• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludność Rzeszy i Dżamahiriji
Jak być może niektórzy byli uprzejmi zauważyć w Urzędzie u mnie Lewskim pracuje od jakiegoś czasu specjalna rada, w której zastanawiamy się aktualnie nad kwestią zaludnienia Rzeszy. Dosyć szybko pojawiło się na boku pytanie zasadnicze: jak podzielić ludność Bialenii między Rzeszę i Dżamahiriję?

Pomijam póki co Anatolię, bo to trochę inna bajka, ale Wyspa Bialenia liczy ponoć pięćdziesiąt milionów mieszkańców, czyli niemało, ale jak na rozwinięte państwo - całkiem realistycznie. Ja widzę trzy opcje podziału tej liczby między Rzeszę i Dżamahiriję:

1. Dominacja Rzeszy (np. 30:20 mln) - uznajemy, że skoro Rzesza jest większa i to na jej terenie leży większość dużych miast to z przyczyn oczywistych zamieszkuje ją większa część ludności Wyspy.
2. Porównywalnie (np. dwadzieścia kilka i dwadzieścia kilka milionów) - Dżamahirija jest rejonem rozwijającym się bardziej dynamicznie, w dodatku większy jest tam wpływ islamu i wzorców arabskich, zatem mimo mniejszej powierzchni ludności przybywa tam znaczenie szybciej, stąd oba samorządy mają na Bialenii porównywalną liczbę mieszkańców.
3. Dominacja Dżamahiriji - bardziej radykalna wersja opcji numer 2: Dżamahirija miała by w tym przypadku jakieś 30 milionów mieszkańców. Niby mało realistyczne, ale w końcu real też zna różne Nigerie i inne Bangladesze.

Sądzę, że temat wart jest omówienia, więc proponuję zrobić to już teraz. Ja sam skłaniam się ku opcji pierwszej, ale jestem otwarty na kontrpropozycje.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati
Ametyst Faradobus napisał(a):3. Dominacja Dżamahiriji - bardziej radykalna wersja opcji numer 2: Dżamahirija miała by w tym przypadku jakieś 30 milionów mieszkańców. Niby mało realistyczne, ale w końcu real też zna różne Nigerie i inne Bangladesze.
Zgadzam się z takim podejściem... Rzesza miałaby 20 mln na Wyspie Bialeńskiej i 20 mln na Anatolii, a Dżamahirija 30 mln na Wyspie Bialeńskiej.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Sądziłem, że będziesz za pierwszą opcją, a tu niespodzianka.

A jak się na to zapatrują mieszkańcy Dżamahiriji?
Nie wiem czy taka dysproporcja jest czymkolwiek uzasadniona. Dżamahirija jest dość znacznie mniejsza od należącej do Rzeszy części Wyspy Bialenii, przy tym mamy pustynię w Bengazji i góry w Jahołdzie.
Tymczasem Wolnograd jest metropolią na skalę światową, a Nowa Auterra i Nowe Ab'Dorst mają wszelkie podstawy, by być dużymi miastami portowymi.
Generalnei ja chyba też jestem za opcją 3 ale 2 czy 1 jakoś nie stanowią dla mnie problemu. Dodam tylko, że nie ma żadnych przeciwskazań by metropolie światowe były w Rzeszy a więcej ludności w DB. W podanym już Bangladeszu trudno o metropolie w rozumieniu Moskwy czy Paryża a jednak Bangladesz ma więcej ludności niż Rosja czy Francja.
Stosunek 30 DB, 20 Rzesza plus 20 Anatolia daje dość dobrą równowagę.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Z tym Wolnogradem to nie przesadzajmy. Ustaliliśmy już, że wszystkie największe miasta Rzeszy dają łącznie jakieś osiem milionów z czego sześć i pół na samej Wyspie. Zresztą o wielkomiejskim charakterze nie decyduje tylko liczba ludności.

Może zatem, kompromisowo, 20-25 milionów dla Dżamahiriji, 20-25 dla Rzeszy na Wyspie i niecałe 20 na Anatolii?
Taka moja luźna, ale może i końcowa propozycja, aby zamknąć sprawę:

Rzesza - 25 600 000 na Wyspie, 19 500 000 na Anatolii
Dżamahirija - 26 200 000
To rozsądna propozycja. Jestem za tym, żeby było to ostateczne ustalenie.
Ametyst Faradobus napisał(a):Rzesza - 25 600 000 na Wyspie, 19 500 000 na Anatolii

Dżamahirija - 26 200 000
Dobre wyliczenie... uwzględnia wszelkie wcześniejsze ustalenia i prowadzi do tego co nam w toku dyskusji wyszło czyli państwo o ludności obecnie nieco ponad 70 mln.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości