzina 16:42.

Ja popieram.
Drogi Kolego,
Zły adres. "Rada Republiki zwykłą większością głosów podejmuje decyzje o nadaniu Prezydentowi folwarków lennych oraz odznaczeń." Oczywiście sam projekt popieram i gdy będziesz składał projekt w Radzie, proponuję dodać nadania folwarków (najlepiej w liczbie równej sumie wszystkich najwyższych nadań z okresu prezydentury Ronona, zaokrąglonej do góry).
Kolegę Przewodniczącego proszę wobec tego o zamknięcie debaty.
Zapomniałem, że już to uchwaliliśmy. Zaraz przekieruję.
Chyba mogę skrócić debatę?

Jeśli tak to rozpoczynam głosowanie, które potrwa 2 doby, czyli do 23 marca godz. 19:34.

ZA.
Chodzi o to, że pomyliłem izby i to powinno iść od razu do Rady Republiki. Nie ma sensu głosować.
Aaa, to było mówić.

W takim razie kończę głosowanie bez rozstrzygnięcia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości