• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druga wyprawa do Sambanu Zachodniego
[Obrazek: thumb_85_10_06_19_10_10_55.png][Obrazek: thumb_85_16_01_20_10_18_40.png]

Towarzysze,

Kompania Faradobusów przymierza się do zorganizowania wyprawy badawczo-ekonomiczno-łupieskiej do Sambanafryki, a konkretnie na terytoria dawnej kolonii rajińskiej - Sambanu Zachodniego, który obecnie jest ziemią niczyją. Leży ona niemalże naprzeciwko naszych Wysp Przyjaźni, ale od jakiegoś czasu, jak i cały kontynent, nikt się nią nie interesuje.

Cel ekspedycji jest dwojaki. Po pierwsze planujemy przywieźć niewolników dobra, takie jak kość słoniowa, drewno, kauczuk oraz złoto, które tam zapewne leżą na ziemi w ogromnych ilościach. Ponadto chcemy sprowadzić do Bialenii i ZSKHiW egzotyczne gatunki roślin i zwierząt w celu rozwinięcia ich uprawy i hodowli w moich dobrach. Wreszcie last but not least planujemy przeprowadzić badania kulturowe oraz zapoznać się z sytuacją polityczną na miejscu.

W wyprawie wezmą udział specjaliści z różnych dziedzin, batalion Bialeńskich Bojówek Faradobusów, a także korweta ORF "Morski Chrabąszcz". Użyjemy też statki pasażerskiego "Kondominium", który na co dzień pływa pod banderą Ferdynandiafłotu.

Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany dołączeniem do przedsięwzięcia - gorąco zapraszam!
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Jedną wyprawę do Sambanu już organizowaliśmy, może się przyda: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...ght=Samban
Ja mogę raz jeszcze wyruszyć, może postarajmy się też o patronat Zielonego Kościoła i nawracajmy tubylców.
Podstawowy wniosek: trzeba wrócić tam jednak z bronią. Może gwardia Venomanii też wystawi jakieś siły?

A, no i trzeba zacząć nosić się po islamsku.
Podstawowy wniosek: trzeba wrócić tam jednak z bronią. napisał(a):Podstawowy wniosek: trzeba wrócić tam jednak z bronią. 
W zasie czego na Wyspach przyjaźni - obecnie zmilitaryzowanych stacjonują całkiem spore siły naszej armii.

Na wyspach jest m.in. 9 Mieszane Skrzydło Lotnicze oraz 11 Skrzydło Myśliwsko-Rozpoznawcze, stacjonuje tam 14 Grupa Bojowa Marynarki Wojennej, 32/2 Eskadra Okrętów Podwodnych, 35/2 Eskadra Okrętów Patrolowych i 36. Dywizjon Korwet . Ponadto oprócz sporych sił Korpusu Kosmicznego (raczej w tym momencie mało przydatny... no chyba, że zdjęcia satelitarne się przydadzą), jest tam 3 Korpus Zmechanizowany - co prawda jest to nasz najmniejszy korpus WL, ale zawsze to jednak dwie duże dywizje zmechanizowane (każda z własnym pułkiem śmigłowców) i jednostki wsparcia.

W razie czego możecie otrzymać zarówno silne wsparcie, jak i jest na Wyspach Przyjaźni sporo środków do przeprowadzenia ewakuacji - są choćby ciężkie śmigłowce z 95 Eskadry Patrolowa-Ratowniczej.

Ze swojej strony mogę na wyprawę wysłać tam PMC z Ronon Shield - muszę wreszcie reaktywować tą firmę nie tylko formalnie. Czyli zgłaszam na wyprawę odpowiednią ekipę z RS.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Cytat:Podstawowy wniosek: trzeba wrócić tam jednak z bronią. Może gwardia Venomanii też wystawi jakieś siły?
A to zależy, co z tego będziemy mieli. Wink
Niewolników sprowadzamy? A to ja chcę jechać.
Zastanawiałem się nad użyciem regularnej armii, tylko pytanie czy to wypada, aby uczestniczyła ona w prywatnej ekspedycji? No chyba, że organizatorem zostałoby państwo, które zaprosiłoby do współpracy lenników posiadających gwardie.

Ewentualnie armię potraktujemy jako zabezpieczenie - posłuży nam jako dostawca zaopatrzenia i pomoc w razie konieczności ewakuacji.
Ametyst Faradobus napisał(a):Zastanawiałem się nad użyciem regularnej armii, tylko pytanie czy to wypada, aby uczestniczyła ona w prywatnej ekspedycji? 
Armia w wyprawie nie uczestniczy... jednak w razie zagrożenia dla własnych obywateli na nieznanych ziemiach jest gotowa do udzielenia odpowiedniej pomocy.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Poza tym przecież bialeńskie mundury można kupić w każdym sklepie z bialeńskimi mundurami...

Andrzeju, masz jeszcze kontakt do tego tamtejszego kacyka, który był nami zafascynowany? Chyba w nim moglibyśmy znaleźć oparcie.
W żadnym wypadku nie potwierdzam. Nie mam również nic wspólnego z finansowaniem ataków na sarmackie posterunki w Samundzie. To nieporozumienie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości