• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiosk z wolną prasą przy Placu Zielonym
Tylko nie rozumiem dlaczego niby Siedmiogród był nudny i wtórny? Ja tam spędziłem swoje najlepsze gówniarskie lata wypowiadając wojny Wurstlandii, Sclavinii i Trizondalowi. Nawet raz wyleciałem z Partii za rzekome torturowanie jeńców.
 prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Minister Spraw Zagranicznych i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
[Obrazek: 1018.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • m².r
Mi też się Siedmiogród nawet podobał. Taka klasyczna, sympatyczna yoyonacja
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=865
Wiceprezydent, ajatollah, profesor, zbrodniarz wojenny.
  • m².r
Być może temat Siedmiogrodu wymaga dalszego zgłębienia, zwłaszcza, że dostałem linka do niezłego materiału źródłowego.
  • Tymoteusz Dostojewski
Polecam się też jako świadek epoki. Ogółem właśnie Siedmiogród miał, przynajmniej na początku, całkiem niezłe jak na swoje czasy zaplecze informatyczne: porządną stronę (za sprawą Davida Kovacsa), przyzwoity system prawny, oprawę graficzną, prasę (świetna Gazeta Robotnicza) i jakiś tam podstawowy system gospodarczy. Bardzo fajne były regiony nawiązujące do klimatu Rumunii Ceausescu, Węgier Kadara, Kuby Fidela (w pewnym momencie ten klimat - początkowo obowiązujący tylko na wyspie Cayo - stał się dominujący) i NRD (Prusy, o których wspominasz, ale to był akurat projekt czasowy). Na Nordacie to była wówczas nowa jakość. Przyznaję, że w pewnym momencie David z braku czasu oddał zbyt dużo władzy czternastoletniemu wówczas mi (gówniarzowi z wielką potrzebą robienia inby), dwunastoletniemu Siergiejowi Makłowowi i tak dalej i myśmy to trochę zjojonacjonalizowali. Za bardzo postawiono też na współpracę z innymi jojo, a za mało na stosunki z kwitnącym wtedy Trizondalem i innymi sensownymi partnerami.

Kilka lat temu próbował RLS reaktywować właśnie Siergiej, ale w klimacie bardziej totalitarnym. Tak sobie to wyszło.

PS. A Piotr von Wettin to był mój ojciec w pierwszym wcieleniu - to znaczy ojciec Arkadiusza II Filipa / Arkadiusza Przejściowego. Kiedyś miałem do niego jakiś kontakt, nawet pamiętam nazwę miejscowości, z której pochodził.
Ametyst Faradobus

W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński, Heinz-Werner Grüner
http://zwiazekwiv.ct8.pl/showthread.php?...4#pid18054

Dość ciekawy wywiad z królową Winkulii. M.in. o zbliżeniu Winkulii z Sarmacją, o planach rodu Hohenburgów. Warto przeczytać.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Heinz-Werner Grüner, Helwetyk
http://saz.dreamland.net.pl/2022/01/14/n...saua-cz-3/

Zgodnie z zapotrzebowaniem, do SAZa trafił nowy artykuł z serii o Leszku van der Fryssau.
  • Heinz-Werner Grüner
Bardzo interesująca serio. Pan van der Fryssau doczekał się realizacji marzenia większości mikronautów - spisania dziejów jego życia. Może nie jest to hagiografia, ale zawsze to jakoś pamiątka z wirtualnego życia. Wink
Leszkowi średnio to odpowiadało, głównie z racji faktu, że nie przedstawia go w dobrym świetle.
W ramach przypomnienia historii: http://kurier.ty-i.net/2015/03/18/skarla...i-czwarta/.

Po odejściu naszej trójki z Rotrii nikt nie zameldował się we Francji. To akurat bujda historyczna... Wiele jest tam defektów w związku z dawnym konfliktem.
  • Ametyst Faradobus
Córka króla Francji i Nawarry, w realu konkubentka, była formalnie moją żoną.
Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości