• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odznaczenia w DB?
Niebawem chce przekazać Bajtusiowi pliki do modyfikacji naszego systemu baretek, w zasadzie mam to już przygotowane i gotowe do wysyłki. Ale zanim to zrobię pytanie: czy w DB planujecie wprowadzenie (tak jak to miało miejsce w Rzeszy) jakiś odznaczeń? Jeśli tak to akurat jest to dobry moment na ich opracowanie i dołączenie do systemu - aby potem nie trzeba było go niepotrzebnie po krótkim czasie modyfikować. Z takimi zmianami jest zawsze sporo "dłubaniny", a i więc szanujmy nawzajem swój czas.

Jestem otwarty na propozycje i wytyczne (aby pasowało do klimatu DB) - można to dość szybko wykonać i dołączyć do elementów zmienianych.

Jeżeli nie zamierzacie mieć własnych odznaczeń pasujących do klimatu DB to zamykam sprawę i przekazuję Bajtusiowi pliki do modyfikacji naszego systemu.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Moim zdaniem odznaczenia Dżamahiriji powinny się tym różnić od odznaczeń Rzeszy, że byłyby egalitarne i jednoklasowe, trochę jak podstawowy zestaw orderów radzieckich. Na przykład coś takiego:

Order Janka Kaniewskiego - najwyższy order nadawany za szczególne zasługi dla Rewolucji i Dżamahiriji, coś jak Order Lenina.
Order Strażników Rewolucji - nadawany za zasługi dla Ludowej Gwardii Dżamahirji.
Order Zielonej Gwiazdy - na wzór tego orderu, można nawet przefarbować na zielono.
Order Zielonego Sztandaru Pracy - za zasługi dla gospodarki.

Do tego jakieś medale i odznaki. Cechą wyróżniającą mogłoby też być to, że orderów dżamahirjiskich nie nosiłoby się na wstążkach, tak jak to początkowo miało miejsce w przypadku Orderu Lenina i innych radzieckich. Taki mój wstępny pomysł, może wykorzystacie.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ten obrazek z orderem Lenina się nie wyświetla (przyznam, że nawet nie wiem jak to edytować by było dobrze), ale wiem jak to wyglądało.

Coś zaproponuję... ale dobrze by było, by się ktoś z DB jednak wypowiedział, bo cisza - a widzę, że np. Akrypa ze dwa razy na forum wchodziła.

Chodziło mi tylko, aby pokazać sposób noszenia orderów bez wstążki:

[Obrazek: woroszylow1.jpg]
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika, Lew Wolnogradu,
Kedyw Faradobaju, Margrabia Jaruzelimy, Sędzia V-Świata Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
> Ale zanim to zrobię pytanie: czy w DB planujecie wprowadzenie (tak jak to miało miejsce w Rzeszy) jakiś odznaczeń?

Przeczytałam cośtam-cośtam o historii orderów i mam wrażenie, że do DB dość średnio pasują – a być może są nawet sprzeczne z jej klimatem, jako wywodzące się z tradycji krucjat.

Myślę, że kwestię acziwmentów należałoby rozwiązać w jakiś inny sposób, ale to już bym musiała się zastanowić, jaki.
  • Akrypa Ali Shariati
ʿĀlija zawdżat Akrypa napisał(a):Przeczytałam cośtam-cośtam o historii orderów i mam wrażenie, że do DB dość średnio pasują – a być może są nawet sprzeczne z jej klimatem, jako wywodzące się z tradycji krucjat.
Z drugiej jednak strony zauważ, że te wszystkie "systemy ludowe" straszliwie lubiły wszelakie odznaczenia...

Jednak na chwile obecną potrzebna jest Wasza decyzja - chcecie jakieś odznaczenia to się je wykombinuje. Nie chcecie - to OK, wtedy kończę sprawę z odznaczeniami i przekazuję Bajtusiowi elementy graficzne do zmiany i uzupełnienia systemu baretek.

> Z drugiej jednak strony zauważ, że te wszystkie "systemy ludowe" straszliwie lubiły wszelakie odznaczenia...

Niby tak. Z drugiej strony, nie wiem czy jest sens w Dżamahiriji robić drugi Wandystan.

> Jednak na chwile obecną potrzebne jest Wasza decyzja

Na razie poczekajmy, aż Andrzej i Akrypa się na ten temat wypowiedzą, bo mogą mieć na ten temat zupełnie inne zdanie, niż ja.
  • Akrypa Ali Shariati
Moje zdanie to zdanie mojej żony.
Dodatkowo takie sprawy właśnie są dla komitetu ludowego, tak samo folwarki. Póki co ja z czymkolwiek czekam na proces prawa w Bialenii. Debata trwała na początku z godzine, potem czekanie pare dni, głosowali wszyscy co zagłosowali od razu prawie po czym czekanie kolejne 3 dni teraz znowu, na koniec 48 godzin kolejnego czekania. Nie żebym narzekała, rzeczy do roboty w RB i tak mam dość. Jakieś ekwiealenty tytułów czy oznaczeń można potem wprowadzić ale chyba ani nikt nie ma w DB potrzeby by robić to jak najszybciej ani nie uważa tego za ważną sprawę dla siebie.
~Imanka Szyizmu, Akrypa Ali Shariati, Teutonka, Neoheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: IiiPUTp.png]

OK - czyli zamykam temat odznaczeń i przekazuje Bajtusiowi pliki do uaktualnienia systemu odznaczeniowego. O to mi tylko chodziło... żeby za chwilę nie trzeba było wprowadzać kolejnych zmian (szanujmy nawzajem swój czas możliwy do poświęcenia dla RB... bo chyba nikt nie ma go w nadmiarze). Skoro nie macie na to "parcia" to kończymy ten temat odznaczeń i przechodzimy do innych.

Dzięki za wypowiedzi i szybką decyzję.

> OK - czyli zamykam temat odznaczeń i przekazuje Bajtusiowi pliki do uaktualnienia systemu odznaczeniowego.

OK, choć mówiłam, żeby jeszcze poczekać na tow. Swarzewskiego. Bo tak to wychodzi, że Dżamahirija to jakieś patrymonium rodziny Akrypów…

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości