• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V Szczyt - konsultacje
Wszyscy, którzy liczą na flejm, mogą opuścić wątek. 

10 kwietnia rozpocznie się V Szczyt Rady Państw Nordaty. Pora zebrać bialeńskie propozycje na tematy obrad. Czego oczekujecie od Szczytu? Czy macie jakieś pomysły na poprawę działalności organizacji? Ja mam dwa i chciałbym je z Wami skonsultować, zanim przedstawię je naszym sojusznikom.

Po pierwsze, o ile zmiana miejsc Szczytów się sprawdza, brakuje jakiejś płaszczyzny do komunikacji pomiędzy Szczytami. Chciałbym zaproponować prezydencje poszczególnych państw, które trwałyby od organizowanego przez nie szczytu, aż do szczytu w następnym państwie. Zapobiegłoby to wybuchającym w tzw. międzyczasie nieporozumieniom i pochopnym krokom poszczególnych państw. Bez dialogu nie ma w ogóle mowy o jakiejś większej współpracy.

Drugim pomysłem jest Nordacka Liga Antydefamacyjna. No dobrze, niekoniecznie pod taką nazwą. Myślę jednak, że RPN powinno we w miarę zorganizowany  sposób sprzeciwiać się negatywnym stereotypom i jawnym kłamstwom na temat naszego kontynentu. Warto zbierać krzywdzące opinie i na bieżąco je publicznie prostować. I może jeszcze pokazywać, jak krytykant (lub jego kraj) robi to samo, za co krytykuje nas. Smile 

Zapraszam wszystkich Bialeńczyków do dyskusji.
>Nordacka Liga Antydefamacyjna

Popieram całym sercem. Ale pod inną nazwą. Może ,,Nordacka Liga Antystereotypowa" (choć to też brzmi słabo).
Ja bym pokusił się o jakieś stałe forum albo, co wydaje mi się jeszcze bardziej sensowne, włączyłbym się w tworzenie Forum Mikronacje 2.0, o czym mowa jet na szczycie w RON, na którym organizacje międzynarodowe pokroju RPN mogłyby mieć swoje poddziały techniczne.

Tak ostatnio zdałem sobie sprawę, że w ciągu paru lat jako Nordata osiągnęliśmy wiele, bardzo wiele. Jeszcze osiem lat temu wraz z moim państwem ewakuowałem się z Północy głównie dlatego, że Nordaty nawet nie chciano uwzględniać na mapie i była autentycznie przedszkolem. Dziś sytuacja jest zupełnie inna i nie ma co tracić tego dorobku. No a żeby walczyć ze stereotypami trzeba zacząć od siebie i wypracować pewne standardy tak, aby unikać śmiesznych przepychanek pokroju tej obecnej. Można się kłócić i sprzeczać, ale nie jak dzieci.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Myślę, że powinniśmy poprosić przedstawiciela FN o przedstawienie informacji na temat ZKRM (nie mam tu na myśli decyzji organizatora, ale przekrojowe stanowisko), to bowiem powoli robi się problemem całego kontynentu.
Mąż Świętojebliwy
Zbawca Bialenii jedyny prawdziwy
Całe powstanie ZKRM było nielegalne w świetle prawa Federacji Nordackiej. Zostało wykonane wbrew woli ludzi, którym odebrano możliwość stworzenia własnego państwa w ramach Federacji Nordackiej. Ponadto Federacyjne Siły Zbrojne wciąż stacjonują na terytorium ZKRM. Władza ZKRM w postaci PT Waksmana oraz przywódca ulenu azymuckiego prezentują wrogie nastawienie w stosunku do Federacji Nordackiej i władz FN, co jest zaprzeczeniem ideii Rady Państw Nordaty. Nie możemy pozwolić, żeby tak nienawistne osoby brały udział w inicjatywie, która na pierwszym miejscu stawia pokój, rozwój i współpracę. Dopóki nie zmienią swojego zachowania, według mnie nie powinny dostać miejsca nawet jako Obserwator w RPN.
Pozwolę sobie odpowiedzieć na odpowiedź Pana Premiera:

Cytat:Całe powstanie ZKRM było nielegalne w świetle prawa Federacji Nordackiej.
Dlatego zostały podpisane trataty delilandzkie, które zmieniały tą sytuację. Byliśmy już na prostej żeby się dogadać, to nagle stwierdziliście, że jesteście na nie, zaczęliście najeżdżać, publikować jakieś oświadczenia, i cala idea porozumienia głównie za sprawą Premiera legła w gruzach.

Cytat:Zostało wykonane wbrew woli ludzi, którym odebrano możliwość stworzenia własnego państwa w ramach Federacji Nordackiej.
Wszystko zostało dogadane ze wszystkimi. Osoby te tworzą teraz ten kraj w ramach ZKRM - sami taką wolę wyraziły.

Cytat:Władza ZKRM w postaci PT Waksmana oraz przywódca ulenu azymuckiego prezentują wrogie nastawienie w stosunku do Federacji Nordackiej i władz FN, co jest zaprzeczeniem ideii Rady Państw Nordaty.
Jako PT ZKRM nie raz oświadczałem i informowałem innych przywódców Kontynentu, że ZKRM jest chętne w uczestniczeniu w szerzeniu nordackiej przyjaźni i pokoju. Wszyscy wyrazili pozytywne chęci względem ZKRM oprócz Federacji Nordackiej. To chyba pokazuje kto tak naprawdę ma wrogie nastawienie do kogo.
Kaspar Waksman
Ojciec-Założyciel Federacji Nordackiej (obok Henryka Wespucciego i Norberta Deliarta von Witchera)
Dawne pełnione funkcje: I i III Prezydent Federacji Nordackiej, V/VI/VII Prezydent Republiki Muratyki
*ten Pan na awatarze to Kalkil Kramasz - bohater narodowy Muratyki Wink
Cytat:Wszystko zostało dogadane ze wszystkimi. Osoby te tworzą teraz ten kraj w ramach ZKRM - sami taką wolę wyraziły.

Referendum pokazało co innego

Cytat:Jako PT ZKRM nie raz oświadczałem i informowałem innych przywódców Kontynentu, że ZKRM jest chętne w uczestniczeniu w szerzeniu nordackiej przyjaźni i pokoju. Wszyscy wyrazili pozytywne chęci względem ZKRM oprócz Federacji Nordackiej. To chyba pokazuje kto tak naprawdę ma wrogie nastawienie do kogo.

Może nie chcieliśmy, bo cały czas nas atakujecie?
To może zdajcie się na arbitraż pozostałych państw RPN?
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Musiałby zostać powołany sędzia. W zasadzie można, bo to tylko kwestia jednego posta chyba.
>To może zdajcie się na arbitraż pozostałych państw RPN?

Albo mediacje OPM i najlepszego mediatora, tj. diuka Kościńskiego de Zayma.
Mąż Świętojebliwy
Zbawca Bialenii jedyny prawdziwy

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości